Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 31 May 2013, 22:49

Tell (2012) - odličan kratki horor film u trajanju od 33 minute. Jezivo, bolesno. Na psihološkoj bazi. Radi se o čovjeku koji se posvađa sa djevojkmo te ju ubije i onda postane zanimljivo kad mu njezina prijateljica dolazi pitati gdje je ona pa policajka :supz:

8========-o/8==========o (8.5/10)

The Descendent (2009) - još jedan odličan i strašan horor. Radi se o profi ubojiacama koji imaju zadatak otići u jednu kući te ubiti nekoga kako im je naređeno, ali naići će na nešto užasavajuće. Rađeno u maniri odl school hororaca. Velika preporuka http://vimeo.com/5692657

8=========o/8==========o (9/10)

Red Lines (2002) - totalno bzvz hororac smješten u školu, a radi se o nekoj djevocji kojoj se počinju prikazivati prikazanja i neke riječi.

8====o/8==========o (4/10)

Still Life (2005) - zanimljiv kratki horor koji me podsjetio na jednu epizodu iz original zone sumraka. Ovdje jedan momak dolazi u grad u kojem žive lutke. Kad ih ne vidi, oni su oko njega i rade, a kad ih pogleda zaustave se. Ima odličan preokret
SpoilerShow
kad ubijek par lutki, a ustvari su to sve živi ljudi.
8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
xEdgex
Posts: 279
Joined: 28 Nov 2011, 16:09

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by xEdgex » 01 Jun 2013, 01:11

Films to Keep You Awake: The Christmas Tale

Solidan film sa klincima; prejeziv "negativac" i fina atmosfera. Zadovoljan sam vidjenim. Nekako sam se zamislio koliko bi tek ovo bilo jezivo da se nekome klincu stvarno ovo desilo sto se desi klinki na kraju.
" All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets. "

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Sammy » 01 Jun 2013, 13:17

Cabin Fever 2: Spring Fever (2009) - sad sam znao što očekivati pa sam se i dobro zabavio, imao je neke dobre fore, ali i dosta rupa i loše glume. -5/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by john_constantine » 01 Jun 2013, 14:55

Botched (2007) - koja mindfuck boleština od filma. :D Počne kao nekakav crnohumorni triler o pljački koja kreće ukrivo da bi na kraju vrlo brzo krvavim ubojstvom postao slasher horor komedija s suludom idejom. Vrlo dobra krvava horor komedija s dosta gore scena i brutalnom završnicom. Boris je prejaki lik, naročito u završnici. :lol: A tek ona scena s štakorom, vidi se da je lažan, ali je baš urnebesno za vidjeti. Ali ona scena ubojstva iz dizala, prebrutala. :rock: 4/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 01 Jun 2013, 15:13

The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon (2008) - a što reći nego savršeno. Koja komedija :lol: :lol: nekakav demon ili čovjek ubija drugog čovjeka sa žlicom i udara ga svugdje. Kući, na poslu, u bolnici, po svijetu. Prati ga i udara dok ne umre :supz:

8==========o/8==========o (10/10)

Deus Irae (2010) - bolesno strašan argetinski horor o svećeniku i njegovoj skupini koji dolaze u kuću gdje je na krevetu opsjednuta djevojka. Kako brutalno u zadnjim minutama
SpoilerShow
kad svećenik počne udarati sa lampom :lol: i doslovno je izubija da bi se ova pretvorila u neko odvratno čudovište sa velikim zubima :supz:
8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by HorrorHR » 02 Jun 2013, 12:06

The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon (2008)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 03 Jun 2013, 00:08

La cabina (TV 1972) - jedan od najslavnijih kratkih filmova, a u španjolskoj je postao kultan hororac. Meni je ovo nešto najbolje što sam pogledao nakon dugo vremena. Treba svakako pogledati kao nekakva lektira. Imate na youtubu s engleskim titlovima. Dakle, radi se o nekim tipovima koji donesu tel. govornicu u park po bijelom danu i otiđu. Pojavi se neki tip i uđe unutra da vidi kako je. Pokuša nazvati, ali nema signala i odjednom vrata se zatvore. Polako se počinju okupljati ljudi oko njega jer ne može otvoriti, a stklo se ne razbija. Dolaze policajci, vatrogasci, ali ništa. Odjednom se pojavljuju ti tipovi s kamionom koji su stavili tel. govornicu u park i odvezu ga i onda počinje prava ludnica da ne spominjem sad. Traje 35 minuta, ali tih zadnjih 15 minuta čisti horor. Šokantno, realno
SpoilerShow
vozili su ga nekih 10 minuta i gledamo cijelo vrijeme kako ga voze dok on shvaća kako je otet i pokušava izaći da bi ušli u nekakav tunel i tamo vidio ostale ljude u govornicama, ali mrtve. Kosturi, osušena tijela. Ne zna se zbog čega su tamo.
8==========o/8==========o (10/10)

The Sandman (1991) - odličan i bolestan animirani horor koji bi najviše uplašio malu djecu. Mislim, i meni je strašan, ali ovaj bi baš maloj djeci najviše zadao noćnih mora. Radi se o klincu koji živi u nekakvoj vili sa majkom i ode spavati. Ali boji se Sandmana, odvratnog i strašnog bića koji ima veliki nos, izgleda ako odrastao orao s jezivim očima i zubima.
SpoilerShow
A kraj kad mu Sandman uđe u sobu, čeka da klinac otvori oči i dok je otvorio, Sandman mu uzme oči i da svojoj djeci :prayer:
8=========/8==========o (9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by john_constantine » 03 Jun 2013, 18:42

ovaj the sandman, stvarno jezoviti i bolestan crtić. :rock:
Michel puši karu.

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Sammy » 04 Jun 2013, 22:36

Dance of the Vampires [The Fearless Vampire Killers] (1967) - Dobro je krenio, ali kao da mi se pogubio u sredini te sam zbog toga na kraju ostao nezadovoljan. Tandem profesor-učenjak je odličan, humor održava film živim i jako dobar kraj. - 6/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
Malteras
Posts: 226
Joined: 24 Oct 2009, 15:03

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Malteras » 05 Jun 2013, 23:00

The Ruins (2008)- a filma, jebem ti :) Ideja je drugacija, moram priznati, ali ipak bolje da su se drzali ljudi il' zivotinja, bilo bi manje glupo... Ocjena 4/10

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Shp86 » 07 Jun 2013, 09:03

Dog Soldiers (2002) - nekako mi drugo gledanje i nije sjelo kao prvo, a očekivao sam baš suprotno. I dalje mi je vrhunski film i vrhunska režija i vjerojatno najbolji werewolf film, s tim da sam sad počeo uočavati neke sitnice koje su me zasmetale (možda ponajviše hollywoodizirani prikaz likova, od macho vojnika do vojnika pi...kice, šaljivdžije sergeanta punog životnih i ratnih iskustava,negativca unutar vlastitih redova koji skriva tajnu, i naravno, balansiranog supervojnika glavnog junaka).a tu je naravno i bezlična ženska uloga.. 7/10

ali zato ima pregenijalnih scena
SpoilerShow
npr. kad džukela seargu vuče crijeva iz utrobe
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 07 Jun 2013, 10:55

Case 39 (2008) - blah, jako slabo. Zellweger uopće ne paše u ovu ulogu. Atmosfera za jedan ovakav tip horora je loša. Dosta stvari već viđeno. Opet bavljenje s prošlosti, predvidljvio od početka kad Zellweger dođe kod njih i mi bi trebali pomisliti
SpoilerShow
da su roditelji zlostavljači. Kao, nikad nismo na filmu vidjeli djecu kao zlikovce :zubifale:
jedina scena koja me prestrašila je ona kad mala dolazi ispod kreveta.

8====o/8==========o (4/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
xEdgex
Posts: 279
Joined: 28 Nov 2011, 16:09

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by xEdgex » 08 Jun 2013, 03:00

Lesson of the Evil (2012)

Ovo nije onaj kultni Miike kojeg znamo ali se polako i sigurno vraca u cijelu tu pricu. Sve u svemu topla preporuka, ali ne ocekujte remek djelo. Bilo kako bilo, taj lik ce mi biti vjecna enigma, jer ono kako uspije godisnje snimiti 2-3-4 filma i to svi budu bolji od prosjeka a neki i cista desetka... :prayer:
" All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets. "

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Sammy » 10 Jun 2013, 00:27

Chillerama (2011) - Priče su jako zabavne, gnjusne i šokantne, jedino mi je druga priča bila malo slabija. - 7/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
blindgod
Posts: 110
Joined: 26 Apr 2012, 01:04
Location: Zenica

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by blindgod » 10 Jun 2013, 00:37

Bellow (2002) - odličan opuštajući horor/mistery u podmornici. uživao sam. preporučujem!

Post Reply