Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Shp86 » 09 Mar 2016, 08:57

Extinction (2015) - Super film, baš sam zadovoljan.. Likovi odlični, izgled beštija jako dobar (čak bi rekao nakon Descenta najbolji), iako priznajem da liči na epizodu Walking Dead-a 7/10
SpoilerShow
scena pred kraj filma gdje rokaju uz glazbu..jebeno :supz:
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORORI ZAUVIJEK

Post by Michel » 12 Mar 2016, 02:52

Without Warning (1980) - kakva treščina iz 80-ih majko mila :lol: o čemu se radi? Ma nemam pojma, o nekom wannabe alienu koji ima svega 10-ak minuta prikaza, a umjesto njega napadaju male leteće živine koje se prilijepe na osobu i sišu krv sa svojim štipaljkama. Pratimo četvoro teenegera koji dolaze u tu neku dolinu i budu napadnuti. Dvoje nestanu, a dvoje dolaze do neke birtije gdje su stariji ljudi, a među njima Jack Palance i Martin Landau. Vrh! :lol: i onda tu počinje prava zabava. Umjesto da pobjegnu, Landau i onda Palance odluče pomoći teenegerima u borbi protiv aliena. Događaju se različiti obrati, jako puno loše glume i koji kurac je bio da su se Landau i Palance u ovom sranju pojavili. Toliko loš da je zabavan. Blažene 80-e.

8===o/8==========o (3/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORORI ZAUVIJEK

Post by Michel » 12 Mar 2016, 15:49

The Unnamable (1988) - film napravljen po kratkoj Lovecraftovoj priči. Najpoznatiji Lovecraftov lik je tu, Randolph Carter kojeg je inače Jeffrey Combs najbolje odglumio, ali ovaj mlađi glumac je isto bio dobar. Radi se o tome da u jednoj napuštenoj staroj kući živi nekakav demon koji ubija svakog tko se nađe u kući. Randolph počinje pričati tu priču svojim prijateljima da bi jednog vikenda otišli u tu kuću. I naravno, počne ih demon napadati. Film nije za neku veliku ocjenu, ali sam naprosto uživao. Vrhunska atmosfera, jezivi demon i dobre scene ubojstava. Blažene 80-e

8=====-o/8==========o (5.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORORI ZAUVIJEK

Post by Michel » 13 Mar 2016, 01:16

Häxan (1922) - ma ovo je fantastično. Svaka čast redatelju. Ovo nije običan dokumentarac već je jedan od onih odglumljenih dokumentaraca pa ajmo ga nazvati poludokumenatrcem koji se bavi sa vješticama i kako su kroz stoljeća lažno optuživali žene i palili ih. Film je podljeljen u sedam aktova od prvog nagovještaja o tome pa sve do tadašnje sadašnjosti. Neke stvari su stvarno vanserijske. Meni je najbolji akt 4 i cijeli onaj ritual gdje prikažu vraga, a tek ono sa malom bebom mislim koji k.... :jawbreaker: kao srpski film. Takve stvari ne viđam danas. I akt 6 kad prikažu sa kojim spravam su ih mučili da bi priznale. Čisti horor. Sviđaju mi se i slike, i taj tihi naratorski dio. Odlično!

8==========o/8==========o (9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORORI ZAUVIJEK

Post by Michel » 13 Mar 2016, 21:55

The Resurrected (1991) - stvarno dobar i atmosferičan horor prema poznatoj Lovecraftovoj kratkoj priči o Charlesu Dexteru. On se počinje odvajati od svoje žene te vrši nekakve eksperimente, a njegova žena unajmi privatnog detektiva da to istraži. Kako polako otkrivaju, nailaze na svakake bizarnosti. Prvih 50-ak minuta baš dobra detektivska priča i onda slijedi čisti horor u onim katakombama. Toliko prejebene atmosfere dugo nisam osjetio. Nekoliko puta se baš cimnuo, čudovišta odlična. Završnica u onoj ludari isto odlična. Must see za svakog tko voli Lovecrafta.

8=======..o/8==========o (7.2/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORORI ZAUVIJEK

Post by Michel » 14 Mar 2016, 03:15

The Offspring (1987) - izgleda da je ovo dosta nepoznat horor omnibus koji me nije kupio iako su mi se svidjele dvije priče. Sveukupno ih je četiri. Prve dvije su dobre sa brutalnom završnicom. Prva o čovjeku koji se ne može prilagoditi društvu, a druga o jednom tipu koji nailazi na drugog tipa koji već živi 200 godina. I jedna, i druga priča imaju jeben završetak. Preostale dvije me nisu kupile i dosta su dosadne i nezanimljive. Treća u nekom cirkusu o zabranjenoj ljubavi, a četvrta o djeci koja su ubojice. Ovako na prvu se čini zanimljivima, ali meni nisu. Najbolji dio je Vincent Price koji je kao neka vrsta naratora kod kojeg dolazi jedna ženska i onda joj on počne pričati svaku priču i nešto govori prije svake. Ništa posebno, ali lijepo ga je za vidjeti u jednoj od kasnijih uloga.

8=====o/8==========o (5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: HORORI ZAUVIJEK

Post by Shp86 » 14 Mar 2016, 10:29

Michel wrote:The Resurrected (1991) - stvarno dobar i atmosferičan horor prema poznatoj Lovecraftovoj kratkoj priči o Charlesu Dexteru. On se počinje odvajati od svoje žene te vrši nekakve eksperimente, a njegova žena unajmi privatnog detektiva da to istraži. Kako polako otkrivaju, nailaze na svakake bizarnosti. Prvih 50-ak minuta baš dobra detektivska priča i onda slijedi čisti horor u onim katakombama. Toliko prejebene atmosfere dugo nisam osjetio. Nekoliko puta se baš cimnuo, čudovišta odlična. Završnica u onoj ludari isto odlična. Must see za svakog tko voli Lovecrafta.

8=======..o/8==========o (7.2/10)
Ovo mi čeka na kompu već dulje vrijeme..znači vrijeme je da se pogleda..
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORORI ZAUVIJEK

Post by Michel » 14 Mar 2016, 18:07

Slaughter High (1986) - prvih 15 minuta nezanimljivo iako važno za nastavak filma. A zadnjih 15 minuta ta završnica užasna i do tad sam htio filmu dati čisto solidnu šesticu, ali taj kraj sve kvari. Ono što valja je sredina filma, tih 45 minuta i to mi je bilo stvarno dobro i tu sam uživao. Svaki podžanr ima nešto što je glavno kod njega. Kod slashera za mene su ubojstva najvažnija. Atmosferu ne računam jer je atmosfera kod svakog podžanra navažnija, ali osim toga u slasherima volim vidjeti raznovrsna ubojstva i to ovaj slasher ima. Neka su stvarno kreativna. Likovi su čisto ok predstavljeni, sve scene u školi kad se vrate kao odrasli su dobre. Na kraju sam uživao jer se ipak radi o slasheru i to iz 80-ih. Ipak, ovo je samo za ljubitelje slasher podžanra.

8=====o/8==========o (5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Manas
Posts: 117
Joined: 21 Apr 2013, 23:06

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Manas » 14 Mar 2016, 22:30

Salem's Lot (2004) - solidan film o vampirima koji me 2 sata drzao bez prestanka da gledam iako se na kraju pitam kako sam izdrzao...Previse razvucen film, vise od pola sata od pocetka se nista ne desava toliko bitno, prica je malo nepotpuna, kako su se vampiri pojavili se ne zna, gluma i likovi su odlicni.. Zelio bi i original pregledati, mozda nesto novo saznam, ali ne mogu nigdje da nadjem sa prevodom...

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 14 Mar 2016, 22:34

Ako nema na titlovima, nema nigdje. A ima http://titlovi.com/titlovi/-salem-s-lot-30928/ :partyman:

Original sam gledao nebrojeno puta i fenomenalan mi je. Knjiga je isto odlična.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORORI ZAUVIJEK

Post by Michel » 15 Mar 2016, 19:17

Christmas Evil (1980) - kako mi je ovo dobro sjelo. Ne radi se o tipičnom slasheru sa teenegerima i nije baš zabavan na taj način već se radi o dosta ozbiljnom slasheru iako ima nenamjernih humorističnih scena. Baš sam pročitao malo imdb board i vidim da nisam jedini koji se čudi kako film ima tako malu ocjenu iako neću dati ne znam kak veću ocjenu, ali radi se o više nego solidnom slasheru koji je prvih 50-ak minuta psihološka drama da bi se postepeno film pretvarao u horor. Glavni lik odlično okarakteriziran i dobro ga je odglumio. Smiješan je u onim scenama kao deda mraz. Dosta scena su i u njegovog glavi što i ima logike
SpoilerShow
kao recimo kraj kad se čuje da se zabio i poginuo, a on si zamišlja da leti sa tim kombijem i tako završava.
Ubojstva su dobra i uznemirujućuja jer su dosta realna ili oni plesovi sa djecom odmah poslije ubojstva, a nitko ne zna da se radi o ubojici.

8======-o/8==========o (6.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by boyko » 17 Mar 2016, 00:34

The Stranger (2014) - sasvim solidno ne tipično vampirsko djelce. 6/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORORI ZAUVIJEK

Post by Michel » 19 Mar 2016, 15:25

The Outing (1987) - fim započinje sa troje provalnika u jednu kuću gdj nalaze staricu i lampu staru tisuće godina. Tih prvih 10-ak minuta je dobro, ubojstva su stvarno dobro pogotovo one ženske kad je u zraku. Sve poslije postanje zamorno i nezanimljivo sa nekoliko urnebesno loših scena kao kad ona ženska sa štapom pretuče onog bullyija :lol: :lol: demon/đžin ne izgleda baš nešto. Ima puno boljih efekata u 80-ima. Sve u svemu ispodprosječan horor.

8====o/8==========o (4/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

The legends
Posts: 2
Joined: 18 Mar 2016, 10:09

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by The legends » 21 Mar 2016, 18:19

Da li neko zna kada ce izaci Wrong turn 7 vidio sam da je izasao triler i po trileru mislim da ce biti odlican

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Asfodel » 21 Mar 2016, 22:20

Life After Beth - bože koji gubitak vremena :jawbreaker: Svi glumci poznati, ali radnja je toliko već prožvakana i bezvezna i ne daje trunke simpatičnosti. Pobjeći.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply