Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORORI ZAUVIJEK

Post by Michel » 18 Apr 2016, 11:21

The Witch (2015) - e ovo je za mene strašan horor. Svi druggačije doživljavamo strah jer je to osjećaj pa je nekome strašan film sa par jump scareova. Realno, ne postoji horor koji u svakoj sceni ima neku scenu na koju skočiš, naježiš se i slično, ali postoje horori koji od samog početka te uvuku i bude ti neugodno i cijelo vrijeme si napet. To je onaj lagani strah gdje misliš da će se svako malo nešto užasno dogoditi pa se pripremaš. The Witch je u tome uspio. Prekrasno snimlje, film priča priču o jednoj obitelji u 17. stoljeću koji žive kraj jedne šume u kojoj je navodno vještica. Film traj sat i pol tako da ta sporost ne smeta, ali to nije sporost gdje se ništa ne događa. U svakoj sceni se dogodi nešto bitno što će biti važno za kasnije. Atmosfera nije mogla bolja. Nema sunca, cijelo vrijeme tmurno, jesen, prejezive scene po noći. Osim što je cijelo vrijeme napet za gledanje, ima scena zbog kojih sam se usrao koliko su strašne. Ima nešto bizarno u svemu tome poput one koze, zeca, vještice. Čisti folklor su pratili i to je najzanimljivije u ovom filmu. Sve ostalo pod spoilerom
SpoilerShow
da prvo odgovorim na one metafore/simboliku. Čitam neke rasprave kako neki misle da vještice nije stvarna već je sve u njihovoj glavi te su zaslijepljeni zbog religije i još Thomasin ima šizofreniju pa si na kraju sve zamišljala, ali redatelj je odgovorio nedavno da je vještica stvarna. Sve je stvarno iako kaže ima nešto simbolike, ali to je normalno.

na početku vještica i kad se maže sa bebinom krvlju pa onda ono u štali je prestrašno kad blizanci dolaze i onda se okrene. To je dovoljno, nema potrebe da se dosta puta prikaže. Crni Philip, ona koza je čisto iz folklora čovjek u crnom koji sklapa ugovor sa novim vješticama. Sve je isplanirano od početka da Thomasin bude nova vještica. Nju su lovili cijelo vrijeme i pogotovo u to vrijeme bilo je dovoljno da netko kaže kako je vještica, a to su učinili oni blizanci i pokrenuli čitavu lavinu, ali mislim za blizance da su postajali sve gore i gore kako su se družili sa crnim philipom. I na kraju Thomasin ubija majku i ništa joj drugo ne preostaje nego sklopiti ugovor s vragom kako se govorilo da su tada vještice sklapale. Da nije, vjerojatno bi umrla s vremenom. Mlada je, naivna i još joj je cijela obitelj ubijena uključujući majku koju je ona riješila. I sve kuliminira s izvrsnim krajem u šumi.
I ono zašto je film tako jebeno napet je soundtrack. Nisam dugo osjetio tako neki soundtrack zbog kojeg ti nije svejedno. Prebrutalan je. Ovo je novi moderni horor klasik, remek djelo horor žanra i sretan sam što smo dobili ovakav film.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORORI ZAUVIJEK

Post by Michel » 19 Apr 2016, 16:50

Holidays (2016) - ovo mi je takvo razočaranje. Volim antologijske filmove, ali omnibusi ne smiju imati 8 ili više priča. Kao ono sranje ABC i slične gluposti. Omnibusi bi trebali imati uglavnom 4, eventualno 5 priča po 20-25 minuta. Gledano kroz povijest, takvi su i najbolji. Ovdje imamo 8 priča koje se dešavaju na 8 praznika od Uskrsa do Božića. Užasno su napisane, twistovi su još gori. Najbolja je nekako očekivano od Kevina Smitha, a i ta je prosječna. Bilo bi bolje da su napravili dva filma po četiri praznika. Ovo jednostavno ne valja.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Malteras
Posts: 226
Joined: 24 Oct 2009, 15:03

Re: HORORI ZAUVIJEK

Post by Malteras » 21 Apr 2016, 16:56

Michel wrote:The Witch (2015) - e ovo je za mene strašan horor. Svi druggačije doživljavamo strah jer je to osjećaj pa je nekome strašan film sa par jump scareova. Realno, ne postoji horor koji u svakoj sceni ima neku scenu na koju skočiš, naježiš se i slično, ali postoje horori koji od samog početka te uvuku i bude ti neugodno i cijelo vrijeme si napet. To je onaj lagani strah gdje misliš da će se svako malo nešto užasno dogoditi pa se pripremaš. The Witch je u tome uspio. Prekrasno snimlje, film priča priču o jednoj obitelji u 17. stoljeću koji žive kraj jedne šume u kojoj je navodno vještica. Film traj sat i pol tako da ta sporost ne smeta, ali to nije sporost gdje se ništa ne događa. U svakoj sceni se dogodi nešto bitno što će biti važno za kasnije. Atmosfera nije mogla bolja. Nema sunca, cijelo vrijeme tmurno, jesen, prejezive scene po noći. Osim što je cijelo vrijeme napet za gledanje, ima scena zbog kojih sam se usrao koliko su strašne. Ima nešto bizarno u svemu tome poput one koze, zeca, vještice. Čisti folklor su pratili i to je najzanimljivije u ovom filmu. Sve ostalo pod spoilerom
SpoilerShow
da prvo odgovorim na one metafore/simboliku. Čitam neke rasprave kako neki misle da vještice nije stvarna već je sve u njihovoj glavi te su zaslijepljeni zbog religije i još Thomasin ima šizofreniju pa si na kraju sve zamišljala, ali redatelj je odgovorio nedavno da je vještica stvarna. Sve je stvarno iako kaže ima nešto simbolike, ali to je normalno.

na početku vještica i kad se maže sa bebinom krvlju pa onda ono u štali je prestrašno kad blizanci dolaze i onda se okrene. To je dovoljno, nema potrebe da se dosta puta prikaže. Crni Philip, ona koza je čisto iz folklora čovjek u crnom koji sklapa ugovor sa novim vješticama. Sve je isplanirano od početka da Thomasin bude nova vještica. Nju su lovili cijelo vrijeme i pogotovo u to vrijeme bilo je dovoljno da netko kaže kako je vještica, a to su učinili oni blizanci i pokrenuli čitavu lavinu, ali mislim za blizance da su postajali sve gore i gore kako su se družili sa crnim philipom. I na kraju Thomasin ubija majku i ništa joj drugo ne preostaje nego sklopiti ugovor s vragom kako se govorilo da su tada vještice sklapale. Da nije, vjerojatno bi umrla s vremenom. Mlada je, naivna i još joj je cijela obitelj ubijena uključujući majku koju je ona riješila. I sve kuliminira s izvrsnim krajem u šumi.
I ono zašto je film tako jebeno napet je soundtrack. Nisam dugo osjetio tako neki soundtrack zbog kojeg ti nije svejedno. Prebrutalan je. Ovo je novi moderni horor klasik, remek djelo horor žanra i sretan sam što smo dobili ovakav film.
Sve savrseno receno. Konacno da se jedan od horor stvaralaca okrenuo onome gdje lezi pravi horor- u narodnim vjerovanjima, mitologiji, folkloru uopste. Koristenje ovakve tematike daje dozu stvarnosti prici, cime ga cini i uvjerljivijim, strasnijim, sto je, na kraju, i svrha horora. Odlican.

Ocjena 8/10

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: HORORI ZAUVIJEK

Post by jeba » 23 Apr 2016, 06:13

Michel wrote:The Witch (2015) - e ovo je za mene strašan horor. Svi druggačije doživljavamo strah jer je to osjećaj pa je nekome strašan film sa par jump scareova. Realno, ne postoji horor koji u svakoj sceni ima neku scenu na koju skočiš, naježiš se i slično, ali postoje horori koji od samog početka te uvuku i bude ti neugodno i cijelo vrijeme si napet. To je onaj lagani strah gdje misliš da će se svako malo nešto užasno dogoditi pa se pripremaš. The Witch je u tome uspio. Prekrasno snimlje, film priča priču o jednoj obitelji u 17. stoljeću koji žive kraj jedne šume u kojoj je navodno vještica. Film traj sat i pol tako da ta sporost ne smeta, ali to nije sporost gdje se ništa ne događa. U svakoj sceni se dogodi nešto bitno što će biti važno za kasnije. Atmosfera nije mogla bolja. Nema sunca, cijelo vrijeme tmurno, jesen, prejezive scene po noći. Osim što je cijelo vrijeme napet za gledanje, ima scena zbog kojih sam se usrao koliko su strašne. Ima nešto bizarno u svemu tome poput one koze, zeca, vještice. Čisti folklor su pratili i to je najzanimljivije u ovom filmu. Sve ostalo pod spoilerom
SpoilerShow
da prvo odgovorim na one metafore/simboliku. Čitam neke rasprave kako neki misle da vještice nije stvarna već je sve u njihovoj glavi te su zaslijepljeni zbog religije i još Thomasin ima šizofreniju pa si na kraju sve zamišljala, ali redatelj je odgovorio nedavno da je vještica stvarna. Sve je stvarno iako kaže ima nešto simbolike, ali to je normalno.

na početku vještica i kad se maže sa bebinom krvlju pa onda ono u štali je prestrašno kad blizanci dolaze i onda se okrene. To je dovoljno, nema potrebe da se dosta puta prikaže. Crni Philip, ona koza je čisto iz folklora čovjek u crnom koji sklapa ugovor sa novim vješticama. Sve je isplanirano od početka da Thomasin bude nova vještica. Nju su lovili cijelo vrijeme i pogotovo u to vrijeme bilo je dovoljno da netko kaže kako je vještica, a to su učinili oni blizanci i pokrenuli čitavu lavinu, ali mislim za blizance da su postajali sve gore i gore kako su se družili sa crnim philipom. I na kraju Thomasin ubija majku i ništa joj drugo ne preostaje nego sklopiti ugovor s vragom kako se govorilo da su tada vještice sklapale. Da nije, vjerojatno bi umrla s vremenom. Mlada je, naivna i još joj je cijela obitelj ubijena uključujući majku koju je ona riješila. I sve kuliminira s izvrsnim krajem u šumi.
I ono zašto je film tako jebeno napet je soundtrack. Nisam dugo osjetio tako neki soundtrack zbog kojeg ti nije svejedno. Prebrutalan je. Ovo je novi moderni horor klasik, remek djelo horor žanra i sretan sam što smo dobili ovakav film.
Uvijek je lijepo pročitati ovakvu pohvalu za film. Dođe mi da ga odmah sad u 6 u jutro pogledam. :D Nadam se da ću i ja biti zadovoljan viđenim, ali prema ovome što si napisao u to uopće ne sumnjam.

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Victor Crowley » 28 Apr 2016, 18:47

Vampyres (1974.), zabavan engleski filmić o lezbo vampirima.

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MIX MIX MARATON: PART EIGHT

Post by Michel » 29 Apr 2016, 03:57

Hush (2016) - ma ovo je jednostavno glupast film. Volim home invasion horore, ali ovaj je iskoristio svaki klišej. Traje tako kratko i još mi je bio na trenutke dosadan. Ima scena u kojima sam uživao, nije ovo loš horor samo sam očekivao više jer te klišeje kad vidim u ovakvoj vrsti horora gdje takve stvari stvarno nisu potrebne, a najgluplje na kraju
SpoilerShow
kad iskoristi onaj alarm što se jako glasa protiv njega. Pa što ga nije iskoristila odmah otišla na krov i stavila nek na krovu svira. A tek oni monolozi ko jebeni sherlock holmes :lol: a ubojica isto. Kao, išao se poigrati s njom, ali došao je trenutak gdje uopće nisam vjerovao u to što radi pa me živciralo što prije nije razbio prozor. Malo hoćeš, malo nećeš.
Ovo mi je do sad najslabiji Flanagan. Slabiji od Absentie i Oculusa. Idući horor mu isto dolazi ove godine. Taj se čini čisto ok http://www.horrorhr.com/tamnica/viewtopic.php?t=8314

8=====-o/8==========o (5.8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Malteras
Posts: 226
Joined: 24 Oct 2009, 15:03

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Malteras » 29 Apr 2016, 17:17

The Invitation (2015)

Severinin prvi dugometrazni film. Ideja je kreativna. Ipak, postupci likova u odredjenim momentima su neopravdani. Bolje nego sto sam ocekivao... Ocjena 6/10

Wolfen (1981)

Albert Finney je smeker, vukovi i razruseni Juzni Bronks izgledaju prelijepo. Ostatak filma je los... Ocjena 5.5/10

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by jeba » 30 Apr 2016, 06:44

Na žalost, već dosta dugo nisam imao priliku pogledati dobar horor novijeg datuma. A kad kažem novijeg datuma smatram od 2000. pa na ovamo.

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Shp86 » 30 Apr 2016, 20:38

The Witch (2015) - čista preseračina od filma... znao je direktor šta radi i šta publici treba.. naj horor u zadnjih 10 godina--yeah right...sidam kapu malom za glumu i blizancima i za soundtrack..ostalo hipsterima za izdrkavanje...4/10 samo zbog glume klinaca i soundtracka..ostalo teski promasaj.. silujte me sad..
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 30 Apr 2016, 20:52

Ne vidim zašto bi te silovali sada :D ali vidim da ti opasno generaliziraš proglašavajući sve hipsterima jer eto, svi su hipsteri ako se nekome svidi film. Smiješno.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Shp86 » 01 May 2016, 10:18

Pa nisam ni mislio da se neće svidjet ljudima.. nego mi je nekako previše pretenciozan..
It's in your nature to destroy yourselves...

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Shp86 » 01 May 2016, 17:23

Hush (2016) - onako.. u jednu ruku napet cijelo vrijeme i kreće poprilično brzo, u drugu ruku totalno nerazjašnjen i nedorečen i sve već viđeno dosad.. za ovo kišno nedjeljno popodne taman. 5,4/10

The Purge: Anarchy (2014) - iako ne znam zašto bi ga itko svrstao u horore, ali ajde... nije loš za pogledat jednom, puno bolji od jedinice, bar meni. Nekako mi baca na Escape from New York (L.A.). 5.5/10
It's in your nature to destroy yourselves...

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Truba » 01 May 2016, 18:08

volim purgre meni je super

pitanje za hush
zasto od ah nije poslala sms??? on nema veze sa strujom i internetom
fakat ne kontam ako neko moze objasniti
www.lasetta.net :axe:

User avatar
_redrum_
Posts: 6
Joined: 05 Jan 2010, 11:32

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by _redrum_ » 01 May 2016, 19:27

Truba wrote:volim purgre meni je super

pitanje za hush
zasto od ah nije poslala sms??? on nema veze sa strujom i internetom
fakat ne kontam ako neko moze objasniti
SpoilerShow
kaj nije da joj je odmah uzeo mobitel?

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Truba » 01 May 2016, 22:31

ne znam stvarno...imala je nesto kod sebe kad je struje nestalo...nisam pametan
www.lasetta.net :axe:

Post Reply