Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Sammy » 18 Dec 2013, 18:42

Contracted (2013) - Jako sam razočaran u vezi ovog filma, izgledalo mi je obećavajuće po slikama i traileru te sam očekivao jedan dobar psihološki horror, ali naravno to nije išlo u tom pravcu. Zapravo, nisam shvatio šta je film htio postići. Redatelju bi najbolje bilo da se ostavi režije i da se zaposli u McDonaldsu, možda će mu to bolje ić. Vrhunac svega je kraj koji je tako loš, mislim nije tolko loš nego ne možeš napravit takav kraj, toliko toga ostavit otvoreno, jednostavno sam blijedo gledao u ending creditse ne vjerujući da netko na ovakav način završava svoj film. Gafova i nelogičnosti ima na bacanje, ali zbog glavne glumice i prvih pola sata mi je malo manje žao što sam gledao. - 3/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
Vermillion
Posts: 206
Joined: 15 Oct 2009, 02:18

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Vermillion » 18 Dec 2013, 23:26

Prince of Darkness - (ponovio gradivo po neznam koji put) 8/10
Absentia 2011 - 4/10 - izbjegnite ako mozete
SpoilerShow
Naime ideja je vrhunska i trailer je obecavajuc ali ne dorađeno, nisku buđet, upitna gluma i PRE GLUP završetak su učinili ovaj film jedva gledljivim

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZIMSKI SPECIJAL

Post by Michel » 19 Dec 2013, 04:22

Terror Train (1980) - jedan od rijetkih slashera koji nisam pogledao, a još je iz 80-ih. Ovo je jedva prosječno. Ima stvarno dosta prosječnih slashera, ali barem imaju neki šarm, a ovo? Ovo ima fantastičanu radnju koja se dešava u vlaku. Mljac na prvi pogled. Ima i dobru staru Jamie Lee, ali dosta toga fali. Mislim, da jedna od meni najvećih želja je neki stvarno dobr horor koji se dešava u vlaku ili u avionu. Jako malo ih ima i niti jedan od njih nije pamtljiv. Dobro, Langolieri :lol: znači, velika skupina prijatelja se odluči zabaviti u vlaku, ali je s njima jedan ubojica koji im se polako osvećuje. Maska mu je dobra, ubojstva loša. Na kraju kad se otkrije, a znao sam od početka tko je jer je predvidljiv, prikažu nam njegovu prisutnost u vlaku kad je bio bez maske i to nisam recimo primijetio. Jedino što baš valja je atmosfera i David Coperfield i on baš glumi mađioničara :supz: šteta potencijala.

8=====o/8==========o (5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: ZIMSKI SPECIJAL

Post by Victor Crowley » 19 Dec 2013, 10:14

Sinoć sam završio s Karnstein trilogijom pogledavši Twins of Evil koji je ujedno i najslabiji dio. Ništa posebno, čak ni famozne atmosfere nema da valja.. Razočaran sam ali OK, ne može baš svaki valjati. :) Večeras gledam Captain Kronos Vampire Hunter koji je jako blizak s ovom trilogijom. Baš me zanima valja li.

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZIMSKI SPECIJAL

Post by Michel » 20 Dec 2013, 04:21

Ghost Story (1981) - film snimljen prema vrhunskoj knjizi Petera Strauba. Glumačka postava isto vrhunska. Skupili stvarno zlatne glumce. A očekivanja sam imao mala. Zašto? Zato što ovaj film se jednostavno ne smatra nikakvim klasikom ili ga se svrstava u najbolje horore 80-ih godina i to s razlogom jer je film solidan, ali zbog malih očekivanja ostao sam zadovoljan. Naravno, ima izbačenih dijelova iz knjige, ali atmosfera je jako dobra. Priču su dobro napravili, ima i par jezivih scena iako su te scene uvijek iste. Zanimljiv i ugodan film. Taman za ovo vrijeme.

8======-o/8==========o (6.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: ZIMSKI SPECIJAL

Post by jeba » 20 Dec 2013, 07:52

Michel wrote:Ghost Story (1981) - film snimljen prema vrhunskoj knjizi Petera Strauba. Glumačka postava isto vrhunska. Skupili stvarno zlatne glumce. A očekivanja sam imao mala. Zašto? Zato što ovaj film se jednostavno ne smatra nikakvim klasikom ili ga se svrstava u najbolje horore 80-ih godina i to s razlogom jer je film solidan, ali zbog malih očekivanja ostao sam zadovoljan. Naravno, ima izbačenih dijelova iz knjige, ali atmosfera je jako dobra. Priču su dobro napravili, ima i par jezivih scena iako su te scene uvijek iste. Zanimljiv i ugodan film. Taman za ovo vrijeme.

8======-o/8==========o (6.5/10)
Gledao sam ovo. Meni je ostao u dobrom sjećanju.

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: ZIMSKI SPECIJAL

Post by Victor Crowley » 20 Dec 2013, 10:24

Captain Kronos - Vampire Hunter; dobar film. Ne bih ga sad stavio u kategoriju ''must watch'' filmova no svakako da se isplati ako volite Hammer filmove i vampire (naravno i lijepe djevojke). Priča mi se sviđa, čak do kraja nisam neke stvari ni otkrio, mislio sam na sredini već da znam tko je zlikovac no ispostavilo se drukčije.

Znaći od mene preporuka.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: ZIMSKI SPECIJAL

Post by john_constantine » 20 Dec 2013, 19:07

Victor Crowley wrote:Captain Kronos - Vampire Hunter; dobar film. Ne bih ga sad stavio u kategoriju ''must watch'' filmova no svakako da se isplati ako volite Hammer filmove i vampire (naravno i lijepe djevojke). Priča mi se sviđa, čak do kraja nisam neke stvari ni otkrio, mislio sam na sredini već da znam tko je zlikovac no ispostavilo se drukčije.

Znaći od mene preporuka.
pogledaj još vampire circus, odličan vampirski horor. A za tog Kronosa me čudi što nema još filmova o njemu ili nešto...
Michel puši karu.

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: ZIMSKI SPECIJAL

Post by Victor Crowley » 20 Dec 2013, 19:47

Prvo gledam sad Non si sevizia un paperino, već je skinut a i prijevod radi :D To ide večeras!

A taj ću Cons malo kasnije, imam nekoliko prioriteta prije VC.

I jest, u pravu si, nekako Kronos daje baš utisak da se moglo napraviti bar 5-6 filmova.

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZIMSKI SPECIJAL

Post by Michel » 21 Dec 2013, 04:27

The Hound of the Baskervilles (1959) - poznata priča o psu iz Baskervillesa. Glavnu ulogu tumači Sherlock Holmes i njegova desna ruka Watson. U ovom filmu iz Hammer produkcije glume dvije horor ikone/legende. Peter Cushing kao Holmes i Christopher Lee kao Sir Henrey i začudo, Lee nije zlikovac :zubifale: odličan su duo. Snimili na desetine zajedničkih filmova i sasvim su zasluženo među najboljim horor glumcima. Cushing mi je ovdje nešto bolji. Vrhunski je odglumio Sherlocka i ovdje mi je upravo najbolja gluma. Priča je i mogla biti bolja iako sam dobor sa njom upoznat. Atmosfera je poznata Hammerova atmosfera i završnica je odlična i taj obračun. Pas izgleda jezovito. Ne smijem ni zaboraviti na legendarnog redatelja Terencea Fishera.

8=======..o/8==========o (7.2/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: ZIMSKI SPECIJAL

Post by Victor Crowley » 21 Dec 2013, 10:26

Victor Crowley wrote:Prvo gledam sad Non si sevizia un paperino, već je skinut a i prijevod radi :D To ide večeras!

A taj ću Cons malo kasnije, imam nekoliko prioriteta prije VC.

I jest, u pravu si, nekako Kronos daje baš utisak da se moglo napraviti bar 5-6 filmova.
I pogledao sam ga, sjajan film! Koliko sumnjivaca, nikad nisam posumnjao baš u tu osobu što je ubijala! Jako dobro, hvala Michel na torrentu a time i hitmanu :D

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZIMSKI SPECIJAL

Post by Michel » 22 Dec 2013, 15:41

The People Under the Stairs (1991) - Wes Cravenova horor komedija o ljudima koji žive u zidovima, ispod kuće. Malo mi je bilo dosadno u početku, ali kad krene, ta akcija ne staje. Baš zabavan film i ima lijepih gore scena. Onaj mali klinac genijalan :supz: luda obitelj pa oni kao "zombiji". Lud film.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: ZIMSKI SPECIJAL

Post by jeba » 23 Dec 2013, 07:55

Michel wrote:The People Under the Stairs (1991) - Wes Cravenova horor komedija o ljudima koji žive u zidovima, ispod kuće. Malo mi je bilo dosadno u početku, ali kad krene, ta akcija ne staje. Baš zabavan film i ima lijepih gore scena. Onaj mali klinac genijalan :supz: luda obitelj pa oni kao "zombiji". Lud film.

8=======o/8==========o (7/10)
vrhunski :prayer:

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: ZIMSKI SPECIJAL

Post by Victor Crowley » 23 Dec 2013, 09:17

Shadow People, moj vjerojatno zadnji za ovu godinu. Jako dobar film, meni se baš svidio unatoč što mi je prijatelj rekao da mu nije nešto. Vrlo uznemirujuć film sa, kao navodno, pravim footageovima i ostalim pizdarijama. No OK, sama baza filma je baš super, ono na čemu se film zasniva. Od mene preporuka.

I jutros pročitam ovo.. Pa jebote

http://www.nogometni-magazin.com/newspr ... ostalelige

User avatar
scary.lady
Posts: 28
Joined: 23 Dec 2013, 14:37

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by scary.lady » 23 Dec 2013, 14:45

Critters(1986)-zabavna horor-komedija.Nesto slicno kao gremlini,ali malo okrutnija verzija :zubifale: 6/10.

Post Reply