Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 11 Jun 2013, 14:16

Les valseuses (1974) dosta dobar film o slobodi, sexu i anarhiji, dosta komicnih ali i dramaticnih trenutaka 7/10
Image

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Wheel Smith » 11 Jun 2013, 17:36

jeba wrote:The Call (2013) - dobar, svakako za pogledat

je izasao dobar rip?
:supz: :supz:

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 12 Jun 2013, 15:40

Sightseers - Bolesno, hihi :mrgreen: Ne preporučam nikakvo gledanje trailera. Piše komedija, ali nije to tipična komedija. Kad bolje razmislim teško je reći što je to zapravo. Uvrnuta komedija? U svakom slučaju treba gledati.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by GreenHornet » 12 Jun 2013, 15:54

"DEAD MAN DOWN" 2013.
Meni odlican.Jako dobra prica,nakon 20ak minuta vec imamo twist koji film tjera u nekom drugom smjeru od ocekivanog.Iako traje skoro 2 sata u nijednom trenutku nije dosadan,dapace,iznimno zabavan i napet.Odnosi medu likovima,pogotovo izmedu glavnog aktera i akterice su vise nego dobro napravljeni.Ta tematika osvete je napravljena bas tako da se poistovjetis s glavnim likom i zelis zlo onima koji su ga njemu nanijeli.Doduse,stvarno su pretjerali u zavrsnom obracunu,poprilicno nerealan,ali ocekivano za taj tip filmova.Ima neke sitne greskice-previse krim.organizacije pricaju preko mobitela,ali ok,necemo cjepidlacit :p
8,5/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Sammy » 12 Jun 2013, 17:00

Shanghai Noon (2000) - Prije mi je bio bolji, sada previše vidim tu jednostavnost filma iako ima dobre fore i uvijek će mi ostat u sjećanju kao dobra komedija. – 6/10

Shanghai Knights (2003) - Malo bolji od prvog dijela, najviše zbog boljih negativaca, a i Chonova sestra je isto super lik. – 7/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 12 Jun 2013, 22:38

Johnny Got His Gun (1971) - zašto zašto zašto :( kako depresivan film, nevjerojatno. Radi se o mladiću koji odlazi u rat, ali bude teško ranjen i pada u komu. Sav je paraliziran, ali je živ no doktori to ne znaju. Sve osjeća, sve čuje. Pratimo njegova razmišljanja o životu, prijateljima... Moćan film pud nadrealističkih scena, a o kraju ne želim više razmišljati. Predepresivno. Jedan od najboljih antiratnih filmova.

8========-o/8==========o (8.5/10)

Blow Out (1981) - De Palma i Travolta :supz: a negativac je John Lithgow koji inače uvijek glumi u nekakvim glupastim komedijama, ali ovdje je sjajan. Travolta glumi lik koji je ton majstor na filmu, na trash hororima i jedne večeri na mostu snimi automobilsku "nesreću" i uplete se u jednu zavjeru. Napet prepun misterije. De Palma još jednom pokazuje kakav je majstor. Kraj se mnogima nije svidio, ali meni prepresavršen
SpoilerShow
cijelo vrijeme traže vrisak djevojke za taj novi film i sve cure su loše i onda na kraju kad ona bude ubijena, Travolta je to snimio i ubacio pravi vrisak :supz:
a scena ispod vatrometa :prayer:

8========o/8==========o (8/10)

Les triplettes de Belleville (2003) - francuski animirani nadrealni filmić. Biser među biserima. Animacija je jedna od boljih. Sve scene sam gledao u čudu. Pratimo par likova kroz cijeli crtani, ali ima dosta sporednih likova i scene su razbacane, ali to je poanta. Onaj pas je car, a zadnja scena kad ih love :supz: :prayer: prejako snimljeno. Ili ona dva čuvara kojima su ramena iznad glave :lol: :lol:

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by GreenHornet » 13 Jun 2013, 09:46

"Hangover III"
Uvjerljivo najlosiji u serijalu,ali ipak sasvim dobra komedija.
6/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Shp86 » 14 Jun 2013, 00:09

Star Trek Into Darkness (2013) - iako je Cumberbatch sasvim solidno odradio Khana, moram priznat da me nastavak nije nimalo oduševio..nakon jedinice koja mi je bila vrhunski akcijski parodični spektakl, dvojka je samo blijeda kopija jedinice, bez šarma kojeg je prvi dio imao. Rupa u priči ko u priči, uloge su totalno površno napisane (izuzev forsiranja tog nekakvog platonskog odnosa Kirka i Spocka, svi drugi su totalno zapostavljeni), scenarij je loše odrađen..ma ti tipični hollywood blockbuster, s vrhunskim efektima, jednim upečatljivim likom koji drži film i to je to.. sve drugo jako loše. 5/10
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 14 Jun 2013, 13:30

Una pura formalita - ljepota samo takva :prayer: Onako nisku imdb ocjenu (7.6) ću si pokušati objasniti time da možda ima ljudi koji nisu shvatili kraj. A ako uopće ima ovdje onih koji to još nisu pogledali, savjetujem ne pretjerano proučavanje.


Ovim sam započela trilerasti maraton. Namjerno ne kažem baš triler, jer uz to mogu još stajati drugi žanrići (crime, drama, mystery, horror, noir, kurac, palac).
Cure mi sline, hihi :vempajer:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 14 Jun 2013, 19:20

Asfodel wrote:Una pura formalita - ljepota samo takva :prayer: Onako nisku imdb ocjenu (7.6) ću si pokušati objasniti time da možda ima ljudi koji nisu shvatili kraj. A ako uopće ima ovdje onih koji to još nisu pogledali, savjetujem ne pretjerano proučavanje.


Ovim sam započela trilerasti maraton. Namjerno ne kažem baš triler, jer uz to mogu još stajati drugi žanrići (crime, drama, mystery, horror, noir, kurac, palac).
Cure mi sline, hihi :vempajer:
Vidim da je taj film režirao Tornatore pa uzimam za idući maraton vjerojatno. I odmah ću pogledat ovaj njegov najnoviji, La migliore offerta. Nuovo Cinema Paradiso još nisam pogledao od njega. Ovaj sam nedavno pogledao od njega pa si taj uzmi ako želiš dobru misteriju/triler http://www.horrorhr.com/tamnica/viewtop ... 26#p331826

The Elephant Man (1980) - Hopkins, svaka mu čast na svim drugim ulogama, ali ova njegova uloga je jedna od najboljih koje sam vidio. Toliko životopisan lik. Samo prvo put kad vidi čovjeka slona, kamera ide prema Hopkinsu, otvara uste, suze mu idu. Pa onda kasnije cijela ta njegova gluma, improvizacije. Sjajan je. Priča je tragična, koliko vidim i istinita. Masku su oldično napravili, stil je totalno artistički. Stvaro istinsko remek djelo u kojem sam uživao od početka do kraja iako nije moj tip filma.

8=========o/8==========o (9/10)

Waking Life (2001) - koliko filozofije ima u ovom filmu :prayer: meni iznimno drag redatelj, Richard Linklater (Dazed and Confused, Slacker...) snimio još jedan odličan film. Radi se teenegeru koji korz snove susreće različite ljude, na desetine ljudi koji mu pričaju o smislu života. Ima tu svega pomalo od evolucije, svemira, big banga, slučajnih susreta pa sve do lucidnih snova, paralelnih svjetova. Posebno me se dojmila animacija pa ako je netko gledao, nek mi kaže kakva je to animacija. Stvarno nešto posebno.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 14 Jun 2013, 19:46

Michel wrote:La migliore offerta.
E taj mi je u sljedećem, Maison mi je u ovom :)
Ovaj sam nedavno pogledao od njega pa si taj uzmi ako želiš dobru misteriju/triler http://www.horrorhr.com/tamnica/viewtop ... 26#p331826
Pisala sam o njemu relativno nedavno
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 14 Jun 2013, 20:38

Sad vidio kad sam napisao ime filma u tražilicu :)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 15 Jun 2013, 04:02

Lost Highway (1997) - kakav je to majstor, taj Lynch. Atmosfera, muzika, slow motion scene, sve sjajno. I pogotovo sex scene. Scena na plaži :supz: :prayer: radi se o tipu (Bill Pullman) koji misli da ga žena vara i ono kako sam shvatio film
SpoilerShow
tako da je on zamislio ovaj drugi svijet koji nije stvaran. Pete nije stvaran već pokušava si zamisliti s kim bi ga mogla varati. Ona Mystery Man je njegova mračnija strana. Ljubomora i polagano ga obuzima i na kraju ubija. A ima teorija da se radnja dešava u dva paralelna svijeta što opet ima nekakvog smisla. Tako sam prvo mislio da bi maloprije pročitao jednu genijalnu teoriju koja ima logike. Da je sve ustvari stvarno. Jer radnja se kao dešava isto kao u Twin peaksu. Mystery Man je stvaran, neko demonsko biće. Kao BOB iz Twin Peaksa. Radi se ustvari o doppelgangersima.
i na kraju prekrasna Patricia Arquette koja danas i ne izgleda baš bajno, ali u 90-ima je prelijepa. Pogotovo u True Romance. Preslatko biće.

8=========o/8==========o (9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Scarface » 15 Jun 2013, 11:35

Man of Steel - za mene čista desetka! Filmčina, filmčina, filmčina! Kritičari očito imaju Snydera na zubu i ne puštaju ga. Ovo je mokri san za sve fanove Supermana, i to prvenstveno stripa, ne starih filmova. Gluma, efekti, dinamika priče, spektakularne borbe i moralne dileme, sve fino upakirano.

Žale se neki na slabu karakterizaciju - ja se ne slažem jer mislin da je spot on. Isto tako druga žalba - previše akcije! Ok, what? Dugo nisan gleda ovako precinzno koncipiran final fight koji je ekstatično i orgazmično gledat, pogotovo na velikom ekranu. Neki su se malo previše nabrijali na Dark Knighta, ali ljudi moji, Superman i Batman ka likovi ne mogu ić u isti koš. Batman je simfonija o mračnom stanju uma, psihologiji i psihopatologiji, kaosu, magnetizmu negativnosti i neprežaljenoj sudbini, te borbi sa samim sobom da tu sudbinu pretvoriš u nešto jače od sebe, u nešto šta će štititi ljude, pa i pod cijenu vlastite propasti.
Superman je priča veća od života, o pojedincu koji ne pripada i nikada neće, ali čija moć ima prevagu u svakom smislu opstanka cilog planeta. kao lik stvoren je u startu puno pozitivnije i manje sebične naravi nego batman, i zato cijenim šta jeovaj film otiša jako blizu granice tog mišljenja i privuka ga mračnijoj strani.

Treća zamjerka - nema dovoljno humora. Vau, malo se kino publici izgleda ispra mozak raznim blockbusterima u kojima je humor neophodan. Po meni je punktuiran u točno pravim trenucima, i da ga je bilo više, smetalo bi.

General Zod je kompleksno obrađen lik i možeš u isto vrime suosjećat s njim al ga se i bojat i prezirat ga. Shannon, jebena si glumčina!

I naravno, preslatka, prelipa lutkica Amy Adams, ajme kako je meni ta žena savršena. Do I need to say more?

Eto, od mene iskrene preporuke, kritika je nažalost film prihvatila prilično mlako, publika se oduševila ali svejedno ovo nije ni blizu jednom hypeu DK-a i DKR-a, koji su iako izvrsni, ipak precijenjeni filmovi.

S Man of Steel-om, budućnost filmskog DC univerzuma i JL filma izgleda itekako svijetlo. Svaka vam čast Marvel Studios i Avengersi, ali pomaknite se malo, vrime je da i DC pokaže svoje zube.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 15 Jun 2013, 19:43

Nagovorio si me da otidem u kino.
Citam za nenada polimca da on nije pretjerano odusevljen, ali kao da se on razumije u DC. Ovo je prava kritika.
Michel puši karu.

Post Reply