Nightmares and Dreamscapes (2006)

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
-fallen-one-
Posts: 59
Joined: 18 Aug 2009, 21:28
Location: 7th Level Of Hell - For Violent and Wicked Ones
Contact:

Post by -fallen-one- » 18 Aug 2009, 21:57

elrania wrote:sad vec ozbiljno razmisljam da prekinem download :lol:
ja, na žalost, imam na DVDima ... čak ni to ne uspih pogledat do kraja, al pogledah na TVu ... i sve čekam neku epku koja će bit "e ova je baš dobra" ... ali nije došla!
[img]http://img12.imageshack.us/img12/6443/innerdemon.png[/img]
[img]http://img140.imageshack.us/img140/7387/ucanthide.png[/img]

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 18 Aug 2009, 22:42

-fallen-one- wrote:
elrania wrote:sad vec ozbiljno razmisljam da prekinem download :lol:
ja, na žalost, imam na DVDima ... čak ni to ne uspih pogledat do kraja, al pogledah na TVu ... i sve čekam neku epku koja će bit "e ova je baš dobra" ... ali nije došla!
Serija se baš i ne može nositi s kokurencijom poput "Twilight Zone" ili "Outer Limits" ali ja držim da ju je dobro jednom pogledati jer čini kolko-tolko dobru zamjenu za pisani uradak koji većina nas vjerojatno neće nikada ni pročitati

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Post by jeba » 19 Aug 2009, 08:47

-fallen-one- wrote:
elrania wrote:sad vec ozbiljno razmisljam da prekinem download :lol:
ja, na žalost, imam na DVDima ... čak ni to ne uspih pogledat do kraja, al pogledah na TVu ... i sve čekam neku epku koja će bit "e ova je baš dobra" ... ali nije došla!
ma kao prvo serija nije horor, tako da oni koji očekuju nešto što vuče na horor će se razočarati
serija sama po sebi nije loša, ima fora stvari i par zanimljivih scena i uglavnom je o.k. ali da je baš dobro, to nikako (nažalost)
ali na koncu mislim da dosta govori to što je snimljeno samo 8 nastavaka

a ako je sastavljeno od kako kažu - From the Stories of Stephen King - mogli su odabrati i mnogo bolje

User avatar
-fallen-one-
Posts: 59
Joined: 18 Aug 2009, 21:28
Location: 7th Level Of Hell - For Violent and Wicked Ones
Contact:

Post by -fallen-one- » 19 Aug 2009, 10:38

jeba wrote:a ako je sastavljeno od kako kažu - From the Stories of Stephen King - mogli su odabrati i mnogo bolje
eto, sa tim se potpuno slažem. mislim, moja pretpostavka da je to horor, s obzirom da je to King, naravno, što drugo očekivati ...
[img]http://img12.imageshack.us/img12/6443/innerdemon.png[/img]
[img]http://img140.imageshack.us/img140/7387/ucanthide.png[/img]

User avatar
cactus
Posts: 2280
Joined: 23 Oct 2008, 01:15
Location: nemam pojma di sam

Post by cactus » 19 Aug 2009, 16:16

-fallen-one- wrote:
jeba wrote:a ako je sastavljeno od kako kažu - From the Stories of Stephen King - mogli su odabrati i mnogo bolje
eto, sa tim se potpuno slažem. mislim, moja pretpostavka da je to horor, s obzirom da je to King, naravno, što drugo očekivati ...
King ne piše samo horrore.... :lol:
Taktika je kad znaš što da radiš kad nešto može da se uradi.
Strategija je kad znaš šta da radiš kad ništa ne može da se uradi.

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Post by olio » 19 Aug 2009, 16:42

sa wikipedie
Stephen Edwin King (born September 21, 1947) is an American writer of contemporary horror fiction, science fiction, fantasy literature, and screenplays.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 19 Aug 2009, 16:43

cactus wrote:
-fallen-one- wrote:
jeba wrote:a ako je sastavljeno od kako kažu - From the Stories of Stephen King - mogli su odabrati i mnogo bolje
eto, sa tim se potpuno slažem. mislim, moja pretpostavka da je to horor, s obzirom da je to King, naravno, što drugo očekivati ...
King ne piše samo horrore.... :lol:
Istina, okušava se čovjek i u dramama i trilerima. Kako god bilo, u Simpsonima su to dobro parodirali. Ima jedna epizoda u kojoj se Marge šeće po sajamu knjiga i susreće Kinga te ga pita piše li kakav novi horror a on odgovara da ga horrori trenutno ne zanimaju već da se bavi pisanjem biografije o nekom tipu. A onda mu glas postaje napetiji i zlokobniji kada počinje opisivati kako je isti taj tip imao podrum u kojem su se skrivala čudovišta, crna magija ili što već, te se počinje smijati poput kakvog zlikovca. Marge mu onda odgovara da joj javi kada će se opet baciti na horror fikciju

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Post by kraykulla » 20 Dec 2009, 12:10

dosadnjikava serija.mogli su i bolje priče odabrati,okej je ona s berengerom road virus heads north,
okej je you know they got a hell of a band,i najbolja naravno s william hurtom mislim ona s hitmanom i vojnicima,
autopsy room four je neloša,ali sve u svemu nije čudo da je samo osam epizoda jer je serija topla voda.
4,5/10 bi je ja ocjenio.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 20 Dec 2009, 13:41

na kraju sam pogledao samo tu jednu sa vojničićima koja je bila odlična. zaboravih potpuno na ovo, ali vjerujem da me tada od serije odmaklo to što nisam čitao baš najbolja mišljenja gledatelja

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Post by kraykulla » 20 Dec 2009, 13:45

tako je horrorhr.mišljenja su od početka bila slaba,ali glavna mana ove serije je da su same priče po kojima je
serija napravljena loše odabrane da lošije nisu mogle biti.zašto nisu npr.snimili the raft,ili mangler epizodu nema veze
kaj već postoji film po toj priči.you get my point? :D

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 20 Dec 2009, 14:34

HorrorHR wrote:na kraju sam pogledao samo tu jednu sa vojničićima koja je bila odlična. zaboravih potpuno na ovo, ali vjerujem da me tada od serije odmaklo to što nisam čitao baš najbolja mišljenja gledatelja
potpis. Tako i kod mene, ja sam pogledao samo prvu epizodu i poslije sam zaboravio na seriju iako izgleda primamljivo... ali nikako da se natjeram da pogledam dalje.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Nightmares and Dreamscapes (2006)

Post by Michel » 07 Apr 2016, 01:49

Evo mene. Vidim da dosta negodovanja pa ću ja pokušat dati objektivno mišljenje :zubifale:

Upravo završio sa prve dvije.

Battleground - prva priča/epizoda je po mnogima i najbolja. Vidim i zašto. Blesava premisa o živim malim vojnicima koji započnu rat protiv jednog profi ubojice. Uživao sam. William Hurt iako ne govori ništa, odličan je. Vojnici isto, zanimljive scene ratovanja i odličan preokret na kraju. Ja da sam na njegovom mjestu, samo bih se zaletio i udarao nogom kao ona scena kad čeka da zapali, a ovi se vrte oko njega. Ma daj lupi :lol:

8/10

Crouch End - e ovo je bilo slabo. Premisa je jako zanimljiva. Kvart u kojoj obitava druga dimenzija i kako se kasnije shvati Lovecraftova čudovišta. Samo što prva polovica epizoda je neka romantična komedija sve dok ne dođu u Crouch End pa se počnu događati čudne stvari, ali užasan stvarno užasan CGI sve uništi. Malo se osjetilo Zone Sumraka. Uglavnom, preskok.

4/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: Nightmares and Dreamscapes (2006)

Post by Annabel_Lee » 07 Apr 2016, 14:36

Sjećam se prve i posljednje epizode, ove između mi se nešto ni nisu svidjele, a davno sam i gledala da bih upamtila radnju. Prisjetim se kad pročitam.
Inače se epizode dosta razlikuju kvalitetom pa je i cijela serija osrednja kad se sve zbroji i podijeli.

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Nightmares and Dreamscapes (2006)

Post by Michel » 08 Apr 2016, 22:39

Umney's Last Case - ovo je bila dobra epizoda koja počinje u noir stilu gdje naravno pratimo detektiva, zgodne ženske i neku slučaj. Detektiva glumi William H. Macy koji je odlično odglumio, a sve se mijenja
SpoilerShow
kad dolazi isti lik, ali iz budučnosti tvrdeći da je on pisac i da je taj lik u noiru živ zahvaljujući mašti pisca
7/10

The End of the Whole Mess - ovo je bilo solidno o dvoje braće od kojih jedan je genijalac i našao je rješenje za mir u svijetu. Neku vodu iz texasa pa sve postane globalno tako što rasprši tu vodu i svi su si dobri, ali postoji caka i to je ogroman twist na kraju
SpoilerShow
kad svi na svijetu počnu patiti od alzheimerove bolesti.
6/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Nightmares and Dreamscapes (2006)

Post by Michel » 12 Apr 2016, 12:22

Otišle peta i šesta :kokicarenje:

The Road Virus Heads North - ovo je bila čisto solidna epizoda o popularnom piscu kojeg počne pratiti njegov lik iz knjige, a taj lik je na nekoj slici gdje vozi auto. Tom Berenger glumi tog pisca, kako ide prema kraju epizoda sve je bolja i hororičnija.

6.5/10

The Fifth Quarter - bezveze epizoda i ne znam što radi ovdje jer je nekakav krimić o tipu koji dođe iz zatvora pa ide osvetiti prijatelja.

4/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply