Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
John_Ryder
Posts: 12143
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 09 Jan 2016, 12:20

Decadentor wrote:Harry Pottere 3-8 Zabavno, i vrlo se lako izgubiti u prekrasnom svijetu najpoznatijeg carobnjaka (poslje vidovitog milana i merlina) odbijao sam pogledati do sada jer sam ih smatrao djetinjastima, no sto prica odmice dalje postaje mracnija i ozbiljnija, te fino zaokruzena. 7.5/10

i ja ih gledam,sinoć odgledao 4-ti,idem po redu, je dosta ljudi ih smatra djetinjstima i odbija gledati,a stvarno su mračni i atmosferični,pogotovo prisoner of azkaban i goblet of fire :kokicarenje:
Image

Image

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 09 Jan 2016, 17:01

John_Ryder wrote:
Decadentor wrote:Harry Pottere 3-8 Zabavno, i vrlo se lako izgubiti u prekrasnom svijetu najpoznatijeg carobnjaka (poslje vidovitog milana i merlina) odbijao sam pogledati do sada jer sam ih smatrao djetinjastima, no sto prica odmice dalje postaje mracnija i ozbiljnija, te fino zaokruzena. 7.5/10

i ja ih gledam,sinoć odgledao 4-ti,idem po redu, je dosta ljudi ih smatra djetinjstima i odbija gledati,a stvarno su mračni i atmosferični,pogotovo prisoner of azkaban i goblet of fire :kokicarenje:
Azkaban mi je zakon zbog time travela (iako su sa tim itemom mogli rijesit sve probleme ikad...)
U goblet of fire tek zapocinje mracna atmosfera i ozbiljnost, kasnije je sve jos mracnije, napetije i zanimljivije. :supz:
Image

User avatar
hitman_4
Posts: 6995
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 10 Jan 2016, 01:51

Sicario (2015) - neloše, Blunt lijepa i neuvjerljiva, ionako je veći dio filma na DelToru. Akcijske scene niš posebno, naj trenutak mi je bio kad su prevozili onog preko granice

6/10
Image

Image

Image

User avatar
hitman_4
Posts: 6995
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 11 Jan 2016, 09:15

Creed (2015) - tipični Rocky, bolje od Southpawa i sl. filmova. Najveći minus što je predvidljiv

6.9/10
Image

Image

Image

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Shp86 » 11 Jan 2016, 09:19

hitman_4 wrote:Sicario (2015) - neloše, Blunt lijepa i neuvjerljiva, ionako je veći dio filma na DelToru. Akcijske scene niš posebno, naj trenutak mi je bio kad su prevozili onog preko granice

6/10
Jel se taj film koristio za podlogu EL Chapov život?
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by boyko » 11 Jan 2016, 22:33

In the Heart of the Sea (2015) - ko da sam gledal starog moby dicka s malo boljim efektima. oke je ali nikaj spektakularnog. 7/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 12 Jan 2016, 06:17

Ratovi zvijezda: Sila se budi (2015) - možda i nisam znao što očekivati, ali na kraju je ispalo ok. Nije da sam baš nešto pretjerano oduševljen, ali dobro. Vidjet ćemo kako priča ide dalje u nastavcima.

User avatar
hitman_4
Posts: 6995
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 12 Jan 2016, 08:17

Shp86 wrote:
hitman_4 wrote:Sicario (2015) - neloše, Blunt lijepa i neuvjerljiva, ionako je veći dio filma na DelToru. Akcijske scene niš posebno, naj trenutak mi je bio kad su prevozili onog preko granice

6/10
Jel se taj film koristio za podlogu EL Chapov život?
nisam našao neku poveznicu sa El Chapom

Everest (2015) - zadovoljan sam viđenim, vizualno lijep film. Nordwand mi je puno jači film(slična tematika)

7/10
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Michel » 12 Jan 2016, 18:03

Bridge of Spies (2015) - novi Spielbergov film snimljen po istinitom događaju o tipu koji je branio sovjetskog špijuna i cijela amerika ga je počela mrziti, ali sve se promijeni do kraja. Dobar špijunski film iako predugačak. Pola sata manje bi bilo sasvim u redu. Drugi dio filma mi je najbolji kad se događa u Berlinu kad je još bio berlinski zid. Tamo lik Toma Hanksa pregovara i baš je dobro opisano to razdoblje.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by jeba » 13 Jan 2016, 06:16

Michel wrote:Bridge of Spies (2015) - novi Spielbergov film snimljen po istinitom događaju o tipu koji je branio sovjetskog špijuna i cijela amerika ga je počela mrziti, ali sve se promijeni do kraja. Dobar špijunski film iako predugačak. Pola sata manje bi bilo sasvim u redu. Drugi dio filma mi je najbolji kad se događa u Berlinu kad je još bio berlinski zid. Tamo lik Toma Hanksa pregovara i baš je dobro opisano to razdoblje.

8=======o/8==========o (7/10)
Lijepo je pročitat pozitivan komentar, a pogotovo kad mi je taj film u planu za pogledati kroz narednih par dana.

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Michel » 13 Jan 2016, 15:51

The Big Short (2015) - ovo mi je uz Beasts of No Nation najbolji film prošle godine. Dugo nisam vidio neki film koji ovako pljuje po wall sreetu, bankarima i američkoj vladi. I nije zbog toga jedan od najboljih filmova prošle godine već scenarij je odličan, glumci su obavili strašan posao i ono po meni najbitnije, režija. Nikad nisam vidio ovakav način prikazivanja. Ne govorim tu o kadrovima već film ima i komedije i redatelj ubaci sve ono najgore iz američkog života samo odjednom i super je. Uopće ne smeta ili ono kad razgovaraju u filmu o tim svim skraćenicama i onda redatelj izabere nekog da nam objasni što ta skraćenica znači. U jednom dijelu Selena Gomez objašnjava :lol: :lol: baš sprdnja sa bankarima. Christian Bale je ubio ulogom i rekao bih da je ovo njegova najbolja uloga što puno govori. Steve Carell je isto odličan. Uglavnom, film je po istinitom događaju o krizi 2008. godine koja se dogodila, ali film ide nekoliko godina unatrag i bavi se sa ljudima koji su za ti krizu znali da će se dogoditi i izašli su s time u javnost, ali nitko ih nije slušao već su se samo smijali. I danas ima jako malo riječi o tim ljudima. I kraj je super
SpoilerShow
kad narator kojeg glumi Ryan Gosling govori kako su na stotine bankara sad u zatvoru i slično i onda kaže ma ne samo se šalim. Samo je jedan bankar uhićen i ostali opet rade to što su radili prije :zubifale:
Ni ne čudi što film je prošao nezapaženo na nagradama. Sramota, ali vidim a je nominiran za BAFTU. Moraju britanci ih nominirati.

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 14 Jan 2016, 05:43

Nordwand - Jako dobra drama o nekolicini ljudi koju se odvaze osvojiti do saad neosvojenu planinu, iako me sam pocetak malo smarao, no kad krene climbing film postane odlican. Prvo i najbitnije su mi scene krajolika i planine koje su tako prekrasne, a prica je odlicna i bez nekih klisej. Osjeacj realistinosi se provlaci kroz cijeli film, od razrade likova do tehnickog djela planinarstva, takodjer je odlican kontrast boja, nijanse palve i hladne boje na planini te zarke i crvenkaste boje u hotelu.
8/10
Preporuka svima koji vole vizualnu lipotu prirode, te naravo preporuka svima zeljnima dobrog filma.
Image

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Shp86 » 14 Jan 2016, 09:25

Michel wrote:The Big Short (2015) - ovo mi je uz Beasts of No Nation najbolji film prošle godine. Dugo nisam vidio neki film koji ovako pljuje po wall sreetu, bankarima i američkoj vladi. I nije zbog toga jedan od najboljih filmova prošle godine već scenarij je odličan, glumci su obavili strašan posao i ono po meni najbitnije, režija. Nikad nisam vidio ovakav način prikazivanja. Ne govorim tu o kadrovima već film ima i komedije i redatelj ubaci sve ono najgore iz američkog života samo odjednom i super je. Uopće ne smeta ili ono kad razgovaraju u filmu o tim svim skraćenicama i onda redatelj izabere nekog da nam objasni što ta skraćenica znači. U jednom dijelu Selena Gomez objašnjava :lol: :lol: baš sprdnja sa bankarima. Christian Bale je ubio ulogom i rekao bih da je ovo njegova najbolja uloga što puno govori. Steve Carell je isto odličan. Uglavnom, film je po istinitom događaju o krizi 2008. godine koja se dogodila, ali film ide nekoliko godina unatrag i bavi se sa ljudima koji su za ti krizu znali da će se dogoditi i izašli su s time u javnost, ali nitko ih nije slušao već su se samo smijali. I danas ima jako malo riječi o tim ljudima. I kraj je super
SpoilerShow
kad narator kojeg glumi Ryan Gosling govori kako su na stotine bankara sad u zatvoru i slično i onda kaže ma ne samo se šalim. Samo je jedan bankar uhićen i ostali opet rade to što su radili prije :zubifale:
Ni ne čudi što film je prošao nezapaženo na nagradama. Sramota, ali vidim a je nominiran za BAFTU. Moraju britanci ih nominirati.

8========-o/8==========o (8.5/10)

Meni frend jučer veli kako je film brutalan, isti kao Vuk s Wall Streeta... ja reko, ako je isti kao Vuk onda nema šanse da ga gledam, jer ću proljev dobit..:)
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Asfodel » 14 Jan 2016, 12:07

Shp86 wrote:Meni frend jučer veli kako je film brutalan, isti kao Vuk s Wall Streeta... ja reko, ako je isti kao Vuk onda nema šanse da ga gledam, jer ću proljev dobit..:)
Jooj, usrdno se nadam da nije toliki preserans..
Nevermind, dobila sam zbog tu ovog oduševljenja želju za gledanjem pa kako ispadne.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 14 Jan 2016, 12:43

Ma zaboravite na Vuk. Ni meni taj film nije nešto. Ovo je drugačije, nema tu partijanja i sličnih gluposti. Film se samo fokusira na tu krizu koja se dogodila i na te ljude koji su tako nešto predvidjeli. Ima smiješnih scena, ali više da ti izmame osmijeh na lice nego što ćeš se nasmijati ha ha.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply