Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 04 Jul 2013, 15:35

Ultraviolet (2006) - jedan od lošijih filmova koje sam imao prilike gledati, a ja sam stvarno gledao svakakva sranja... u odnosu na ovaj film Elektra je zaslužila Oscara barem u dvije kategorije. :D
Note to self: ako neki film izbjegavam dosta dugo, sigurno postoji dobar razlog za to

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 04 Jul 2013, 18:09

South park Bigger longer and uncut
(tek sam sad skužia naslov što znači :pointlaugh: )

Odličan, super pjesme, humor za 5

9/10

User avatar
Michel
Posts: 11417
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 04 Jul 2013, 22:54

Cocaine Cowboys (2006) - znate onu čestu usporedbu između Scarfacea i Kumova. Kao, Scarface je totalno nerealan dok je Kum najrealniji film o mafiji. A istina je ta iako su Kumovi vrhunski filmovi, oni previše idealiziraju mafiju i nema toliko realnosti koliko neki žele prikazati. Druga istina je da je Scarface sasvim realan, izvan realnosti nakon što pogledate ovaj dokumentarac koji je inspirirao Scarface, a pogledajte ga. Traje 2 sata, a prođe u času. Samo sam gledao. Nevjerojatno je editirano i stvarno je brz dokumentarac. Govori i distribuciji kokaina kroz Miami/Floridu. Pratimo više likova od amera do kolumbijaca. Svi koji su doživjeli te 70-e i 80-e, pričali su o tome od policajaca, političara do prživjelih kriminalac. Svakih 10-ak minuta pojavi se novi lik koji priča, a kako to ide, tako idu i godine u dokumentarcu. Govorili su i ljudi koji su živjeli u prohibicijskoj eri i da je ta era bila mačji kašalj za Miami kasnih 70-ih, ranih 80-ih. Nevjerojatno je ko je sve bio uključen u distribuciju s kokainom. Mislim, korupcija je oko nas, to svi znamo, ali opet te ostavi u šoku. Jako detaljno opisano, svaka situacija koja se dešavala. Pablo Escobar uopće nije bio glavni kako se predstavlja već je bio jedan stari tip koji nikad nije uhićen. Kasnije se pojavila Crna Udovica, jedna ženska koja je bila glavna i najnasilniji gangster tog doba. Treba to pogledat da bi se vjerovalo. Ne može se opisati sad što se sve tada događalo, a tek kad su krenuli ratovi. Svaki dan netko ubijen, najopasniji grad na svijetu tada. Upravo smo te scene viđali u Scarfaceu, samo još brutalnije su predočene u tom dokumentarcu. I toliko toga kažu i stvarno se onda vidi koliko je to realno bilo. Rekli su sve kako su radili ikoliko su bili vješti. Obavezno pogledat. Rekao sam to već. Obavezno pogledat. http://www.youtube.com/watch?v=0sJiBoqH1Yg

8=========o/8==========o (9/10)

This Film Is Not Yet Rated (2006) - meh. Radi se o onim MPPA ratingima. PG, PG-13, N-17, R... i pojavili se neki nepoznati glumci, par glumaca da im seru jer ne zna se imane atih ljudi koji stavljaju te ratinge. A ono što oni praktički žele je da uopće nema ratinga. Ne slažem se ni ja s nekim ratingima kod nekih filmova, ali da sad moram ja ili neko drugi stavljat ratinge na 100 filmova, uvijek će se netko naći koji se ne slaže s tim i tim, a ovi u dokumentarcu digli takvu buku oko toga. Nepotrebno.

8======o/8==========o (6/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 04 Jul 2013, 23:05

Michel wrote:This Film Is Not Yet Rated (2006) - meh. Radi se o onim MPPA ratingima. PG, PG-13, N-17, R... i pojavili se neki nepoznati glumci, par glumaca da im seru jer ne zna se imane atih ljudi koji stavljaju te ratinge. A ono što oni praktički žele je da uopće nema ratinga. Ne slažem se ni ja s nekim ratingima kod nekih filmova, ali da sad moram ja ili neko drugi stavljat ratinge na 100 filmova, uvijek će se netko naći koji se ne slaže s tim i tim, a ovi u dokumentarcu digli takvu buku oko toga. Nepotrebno.

8======o/8==========o (6/10)
komplicirana je to stvar. Ne bune se oni bez razloga. Rating nije samo neka oznaka koja ti nešto govori (oćeš li gledat film ili ne), nego je to posta veliki problem za filmaše. Ako je rating prevelik onda će film vrlo mali broj kino dvorana htjeti uzeti. Film će biti "nepoznat", neće se isplatiti. A kino dvorane ih odbijaju ne zbog toga što će malo ljudi gledat takav film, već zbog toga što oni jedva da smiju oglašavat taj film. Da, imaju i za to ograničenja.

A uz sve to, o ratingu ovisi hoće li ga kasnije distributeri/dućani htjeti prodavati.

It's komplikejted.
Tako da nije problem u naljepnici već koliki je to posta stroj za proždiranje filmova. Toliko velik da je bolje bez njega (lakše ga je uklonit nego smanjit utjecaj).

A da ne govorim o utjecaju studija na rating, prisilnom rezanju scena, masakar filmova, različitim izdanjima na različitim tržištima....

User avatar
Michel
Posts: 11417
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 04 Jul 2013, 23:12

MPPA i ljudi koji rade tamo svakako imaju mana, ali još su mi veći kreteni ovi koji žele da se sve to makne. Feministički lobi, ništa drugo. Samo treba pogledat što sad rade u Španjolskoj i koliko su već nevinih ljudi strpali u zatvor. Taj lobi je jedan od jačih danas u svijetu, a upravo su sad one najglasnije u ovom dokumentarcu. Ne znaju ni sami što žele pa izmišljaju toplu vodu. Iako ima razlike između NC-17 i R. Kako su rekli, razlika nekad zna biti u desetkama milijunima, ali temelja za toliku neviđenu buku stvarno nemaju. Toliko su se digli oko toga da sam gledao u čudu. A par ih je :prayer:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 05 Jul 2013, 05:58

The Eagle (2011) - ono, solidna i razvučena pustolovna drama, s offscreen scenama nasilja što mi je zasmetalo s obzirom da je riječ o povijesnom događaju, rimljani i barbari. A i to pleme pri polovici filma, više mi djeluju kao da su ispali iz one postapokalipstične serije Tribes nego da su mi realno zamišljeni. Samo što likovi nisu previše inspirativni, nije mi previše stalo do njih, samo sam čekao da se konačno završi film. Ništa posebno, bolji je ipak i dalje Centurion. 3/5
Michel puši karu.

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 05 Jul 2013, 08:28

Fast & Furious 6 (2013) - meni je ovo bilo dobro, skroz fora film

User avatar
blindgod
Posts: 110
Joined: 26 Apr 2012, 01:04
Location: Zenica

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by blindgod » 05 Jul 2013, 14:39

Pogledah 2 hrvatska filma:

Pjevajte nešto ljubavno - strašno gotivim Kulenovića i Bitange i Princeze, ali puno sam više očekivao od ovog filma. Nadao se punk rok romantik komediji, a na kraju ispade drama. Slabo razrađeni likovi. Neke scene su loše skroz (potjera autima). Ipak,da se pogledati. Ima par smješnih scena, gluma je ok. Najjača scena: pušenje ganđe u wc :)

Pulska veza - ovo je toliko loše da postane dobro. trash, i to akcijski! gluma je toliko loša, da to morate vidjeti! akcijske scene u maniru Bore Lee :lol: radnja - bože sačuvaj koliko naivna. lokacije snimanja su zato odlične. kao i muzika (pulski rap/metal Popeye, Edo Maajka, i drugi).

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 05 Jul 2013, 15:05

La habitacion de Fermat - Ovdje je svee bilo dobro (ako zažmirim na lako otkrivanje stvari u tragovima) osim činjenice da je prebrzo proletjelo. Više se doima kao dobra epizoda serije.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Sammy » 06 Jul 2013, 11:40

Law Abiding Citizen (2009) - Jako dobar film o osveti, dobra ideja, glumci, napeto, krvavo, ali je ostalo previše otvorenih pitanja i kraj mi je dosta spustio film. - 8/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
Lumatev
Posts: 209
Joined: 02 Aug 2011, 20:49

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Lumatev » 06 Jul 2013, 12:46

Asfodel wrote:La habitacion de Fermat - Ovdje je svee bilo dobro (ako zažmirim na lako otkrivanje stvari u tragovima) osim činjenice da je prebrzo proletjelo. Više se doima kao dobra epizoda serije.
Slažem se, od reči do reči.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 06 Jul 2013, 15:48

G.I. Joe: Retaliation (2013) - meni totalno slabi sf akcić s nekarizmatičnim glumcima, neinteresatnim likovima i slabom radnjom. Akcija je povremeno dobra, ali ostatak filma bezveze. Od loših dijaloga do lošijeg patriotskog scenarija. 2/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11417
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 06 Jul 2013, 16:04

American Movie (1999) - što reći :zubifale: ko nije gledao, ne zna što propušta. Radi se o tipu koji živi u jednom dijelu amerike gdje se ustvari baš i ne živi. On ima američki san, a to je da postane redateljem. Njegov prvi film je Coven, kratka horor drama. Pomaže mu rodbina, prijatelji i najjači lik u cijelom dokumentarcu, Ujak Bill :supz: iako neki govore da je ovo komedija, nije kao žanr jer je realno. Entuzijazam svih likova, a pogotovo tog glavnog, Marka čini ovaj dokumentarac toliko zabavnim, a i tužnim u nekim trenucima. A i lik nije samo fan horora već pravi istinski filmofil, a tek kad sam vidio sve one knjige o filmovima/redateljima :prayer: brat mu je jeziv, brat ga baš i ne voli. Mislim, što je Mark mislio u bratu kad je vidio što je rekao za njega. Cijelo vrijeme brat mu baca podrugljive komentare, a u jednom trenutku kaže "mislio sam kad odraste da će postati stalker ili serijski ubojica" :facepalm: a tek njegov frend, Mike. Nije baš previše pametan, a rečenice koje izgovara su pa... zabrinjavajuće. Prvo kaže ovo "Here is what it think of lottery... It's like, when you play the lottery, sometimes you win and sometimes you lose... But it better than using drugs or alcohol - Because when you use drugs and alcohol, especially drugs, you always lose." i onda kaže ovo "I was partying in my basement and I used to get really pissed off inside because I would want to party really heavy and no one else would, then all of a sudden Mark came along and I was so happy that I found someone that would drink vodka with me." :zubifale:

A filmić je stvarno odlično režiran http://www.youtube.com/watch?v=WhQ64V-KdFA

8=========o/8==========o (9/10)

Standard Operating Procedure (2008) - znate one slike/snimke koje su izašle još prije gdje se vidi kako američki vojnici psihički i fizički zlostavljaju iračke zatvorenike. E o tome se radi. Pratimo jednu američku jedinicu koja je sasvim normalna sve dok ne dođe američki general sa svojom obevjaštajnom službom u Irak tamo gdje je ta normalna jedinica. Naprave centar za ispitivanje i zlostavljanje može pomoći. Stvarno ne shvaćam kako su mogli toliko dugo šutjeti jer i ta "normalna" jedinica se slikala sa tim zlostavljanim iračkim zarobljenicima, ma neću ni nabrajat što su sve radili, a ti američki vojnici izgledaju baš glupo. Kroz cijeli film pričaju, od ženskih do muških vojnika i vidi se da baš nisu previše pametni. Slušali su zapovijedi. Znali su da to nije u redu, ali su slušali zapovijedi. Hahahah. Drago mi je da su u zatvoru.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 06 Jul 2013, 18:44

The Man Who Planted Trees

jedna od najljepših priča koje sam ikad čua!
Inspirirajuće, puno života. Predivno
:prayer: :prayer:
Popraćeno lijepom jednostavnom animacijom.

100/10

Animatrix

Ovo mi je bolje od Reloadeda i Revolutionsa.
Ima slabijih priča, ali većina je odlična.
A fantastične su različite vrste animacija.

8/10

The Gene Generation

Loša gluma, zbrčkan scenarij.
Likovi i njihovo ponašanje blentavi.

Moglo je ovo puno bolje, imali su dobre setove, vizualni stil, ali sve ostalo je propalo.

4/10

Pi

Genijalno.
Kamera, montaža. Napeti (scifi) triler.
I muzika super.

9/10

The Outsiders

Odličan film.
Ima stvarno nevjerojatnu postavu glumaca.

7.6/10

A Christmas Carol

Verzija sa Patrick Stewartom.
Osobno mi jedna od najdražih verzija.

7/10

The Men Who Stare at Goats

dosadno

4.8/10

User avatar
Michel
Posts: 11417
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 07 Jul 2013, 19:48

Taxi to the Dark Side (2007) - dokumentarac se bavi s istom temom kao dokumentarac Standard Operating Procedure (2008), samo ne sa gledišta vojnika iako ima i njihovih intervjua već gledište od građana, političara. Puno mi je bolji i opširniji. Još se više saznaje što se točno dogodilo.

8========o/8==========0 (8/10)

The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers (2009) - fantastično nešto. E sad, koja je stvar sa zavjeravama ili kako je popularno govoriti teorijama zavjere. Mislim da danas ljudi koji se bave su pod velikim pritiskom. Potpuno su krivo predstavljeni kao neki luđaci, a to filmovi najviše ih tako prikazuju, ali to su sasvim normalni ljudi što i pokazuje Daniel Ellsberg. A i budimo realni, zavjere su svuda oko nas. Valjda danas kad nekom psomeneš tu riječ, odma misli na nešto fantastično, ali ima ih toliko različitih. Političke su jako česte i u samo posljednjih godinu dana kod nas su se dogodile na desetke takvih zavjera. Bila mala ili velika, to je zavjera. Ovdje se radi o tom tipu, Ellspergu koji je radio u Pentagonu i vidio je kako se radi i kako se vara narod i odlučio je izaći javno i reći sve što se događa. Ovo je sve za vrijeme Nixona i ovo nisu nikakve teorije već su pruženi čisti dokazi kao recimo dosta snimaka (prisluškivanje) od Nixona gdje jasno i glasno govori o vijetnamskom ratu i govori kkao mu je svejedno koliko će žutih poginuti i želi da baci nuklarku. Ima toga još od tajnih dokumenata i sličnih stvari. Definitivno treba pogledat.

8========-...o/8==========o (8.8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply