Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Djuro
Posts: 163
Joined: 24 Nov 2013, 15:21
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Djuro » 26 Mar 2014, 02:19

Yor: The Hunter of the Future (1983) .... valjda se tako zvao,nisam zapamtio.Film je jebada !

John_Ryder
Posts: 12144
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 26 Mar 2014, 08:10

Heat (1995) - remek djelo,ali kraj...jebeni kraj,10/10 :kokicarenje: :supz: :prayer: :prayer:
Image

Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 27 Mar 2014, 17:18

La Venus a la fourrure – I prošli film mu je bio za daske, no ne ovako bljutav.. i tamo bi me premorio tim svojim "ničim" što se događa. Još jedno Romanovo ispoljavanje kinkeraja, zijev..
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

SMALL TOWNS

Post by Michel » 28 Mar 2014, 11:48

All That Heaven Allows (1955) - jedna dobra romantična drama o jednoj udovici i kako upoznaje ljubav svojeg života, ali lokalni ljudi i njezina djeca joj ne dopuštaju da diše jer on nije njezina razina/kvaliteta života i zbog toga je spremna na velike promjene, a i gubitke. Lijepo snimljen film u tehnicoloru.

8=======o/8==========o (7/10)

Shotgun Stories (2007) - sad sam kompletirao Jeffa Nicholsa koji je za mene trenutno najbolji mladi redatelj i još k tome nezavisan. Kad kažem mladi, ispod 40 mislim. Imao je vrlo dobar Mud, Take Shalter i ovaj njegov prvi film, Shotgun Stories. Priča je smmještena na jug amerike (njegov trademark) i radi se o troje braće koje je otac ostavio u ranoj dobi i njihov otac napravio novu obitelj s kojom su sad u ratu i kako film odmiče, postaje sve gore i gore za jedne i druge. Michael Shannon je odličan glumac gdje god se pojavi pa tako i ovdje briljira. Vidim da nam Nichols priprema novi film http://www.imdb.com/title/tt2649554/?ref_=nm_flmg_dr_1 i to pod utjecajem Carpentera kako je on sam Nichols rekao :rock:

8=======-.o/8==========o (7.6/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

SMALL TOWNS

Post by Michel » 29 Mar 2014, 03:44

George Washington (2000) - coming of age priča o jednoj grupi djece u malom gradu. Priča o životu i težini odrastanja i kako ih nitko ne shvaća. Dobar film s dosta neočekivanih scena poput one u wc-u, a to je i prekretnica samoga filma.

8=======...o/8==========o (7.3/10)

In Cold Blood (1967) - e ovo je fantastičan film. Sa svakim novim filmom 60-ih otkrijem kako je to bilo odlično i revolucionarno razdoblje za film jer su 60-e se našle između klasičnog i novog hollywooda. Film je snimljen prema jednoj knjizi koja je napisana po istinitim događajima o dvoje ljudi koji se voze i nekako traže pare te ubiju jednu obitelj i završe na sudu te čekaju suđenje. Vrhunski snimljen u crno bijeloj tehnici. Jedna od boljih kinematografija koje sam vidio. Svaki kadar je fino odmjeren, a glumci su odradili odličan posao. Pogotovo Robert Blake. A tek atmosfera :supz:

8========-...o/8==========o (8.8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 29 Mar 2014, 07:35

Last Action Hero (1993) - bio nekidan na tv-u pa sam ga pogledao. Sjećam ga se kao vrhunskog filma kad sam ga u 6-om ili 7-om razredu išao gledati s frendovima u kino. :supz:

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: SMALL TOWNS

Post by Asfodel » 29 Mar 2014, 14:08

Michel wrote:In Cold Blood (1967)
Ovo mi je uvijek bilo u planu zbog knjige 8)
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Djuro
Posts: 163
Joined: 24 Nov 2013, 15:21
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Djuro » 30 Mar 2014, 15:47

Gymkata (1985) - top secret agent/gimnastičar odlazi u zemlju bolesnika Parmistan u kojoj svi izgledaju kao krezubi janjičari da se natječe u nekakvim opakim smrtonosnim igrama.UŽAS !!! Trivia: Jadran produkcija.

The Amazing Bulk (2010) - neznam.....stvarno neznam koja je bila namjera kada su radili ovaj šrot/remek djelo

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

SMALL TOWNS

Post by Michel » 31 Mar 2014, 22:32

Breaking Away (1979) - film koji sam redovito ponavljao kad sam bio u srednjoj, kao i sve meni drage coming od age filmove. Radnja u malom gradiću o četvorici domaćih prijatelja gdje se svako bori sa vlastitim problemima oko pripadnja u društvo pa sve do prihvaćanja od strane roditelja koji žele nešto više od njih. Film je i dan danas svjež, volim kako nenamjerno kasnije otiđe u sportski dio samo da pokažu kako je volja/želja najbitnija za postići nešto više.

8========o/8==========o (8/10)

Bad Day at Black Rock (1955) - Spencer Tracy, Walter Brennan, Ernest Borgnine i Lee Marvin u filmu od Johna Sturgesa (Sedam veličanstvenih i Veliki bijeg), a radnja se dešava 1945. godine gdje Spencer Tracy dolazi u jedan jako jako mali gradić od par desetina ljudi, a to je gradić na kojem je još uvijek divlji zapad. Dolazi kao čovjek o kojem ne znamo ništa, ali znamo da traži neke odgovore, ali naići će na jako neugodne stanovnike koji ga ne prihvaćaju.

8========o/8==========o (8/10)

Diggers (2006) - film o prijateljima koji žive u malom ribarskom gradiću i sučeljavaju se sa svakodnevnim problemima. Na neke slične filmove me jako podsjetio. Ima lijp ugođaj, jedan od onih feel good filmova, ali opet ništa specijalno.

8======-o/8==========o (6.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

SMALL TOWNS

Post by Michel » 01 Apr 2014, 23:05

Fried Green Tomatoes (1991) - mogu reći da je divan film, ali samo kad je radnja u prošlosti. Radnja u sadašnjosti mi nije legla. Kathy Bates sa mužem dolazi u bolnicu u posjetu njegovoj majci, ali upoznaje jednu drugu stariju gospođu s kojom se sprijateljuje i ona joj počne pričati priču koja se desila u 30-ima prošlog stoljeća. Film traje 2 sata i 20 minuta i velik dio se dešava u prošlosti dok nekih pola sata otpada na dio sa Kathy Bates koju volim, ali mogli su komotno izbaciti taj dio. Ovako samo jako dobar.

Inače, Mary Stuart Masterson i Mary-Louise Parker :oops:

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Scarface » 03 Apr 2014, 00:47

Captain America 2: The Winter Soldier - 9/10 - zasad najbolji film Phase 2 i meni u top 3 Avengers filma (prvi je Avengers, drugi Iron Man). Radi se zapravo o čistokrvnom trileru s jako, jako velikim ulozima, i game changer trenucima. Kapetan nema neke moći, ali zato su oba filma rasturila atmosferu, srž samog junaka i karakterizaciju. Da ovo nije Avengers film, i da je mjesto Rogersa glavni lik običan random agent neke vladine agencije, ovo bi bija vrhunski špijunski triler u maniri najboljih Clancyjevih ostvarenja. Devetku dajem čisto zbog cliffhangera koji nas vode u nešto još bolje. Iron man 3 i Thor 2 su bila debela razočarenja, a ovaj film vraća nadu u fazu 2. E da, i mid - creditsi su zakon. Zakon!
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

DOKUMENTARCI: PART FOUR

Post by Michel » 04 Apr 2014, 00:42

Blackfish (2013) - dokumentarac o kitovima ubojicama, Orkama. Znate, onima koji nikada ne ubijaju ljude. U ovom slučaju, ubijaju. Ali i to je mizerna brojka jer je zbilja istina da Orke u 98% slučajeva ne ubijaju ljude, u divljini nikad nije zabilježen slučaj. Ondje gdje su ubili je u zatočeništvu, SeaWorld. Za SeaWorld sam mnogo puta čuo, delfini, kitovi, treneri i sav taj spektakl za ljude. Ovdje pratimo jedan događaj koji se dogodio 2010. godine kad je ubijena jedna trenerica, Orka joj je otkinuo ruku, mnogi drugi su ozljeđeni, a čak i u Španjolskoj su ubijeni. No, nije sve tako jednostavno. Kasnije kako dokumentarac ide se saznalo da su to krivi SeaWorld gdje su Orke tretirali luđački osim samih trenera koji to nisu znali. Njima je namješetno sve što trebaju govoriti, nikad nisu tim trenerima govorili da su prijašnji treneri napadnuti, muljali su ih na veliko. Ko ih je muljao? Te korporacije i ti ljudi kojima je bitan samo novac, a ovo s Orkama je unosan posao. Treba svakako pogledat ovaj doks. Tužan, divan, snažan.

8========..o/8==========o (8.2/10)

March of the Penguins (2005) - jedan lijepi dokumentarac o pongvinima i njihovom životu te kako svakog ožujka kreću na put koji traje tjednima da dođu na jedno mjesto gdje se mogu pariti i roditi novog malog pilića. Lijepi kadrovi Antartika, pingvina i kako preživljavaju u ovim teškim uvjetima. Mi mislimo kako je njima lako, ali ustvari dosta njih umiru radi hladnoće i radi toga što ima malo hrane ili ih pojede morski lav. Okrutaj ne taj njihov svijet.

8=======-..o/8==========o (7.7/10)

Nanking (2007) - a što reći tek o ovome? Da nisam pogledao, rekao bi da nije istina, da je nemoguće. Čuo jesam za Nanking, ali nikad nisam o tome istraživao da vidim što se stvarno dogodilo. Eh, japanci danas u školama o ovom masakru kojeg su počinili nad kinezima uopće ne pričaju, dapače, njihova vlada i to oni na najvišem vrhu govore da se uopće nije dogodio iako ima pregršt dokaza. To kao da netko kaže da se Vukovar nije dogodio. Makar ne želim ovakve stvari uspoređivati, ali kužite o čemu govorim. Dobro je netko napisao, ovako i Holocasut nije bio. Što se dogodilo? Ubijeno je preko 300.000 kineza od toga preko 20.000 tisuća žena i malih djevojčica je silovano, mučeno, grozne stvari su im radili japanci, baš grozne. Ne želim ni ispričati jednu scenu koja me tako dirnula kad je jedan preživjeli pričao koji danas ima preko 80 godina i kad je počeo pričati o svojem malom bratu koji je bio dojenče i svojoj majci. Ono što su im japanci najviše voljeli raditi je mučenje sa bajonetom gdje su ih probadali. Dobra jedna tema, to dovoljno opisuje koliko se ljudi čude http://www.imdb.com/title/tt0893356/boa ... 687715?p=1

Samo za one jakog želudca http://www.youtube.com/watch?v=L_XzRaEAer4
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 04 Apr 2014, 19:29

City of Ember (2008) - dobar pustolovni sf za cijelu obitelj s par horor elemenata i odličnim ugođajem, o podzemnom gradu i dvoje klinaca koji se bore protiv sebičnog gradonačelnika. Ugodan film za jedno poslijepodne. 3/5

Michel - da, čitao sam o tom događaju i naravno da će japanci negirati taj događaj s obzirom da je riječ o sramotnom događaju koji je za njih crna mrlja u povijesti.
Michel puši karu.

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 05 Apr 2014, 19:08

Body Double (1984) - De Palma, šta reći... dobar film

John_Ryder
Posts: 12144
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 06 Apr 2014, 12:49

Captain America 2: The Winter Soldier - potpis na ghostov komentar ! meni najbolji marvelov film,a tek creditsi :prayer: :prayer: :prayer: ,šteta što chris prestaje s glumom,nakon snowpiercera i ovog...9/10
Image

Image

Post Reply