Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Victor Crowley » 03 Dec 2014, 08:59

Horns - mislio sam da će biti bolji i tako je i krenuo, no kako je film išao sve dalje tako mi je bio dosadniji.

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

NOIR

Post by Michel » 03 Dec 2014, 17:09

The Night of the Hunter (1955) - poznati klasik o svećeniku koji dolazi u mali gradić, a ubojica je. Robert Mitchum glumi tog svećenika, utjelovio ga je na jedan stvarno odličan način. Najbolje u filmu je ta scenografija i stil, režijski izvrsno. Čitao sam da je Laughton bio pod utjecajem njemačkog ekspresionizma, a pošto sam imao ranije ove godine takav maraton, to se baš vidi. Možda mi malo sporedni likovi nisu tako dobri, ali najbolji su spomenuti Mitchum i klinci. Njih troje imaju odlične scene. Spomenuta scena sa nožem je i dan danas bolesna i uznemirujuća, a kamoli tih godina. Sad, koliko je ovo noir film može se raspravljati, ali mnogi ga stavljaju u noir filmove. Ok, nema privatnog detektiva, nema i neki jaki ženski lik, ali tu je ubojica i tu je na kraju preokret. Preokret nije za nas gledatelje jer od samog početka znamo tko je ubojica, ali je preokret za same likove.

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

NOIR

Post by Michel » 03 Dec 2014, 19:57

The Big Combo (1955) - jedan od zaboravljenih noir filmova, ali možda je i zasluženo zaboravljen jer s ničime nisam oduševljen. Solidna gluma, režija, priča o policajcu koji istražuje jedno ubojstvo i susreće lokalne kriminalce te jednu fatalnu ženu. Na kraju kinematografski je jako lijepo, pogotovo taj zasluženo razvikani kraj na aerodromu.

8======-o/8==========o (6.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 6956
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 03 Dec 2014, 22:38

Broj 55 (2014) - skoro sam umro od dosade

4.5/10
Image

Image

Image

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 04 Dec 2014, 07:06

Fury (2014) - jedan od onih filmova koji ti s vremena na vrijeme idu pomalo na živce. Uglavnom, očekivao sam više od ratnog filma.

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

NOIR

Post by Michel » 06 Dec 2014, 04:53

Out of the Past (1947) - još jedan odličan noir sa Mitchumom, ali ovaj put sadrži sve. Privatni detektiv, fatalno jaki ženski lik, ubojstva i odlična kinematografija po kojoj su poznati noir filmovi. Mitchum glumi privatnog detektiva koji živi u drugom gradu sa jednom djevojkom i pobjegao je od prošlosti, ali sve se to mijenja kad mu dolazi stari poznanik koji mu govori da se treba vratiti kod tog šefa kojeg je ostavio. I tako polako saznajemo što se događalo prije par godina gdje je upoznao jednu žensku s kojom je razvio romantični odnos. Jane Greer je prelijepa u toj ulozi, a Kirk Douglas odličan kao njegov šef.

8========-o/8==========o (8.5/10)

The Killing (1956) - jedan od najmanje poznatih Kubrickovih filmova i to vrlo dobar noir s prepoznatljivom režijom od strane njega, zanimljivom idejom i odličnom izvedenom pljačkom. Iako film kratko traje, malo mi je duže trebalo da se uhodam u film. Nekako mi je bio čudan, sve je bilo u redu, ali jednostavno nisam ušao, ali to se znatno popravlja kako film odmiče. I svidjela mi se naracija, to još nisam vidio u tadašnjim filmovima. Kubrick je koliko čitam mrzio tu naraciju i kako je bio mlad, nije mogao biti toliko glavni kao što će biti poslije tog filma.

8=======-....o/8==========o (7.9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 08 Dec 2014, 01:02

Law Abiding Citizen 6/10- nije mi se dalo ustajati da promjenim kanal pa sam ovo pogledao. ok film, malo nategnute radnje i bezveznog kraja (pošto je film američki je ipak bilo za očekivati tako neki završetak). Ok film za jedno gledanje i brz zaborav.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 08 Dec 2014, 15:14

A Most Wanted Man - zaključak je: vrlo dobro. Sam setting mi nije bio po volji, volim to u arhaičnijem tonu i nedostajalo mu je ono nešto da bude posve odličan. Što, nisam uspjela detektirati - bit će da je više sitnica odjednom. Za ljubitelje modernih špijunaca će poslužiti..

Die bitteren Tränen der Petra von Kant
- predstava koja je nedavno uzburkala duhove me sjetila da mi se film dugo safta na kompu. Ovo je isključivo za one spremne na nimalo radnje i kirurški preciznu analizu likova.. jer film se odigrava praktično na daskama (u jednoj sobi, na jednom krevetu). Kao takav je jako dobar, no nije tematski nešto što bi se moglo gledati svaki dan :)
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

NOIR

Post by Michel » 09 Dec 2014, 00:00

White Heat (1949) - James Cagney u jednoj od svoih najboljih uloga. Ima svoju kriminalnu organizaciju s kojom upravlja, a desna ruka mu je njegova majka što mi je malo čudno i taj dio mi nije baš legao. Prvih sat vremena jako dobro dok je drugi dio filma fantastičan i tu mi je bilo jasno zašto je njegov lik hladnokrvni psihopat. Cagney je sve bolji i bolji kako film odmiče i stvarno uzima svaku scenu. A ona legendarna rečenica "Made it, Ma! Top of the world!" :prayer:

8========-o/8==========o (8.5/10)

The Third Man (1949) - iz iste godine kao White Heat, ali još bolji. Drugi level. Nevjerojatan film i ne znam što da kažem osim hvalospjeva. Po britanskom filmskom institutu ovo je njihov najbolji film i kad si malo zbrojim sve britanske filmove, tu sam negdje s tim mišljenjem. Ja sam običan laik po pitanju kamere, kadrova, ali tijekom godina i godina filmova jednostavno skužite razliku između dobre i loše režije. Carol Reed nam je dao jedan od najbolje režiranih filmova. Prekrasni su oni kosi kadrovi. Scenografija vrhunska! To je i zbog lokacije jer je film smješten taman poslije drugog svjetskog rata u Austriji. Gluma na visokom nivou, svaki lik je nevjerojatno bitan, a radi se o jednom psicu koji dolazi u Viennu u posjetu prijatelju, ali ubrzo saznaje kako je taj prijatelj koji se zove Harry Lime mrtav. Ubrzo i traži neke dokaze. Pokojnom Ebertu je Harry Lime najbolji zlikovac u povijesti filma. Meni je nakon ovog iflma sigurno u top 10 najboljih zlikovaca. Orson Welles je bio stvarno pravi velikan. Kako ga je samo odglumio i njegova odjeća mu je fenomenalna. Sav u crnom, baš pojava. I moram pohvalit glazbenu podlogu koja je najčudnija glazbena podloga za neki ozbiljni film. Ali ta tradicionalna glazba je bila savršeno uz film. Nekad i dobije humorističnu notu, ali sjajno. Carol Reed je rekao da je bio pod utjecajem Orsona Wellesa i njegovih filmova.

"You know what the fellow said – in Italy, for thirty years under the Borgias, they had warfare, terror, murder and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci and the Renaissance. In Switzerland, they had brotherly love, they had five hundred years of democracy and peace – and what did that produce? The cuckoo clock."

Mislim ono, dugo nisam bio oduševljen s toliko rečenica kao u ovom filmu.

8==========o/8==========o (10/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 09 Dec 2014, 05:55

Holod 33 - Tezak i depresivan film o jednom od vecih komunistickih zlocina za koji iskreno do danas nisam ni znao.
Minus filma su to sto je nekad prespor, no to samo pridodaje sumornoj atmosferi.
Jos jedan od filmova koji ti ostavlja onaj osjecaj gadjenja nad ljudima te praznine u dusi. 8/10
(u spoileru je par slika iz filma jer mi se neda praviti topic)
SpoilerShow
Image
Image
Image
I link za wikipediu ako nekog zanima navedeni dogadjaj.... http://en.wikipedia.org/wiki/Holodomor
Image

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Victor Crowley » 10 Dec 2014, 09:42

Dying of the Light - a onako, manje-više bezveze. Nicolas Cage glumi CIA agenta koji se još bori s povredama koje mu je nanio neki terorist, već sam ime zaboravio, a CIA ga želi umiroviti. On ne odustaje i traži svog neprijatelja za kojeg se smatra da je mrtav već 20 godina. Je li mrtav i ne moram vam govorit jer svaki ovakav film ide na isto pa tako i ovaj. O hvaljena, o slatka, o divna Ameriko! Tako mi je drago što te imamo.

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 11 Dec 2014, 00:33

John Wick

TO
JE
TO
!

10/10

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

NOIR

Post by Michel » 13 Dec 2014, 00:30

The Naked City (1948) - jako dobri noir od Dassina. Od njega sam samo gledao remek djelo Rififi i ovo je još jedan dobar podsjetnik da ga zabilježim za kasnije jer ima dosta filmova koje bi se trebalo pogledati. Ovaj film je snimljen u poludokumentarističkom stilu uz naratorski dio. Definitivno inovacija za ono vrijeme. Odlične scene lovljenja, pucnjava, prikaza New Yorka i samih građana.

8========o/8==========o (8/10)

The Asphalt Jungle (1950) - još jedan jako dobri noir, ovaj put od Hustona. Bavi se kriminlacima koji odluče opljačkati jednu draguljarnicu (odličan i napet prikaz pljačke) te kasnije prodati jednom bogatašu koji je bankrotirao, ali oni ne znaju da je ostao bez para pa tu nastaju problemi. Odlično odglumljen, priča zanimljiva od početka do kraja.

8========..o/8==========o (8.2/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12117
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 13 Dec 2014, 15:02

olio wrote:John Wick

TO
JE
TO
!

10/10
da,da, film je rasturačina,još sam gledao u extreme dvorani :lol: :kokicarenje:
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2014. - PART THREE

Post by Michel » 13 Dec 2014, 20:48

Guardians of the Galaxy (2014) - odličan Marvelov film, jedan od njihovih boljih. Chris Pratt super kao Star Lord, Groot isto super, Drax i Gamora malo manje, ali Gamora je seksi :rock: a Rocket Racoon najbolji. Odlične scene u svemiru, puno homora i dobre zabave. Soundtrack možda i najbolji ove godine. Thanos u onom malom pojavljivanju izvrstan. Karizma, straz i trepet će biti. Ronan isto dobar iako mi je u stripovima bolji, i napravljen još moćniji. MCU radi izvrstan posao i to kako sve spajaju je :prayer: sad jedva čekam drugi nastavak u kojem se možda Hulk pojavi, ali sumnjam makar ima glasina. I zanima me ko je otac Star Lordu. Da je bar Adam Warlock, to bi bio samo šlag na tortu. Sad se čeka iduća godina i novi Avengersi te Ant-Man.

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply