Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
John_Ryder
Posts: 12144
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 08 Aug 2013, 21:50

Europa report - odličan novi sci-fi,u rangu Moon-a,ono stvorenje na kraju je :prayer: 8/10
Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 09 Aug 2013, 13:28

Half Past Dead (2002) - iznenađujuće zabavan akcić. Steven Seagal trom, ali još bar može nekako mlatiti protivnike. Priča je bedasta, ali zabavna. Neprestana akcija, svi samo skaču u zrak kada ih pogodi metak ili padovi kroz prozor. Tek završetak... 3/5
Michel puši karu.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 09 Aug 2013, 13:53

Sophie Scholl - Die letzten Tage - Jako dobro napravljeno, na neki suzdržani način pa se i par min neminovnih patetičnih trenutaka u ta dva sata - doimalo skromno. Ono što mi se najviše svidjelo je dinamika iscrpnog i dugačkog ispitivanja i hladnog dobacivanja loptice. Mogao je komotno cijeli film biti u toj jednoj prostoriji, ne bi dosadilo.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 10 Aug 2013, 08:47

L'uomo, l'orgoglio, la vendetta (1968) - izvrstan špageti western o vojniku koji se opsesivno zaljubi u manipulativnu i prevrtljivu ciganku Carmen. Nema toliko akcije i revolveraških obračuna kao u standardnim špageti westernima, ali ima interesatni i napeti prikaz opsesivnog odnosa između njih dvoje koje će se završiti u krvi. I još Klaus Kinski kao sadistički revolveraš koji uživa u ubijanju. 4/5
Michel puši karu.

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 10 Aug 2013, 19:30

Magic Magic (2013) - ima ljudi koji vole ovakve filmove, ali meni je ovo loše i dosadno

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by GreenHornet » 11 Aug 2013, 15:17

olio wrote:Only God Forgives

ufff, ovako nešto nisam očekiva


4/10

jako sam se razocarao! ispod prosjecan uradak. doduse,vrlo dobar soundtrack,par odlicnih scena mucenja i jedna dobra borba.da toga nema,bio bi mi katastrofa.prebrza radnja,prekratko traje,one scene njegovih halova u javnoj kuci su mi bzvz i nepotrebne,neke stvari nisu pojasnjenje,cijela obitelj odvratna i iritantna.azijat je pravi mamojebac,stari mangup ali i on je nekako odbojno napravljen.iako bi u principu za njegov lik dao plus ipak.
4,5/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by filmofil » 11 Aug 2013, 17:36

meni je baš sjeo taj refnov stil i cijela atmosfera iako inače nisam fan tih 'praznih' art house filmova. aposlutno svaki kadar je predivan, mogao bi pauzirat film u bilo kojoj sekundi i dobio bi sliku za stavit na zid. :) osim vizualne komponente sviđa mi se jednostavna priča, nema nimalo pretencioznosti i preseravanja iako su temelji filma ko stvoreni za prepustit se izdrkavanju. jedino me smetao kraj jer se cijelo vrijeme gradila neka katarza koja je na kraju trebala eksplodirati, ali ostala mi je velika praznina umjesto toga.

anyhow, jedva čekam sljedeće refnove radove jer me do sada nije uspio razočarati u svojoj ne tako kratkoj karijeri.
This is the Zodiac speaking.

John_Ryder
Posts: 12144
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 11 Aug 2013, 18:19

Host (2013) - :shajse: :shajse: :shajse: dao bog da stephenie meyer nikad više ne napisala knjigu !
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 12 Aug 2013, 08:25

Uh, krenimo... :kokicarenje:

Mud (2012) - Matthew McConaughey je za mene glumčina! Nije baš popularan, dosta ga ljudi ne vole, ali za mene ima ono nešto. Svaka scena mu je zanimljiva. Uvijek glumi likove koje me mogu zabaviti. I taj južnjački naglasak :supz: u ovom filmu glumi samotnjaka kojeg love jedna grupa kriminalaca zbog njegove bivše ženske dok druga glavna radnja su dva dječaka koji će iskusiti životnu lekciju o prijateljstvu, izdaji, ljubavi. Dakle, jedna ozbiljna i neočekivana coming of age priča baš kakve volim. Jedan od boljih filmova godine.

8========o/8==========o (8/10)

Kontroll (2003) - Mađarski film i to mi je mislim prvi Mađarski film. Trebalo bi mi je 20-ak minuta da me uvuče, ali kad je krenulo. Ma ludnica, parodija, karikature od likova. Redatelj je car to jest scenarist što je napravio od banalne radnje. Kao nekakav satira o kontrolerima u metrou (vlakovi), a uz svu te to radnja je zašećeren s odličnom simbolikom tama vs. svijetlo. A kontrolori :supz: kakve gluposti izvode od tučnjava, maltretiranja do bježanja i ostalih gluposti.

8========o/8==========o (8/10)

Skyfall (2012) - najbolji Bond sa Craigom. Dobar je, malo predugačak, Bardemov negativac mi i nije nešto iako su ga pokaušali napraviti što unikatnijeg, ali malo previše truda. Početna scena je i najbolja u filmu, i kraj te ona borba u dvorcu, u prirodi.

8=======-o/8==========o (7.5/10)

Bring Me the Head of Alfredo Garcia (1974) - što očekivati od originalnog Tarantina. Samo, originalni Tarantino aka Sam Peckinpah nije kopirao niti uzimao od drugih već postavljao temelje za druge redatelje što se tiče nasilja i priče koja može otići u bilo kojem smjeru. Ipak, kraj sam znao kakav će biti
SpoilerShow
mora mu glavni lik biti ubijen, jednostavno mora :D
al priča :supz: oni meksikanci traže Alfreda i slučajno će ga početi tražiti onaj pjevač u baru pa kad počne to njegovo putovanje. Samo sam čekao one usporene scene pucnjava :prayer: uvijek je takvih scena napravi nešto originalno. Kao u Divljoj Hordi i ona zadnji obračun. Sad vidim da od njega još imam The Getaway u ovom maratonu :supz:

8========-o/8==========o (8.5/10)

The Thirteenth Floor (1999) - uh, od ovoh očekivah više. Zbog plakata, radnje, trailera... skroz zbunjujuć film koji pokušava biti Matrix na jedan drugi način, ali ne uspijeva iako slovi kao jedan od podcjenjenijih sf-ova.

8======o/8==========o (6/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Annabel_Lee » 12 Aug 2013, 10:12

Michel wrote:Kontroll (2003) - Mađarski film i to mi je mislim prvi Mađarski film. Trebalo bi mi je 20-ak minuta da me uvuče, ali kad je krenulo. Ma ludnica, parodija, karikature od likova. Redatelj je car to jest scenarist što je napravio od banalne radnje. Kao nekakav satira o kontrolerima u metrou (vlakovi), a uz svu te to radnja je zašećeren s odličnom simbolikom tama vs. svijetlo. A kontrolori :supz: kakve gluposti izvode od tučnjava, maltretiranja do bježanja i ostalih gluposti.

8========o/8==========o (8/10)
Taman ga skinula neki dan, isto bi mi trebao biti prvi mađarski film. Pretraživala sam neke popise mađarskih filmova pa mi se taj učinio najzanimljivijim, valjda me neće razočarati.


Inače, pogledala Mildred Pierce (1945), film-noir Michaela Curtiza. Jako, jako dobar. Zapravo sam se spremala početi gledati istoimenu mini-seriju iz 2011. pa skužim da postoji ovaj film pa se onda baciti na seriju. Scenarij je prema knjizi do koje nisam mogla doći, tako da sam odlučila prvo pogledati film. Riječ je o ženi koja se rastaje od supruga, brine se o dvije kćeri (od kojih je starija strašno razmažena i iritantna) i pokušava izgraditi karijeru i obogatiti se. Naravno, budući da je uz elemente drame i romanse ovo i film-noir, tu je i ubojstvo i otkrivanje ubojice i ona mračna atmosfera koja mi toliko prija.

John_Ryder
Posts: 12144
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 13 Aug 2013, 00:18

Man of Tai Chi - neloš film,keanu užasan... :|
Image

Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 13 Aug 2013, 01:31

Marina Abramovic: The Artist Is Present - ovo je išlo od imanja osmjeha na licu do plakanja. Stvarno posebno.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
hitman_4
Posts: 6998
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 14 Aug 2013, 02:15

Tower Block (2012) - niš posebno.najveći problem je motiv gl. negativca,skroz besmisleno i glupo.par poznatih faca,onaj manijakalni teenager iz Eden Lejka i vukodlak iz Being Human

4.7/10
Image

Image

Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 14 Aug 2013, 02:20

Jin-Roh: The Wolf Brigade (1999)- japanski animirani film o kojemu sam čuo dosta rječi hvale. Film mi se dopao, iako je radnja pomalo spora. Priča je interesantna, glazba i rukom crtana animacija mračnih tonova (di likovi imaju normalne/prirodne proporcije lica) je također vrjedna hvale. Film je svojevrsna kritika japanskoga društva u ono vrijeme , pod tim mislim 1960-nadalje. Neću sada pisati previše o samoj radnji jer bi vjerojatno spoilao. Film se isplati pogledati, postoji i sinkronizirana verzija ali izbjegavam sinkronizacije kada to mogu. Tako da ako imate jedno dva sata slobodno i gleda vam se dobar film, s relativno malo akcije pogledajte ovo; nebi trebali požaliti.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 16 Aug 2013, 19:01

Contact (1997) - film koji pokušava biti velik, ali ne uspijeva mu. Kvalitetna glumčka postava, jako dobrih prvih sat i pol, al onda ode sve unatrag. Stvarno je sve bilo lijepo dozirano, no Zemeckis je redatelj pa ne čudi da je otišao na što više nerealnosti i efekte.

8=======o/8==========o (7/10)

The Getaway (1972) - opet Peckinpah i ovaj put je surađivao sa najvećom glumačkom karizmom, Steveom McQueenom. Podsjetio me na Bonnie i Clyde. Dakle, film o pljački koja krene malo krivo, a McQueen i njegova žena su prevaranti. Opet poznate Peckinpahove scene pucnjava i stvarno bi ih mogao gledati po cijele dane. Uvijek osvoji s nekom pamtljivom scenom.

8========o/8==========o (8/10)

Sling Blade (1996) - sjećam se ovog filma kao klinac zbog samog lika kojeg glumi odlični Billy Bob. On glumi mucavca i retardiranu osobu koja bude optužena za ubojstvo, ali ubojstvo koje je učinio kao 12-godišnjak i nakon dosta godina se vraća u svoj rodni grad jer je po stručnoj procjeni sada zdrav iako je i dalje mentalno zaostao. Nea šta, odlična psihološka drama za sve ljubitelje u jednu ruku predivne priče, a u drugu jako tužne. Ima tu nekih scena koje bih izbacio ili malo skratio film, ali sve ostalo je odlično.

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply