Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

JOHN CASSAVETES

Post by Michel » 08 Dec 2015, 23:49

Opening Night (1977) - odličan i do sad najbolji Cassavetes koji sam pogledao. Opet se pojavljuju Ben Gazzara i Gena Rowlands, po svemu sudeći njegovi kućni glumci. Radi se o kazališnoj predstavi gdje Gena Rowlands glumi veliku zvijezdu i to odmah vidimo pri završetku prve predstave kad ju na ulici dočeka horda fanova, daje autograme, ali onda primijeti jednog enskog fana koji joj kaže da je voli i tako je prati skroz do njezinog auta i kako se odmakla, u retrovizoru vidi da je taj fan udaren od drugog auta i na mjestu mrtva. To je toliko potrese i film dobiva nagli zaokret koji ide u psihološku dramu gdje ona polako počne propadati, priviđa joj se ta djevojka, a lik Ben Gazzare i ostali joj pokušavaju pomoći. Predstave moraju ići i sve će pokušati da je vrate tamo gdje je bila. Stvarno odličan i zanimljiv film. Rowlandsica vrhunska i polako mi se pretvara među omiljene glumice. Još su mi ostala dva filma od Cassavetesa i vidim da u oba filam glumi ona.

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 09 Dec 2015, 00:11

Michel, možda bude jasnije kad skužiš da su..
SpoilerShow
proveli su u braku dulje vremena, nego većina nas na planeti zemlji :vempajer:

Image
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 09 Dec 2015, 00:15

Oho, nisam znao. Mislio sam kasnije dok završim sa njim malo pročitati biografiju i tak, a i od nje. Čudno mi je malo da se tako cijenjena glumica malo spominje u nekim filmskim krugovima. Valjda nikad nije bila popularna kao tadašnje zvijezde, ne znam.

A Cassavatesa sam prvi put ugledao u Rosemary's Baby i tamo je bio odličan. Nisami znao da je redatelj, tek kasnije saznao.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

JOHN CASSAVETES

Post by Michel » 09 Dec 2015, 17:58

A Woman Under the Influence (1974) - najpoznatiji i najviše priznat filma od Johna Cassavetesa. Ovo je film koji se ne gleda lako. Težak je za gledanje, psihološka drama o obitelji koja ima velikih problema. Gena Rowlands glumi Mabel, ženu koju odmah vidimo da nije sva svoja. Ne znam koja je to mentalna bolest jer nije točno rečeno u filmu, ali simptomi su nagla promjena raspoloženja, skroz čudna ponašanja, paranoja, bojanje da će joj doktor nauditi, čudni plesovi i prevelika zaigranost u nekim trenucima. S druge strane imamo njezinog muža kojeg glumic Peter Falak, Nick. On je jednako lud i čitam da je Cassavetes u intervjujima rekao da je ustvari on lud u filmu. On nema simptome kao ona, ne ide na liječenje, ne pije tablete, ali se polako pokaže da je nasilnik, vrlo nepredvidljiv koji je par puta udario Mabel zbog njezinog čudnog ponašanja, daje djeci da pije alkohol u jednom trenutku. Sve pokušava na silu. Tu su i ostali likovi poput njegove majke, kućnog doktora i ostalih. U jednom trenutku sam se ja osjećao zatvoreno kao i Mabel u tom filmu. Koa da je nitko ne shvaća. Daju joj priliku, ali na potpuno krivi način. Film je težak, odličan, Gena Rowlands ako je fantastično odglumila u Opening Night, ovdje je samo potvrdila da je jedna od najvećih. Bila je nominirana te godine, ali nije osvojila što je prava šteta. A Petera Falka sam rijetko gledao, Columbo me nikad nije zanimao i kad sam čuo glas, pomislio sam na Bogarta. Imaju isti glas. Doslovno.

8========-..o/8==========o (8.7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 10 Dec 2015, 06:54

Goosebumps (2015) - Odlično! Meni su ovakvi filmovi strašno simpatični i jako zabavni. Iako je napravljen da u načelu bude teen movie, meni je bio jako dobar. Taman fino za opustit se. Jack Black kao R. L. Stine se pokazao kao pogodak. Svakako za pogledati ako se mene pita.

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Michel » 10 Dec 2015, 21:18

Black Mass (2015) - istinita krimi drama o Whitey Bulgeru, Bostonskom gangsteru koji je bio strah i trepet tog doba i dugo nije bio uhvaćen. Glumi ga Johnny Depp koji je dobio pohvale na sve strane za ovu ulogu, ali meni nešto fali. Ne samo njemu u toj ulozi već cijelom filmu. Depp ima dosta maskare na sebi što je tipično za njega. Prečudno izgleda i nije mi baš uvjerljiv. Fali mi ta neka kemija među glumcima. Cast je dosta promašen. Benedict Cumberbatch glumi njegovog brata što je u potpunosti promašeno, a inače je on dobar gluma. Volim filmove smještene u Bostonu, ali ovaj mi se činio kao tipičan gangsterski film dosta ubrzan jer i 2 sata danas nije dovoljno da sve utrpaju što su utrplai u tih 2 sata. Nikakve karakterizacije sporednih likova koji su predstavljeni kao važni, ali svejedno mi je za njih. Stvarno ne znam što bih izdvojio kao nešto kvalitetno. Solidan film i ništa više.

8======o/8==========o (6/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 11 Dec 2015, 08:29

Steve Jobs

ubio me skoro od dosade.
Dobro je snimljen, ipak je to Danny i sviđa mi se prijelaz snimanja sa 16mm na 35mm i na digitalno,
glumci su solidni
ali sve ostalo je dosadnooo, ne nužno loše (kao prošli jobs film) nego sam skoro zaspao par puta, a i cijelo kino sa mnom.

5/10

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Michel » 13 Dec 2015, 11:53

Dark Places (2015) - tematski jako volim ovakve filmove. Mračni krimić sa klupkom misterije i sotonističkim kultom. Vrti se oko toga da je Ben kao teeneger optužen da je ubio svoju majku i dvije sestre dok je treća pobjegla. Njega su krivili jer je bio u tom sotonističkom kultu, a u sadašnjosti pratimo Libby, tu sestru koja je preživljela. Nju glumi Charlize Theron i ne mogu opisat koliko je loša. Cijeli film je tako na silu izveden, ali ajde barem mi je bilo zanimljivo jer volim takve filmove.

8=====o/8==========o (5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 14 Dec 2015, 17:52

Lolita (1962) - ni kad si Kubrick nije mala stvar prihvatiti se ekranizacije jednog od najvećih svjetskih remek djela i najnadarenijih pripovjedača u kojem znaš da je nemoguće zbog formata prenijeti neki njegov prelijepi arhaični opis nečega, makar krošnje drveta. No velika je stvar ipak blago ne izvrnuti cijelu ideju kao što smo svjedočili u kasnijoj groznoj ekranizaciji. Nije ovo ništa posebno, ali je bar korektno i nudi dvije očaravajuće pojave koje su zadominirale kadrom gdje god bi se pojavile: genijalnog Sellersa i prekrasnu Lyon.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by hitman_4 » 15 Dec 2015, 08:13

Michel wrote:Dark Places (2015) - tematski jako volim ovakve filmove. Mračni krimić sa klupkom misterije i sotonističkim kultom. Vrti se oko toga da je Ben kao teeneger optužen da je ubio svoju majku i dvije sestre dok je treća pobjegla. Njega su krivili jer je bio u tom sotonističkom kultu, a u sadašnjosti pratimo Libby, tu sestru koja je preživljela. Nju glumi Charlize Theron i ne mogu opisat koliko je loša. Cijeli film je tako na silu izveden, ali ajde barem mi je bilo zanimljivo jer volim takve filmove.

8=====o/8==========o (5/10)
ja sam mu dao 4.9/10
Asfodel wrote:Lolita (1962) - ni kad si Kubrick nije mala stvar prihvatiti se ekranizacije jednog od najvećih svjetskih remek djela i najnadarenijih pripovjedača u kojem znaš da je nemoguće zbog formata prenijeti neki njegov prelijepi arhaični opis nečega, makar krošnje drveta. No velika je stvar ipak blago ne izvrnuti cijelu ideju kao što smo svjedočili u kasnijoj groznoj ekranizaciji. Nije ovo ništa posebno, ali je bar korektno i nudi dvije očaravajuće pojave koje su zadominirale kadrom gdje god bi se pojavile: genijalnog Sellersa i prekrasnu Lyon.
Lolitu sam prije 10-tak godina gledao, ok film
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Michel » 15 Dec 2015, 20:43

Cop Car (2015) - ovo ne zaslužuje ne znam kak veliku ocjenu, ali je film u kojem se jako lijepo uživa. Snimljen je odlično, malo vuče na nezavisne filmove, a radi se o dvoje klinaca od 10-ak godina koji bježe od kuće i u tom polju nailaze na policijski auto kojeg ukradu. U tom autu imaju oružje, ali ubrzo shvaćaju da im je šerif za petama. Šerifa glumi Kevin Bacon i ovo mu je jedna od boljih uloga. Glumi lošeg policajca koji u prtljažniku auta ima dvoje tijela gdje se jednog riješio, a drugi mu ostao i klinci mu uzeli. Redatelj jako dobro gradi napetost prema samome kraju i stvarno nema prevelikih mana. Jedan od onih filmova gdje je sve dobro odrađeno.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Michel » 16 Dec 2015, 10:06

Queen of Earth (2015) - mindfuck! Mene je prvo poster kupio koji je vjerojatno najbolji poster godine, a onda Elisabeth Moss kad sam vidio da ona glumi jer mi je postala jedna od dražih modernih glumica. Inače jako volim ovakve filmove koji su psihološke drame i gdje su žene u glavnim ulogama (Repulsion, Persona). Ima nešto u njim što je privlačno, rekao bih da je to esencija samoga filma. Čista umjetnost. Sad, ovaj film sam stvarno htio zavoljeti i neću reći da nije išlo jer kako film ide prema kraju postaje sve bolji. Treba biti jako strpljiv sa filmom i ne odustajat. Pratimo dvije prijateljice, Virginiu koju glumi Katherine Waterston i odlična je te Catherine koju glumi Elisabeth Moss i još je bolja i snažnije je odglumila svoj dio. Film je ustvari o depresiji, živčanom slomu. Njih dvoje su nešto doživjele što je utjecalo na njih. Pratimo polagao propadanje njih kao osoba, svijeta oko njih, a radnja je smještena na jezeru gdje se sve to događa uz još svega par likova. Kraj me baš uznemirio
SpoilerShow
jer je Virginia sad ostala sama sa svojim portretom u kući gdje više nema nikoga. Sama sa svojim problemima. Više nema Catherine gdje je osjećala da ju može kontrolirati, a tek kad se slomi i naglo prebacivanje na Catherine i njezin smijeh.
Dobar film. Da je prvih sat vremena odlično kao zadnjih pola sata, bila bi veća ocjena.

8=======...o/8==========o (7.3/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Michel » 21 Dec 2015, 16:02

McFarland, USA (2015) - ako želite neki film od ove godine nakon kojeg ćete se osjećati pozitivno, pogledajte ovaj. Čisti feel good film o country crosu, utrci u kojoj se utrkuju više timova, a u jednom timu mora biti sedmoro natjecatelja. Kevin Costner glumi Jima White koji dolazi u McFarland, gradić gdje žive meksikanci i u toj školi okuplja tim mladih talenata. Ima nešto patetike, ali dobro dođe. Film snimljen po stvarnom događaju i koliko čitam dosta je točan. Costner dobar, i film je pozitiva.

8=======...o/8==========o (7.3/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 21 Dec 2015, 16:33

Noruwei no mori/Norwegian Wood - knjiga mi je bila mlaka pa sam se odlučila odati filmu, jer me možda zadivi, jelte.. Rrrright :mrgreen: ono što je zanimljivo jest da je dana veća pozornost seksualnosti nego što bi trebala. Dakle, izuzev nadnaravno lijepe fotografije prirode i voljene nadnaravne Kiko Mizuhara ovaj filmić nema ništa spektakularno za ponuditi.

For Whom the Bell Tolls - dobar film, dugačak, temeljit ipreporučljiv. Ne može se natjecati s k.predloškom, naravno :vempajer:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Michel » 21 Dec 2015, 21:48

Everest (2015) - film snimljen po istinitoj priči o planinarima koji su se otišli popesti na Everest, ali onda su naišli na strašnu oluju i morali su se boriti za goli život. Prva polovica filma dobra, vizualno jako lijepo iako na nekim dijelovima se vidi slabi CGI, ali sami prikaz planine iz daljine je odličan. Glumačka postava je u redu, pogotovo taj glavni kojeg glumi Jason Clarke, ali mi je nejasno što tu radi Jake Gyllenhaal i još neki poznati glumci, a uloge su im male. Valjda samo da privuku gledatelje. U drugoj polovici akcija kreće kad dolazi oluja, a neki planinari su ostali na vrhu. Tu ima nešto sitno patetike, ali ništa strašno. Zanimljiv film i uvijek volim pogledat filmove kojima je radnja na tako nekom mjestu.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply