Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 03 May 2013, 01:25

Indie Game: The Movie (2012) - sjajan dokumentarac. Posebno će se svidjeti fanovima igrica. Radi se o nezavisnim igricama i njihovimstvaratiljima. Ovdje pratimo 4 stvaratelja te njihove igrice i kako će uspjeti. Igrice su Super Meat Boy, Fez i Braid. SMB je dojmljiva igrica i kažu jako teška. Dobila je same pohvale. FEZ je igrica koja je imala najviše problema, ali je na kraju dobila pohvale. Kreator te igrice mi je bio zanimljiv. Pogotovo kako sve to proživljava, koliko je samo u depresiji zbog toga. Koliko je ovisan o kritici i hoće li ga ko kritizirati. Braid je jedna od najpopularnijih igrica ikada i uz SMB mi se čini odlična. Baš ću te dvije skinuti. Definitivno osoban dokumentarac o ljudima koji provedu čitav život u stvaranju nezavisnih igrica bez potpore velikih kompanija i na kraju ako ne uspije, cijelo život im je upropašten, ali ako uspiju, dogodi se da SMB je dosad prodan preko milijun primjeraka...

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 03 May 2013, 21:40

In my father's den
:prayer:
WOW
koji predivan film

10/10

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Shp86 » 04 May 2013, 10:02

Iron Man 3 (2013) - inače sam bio popriličan obožavatelj i stripa i crtanog i filma, ali ovaj treći dio me poprilično neugodno iznenadio. Vjerujem da je boljim poznavateljima stripa ovo totalno razočaranje, pogotovo zbog glavnog zlikovca Mandarina. Gluma je poprilično neuvjerljiva, jedini koji OPET izvlači situaciju je Downey Jr. i Ben Kingsley (ali za njega nisam ni sumnjao i pošteno me nasmijao par puta), a ostatak ekipe je totalno podbacio, redom od Guy Pearcea, Gwyneth Paltrow pa do katastrofalnog Don Cheadela. Scenarij je živi užas, akcija je za 200-300 milja dolara prosječna i viđena bar 50 puta, ali zato ima par solidnih one linera 5.5-6/10
It's in your nature to destroy yourselves...

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 04 May 2013, 11:16

Brave
nije najbolji pixar,
nije najbolje složen scenarij,
ali pogađa u svemu ostalom

preosjećajan sam, rasplakalo me na kraju.

7.7/10

User avatar
Fräulein Unbekann
Posts: 484
Joined: 31 Aug 2011, 13:24
Location: Oblivion
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Fräulein Unbekann » 04 May 2013, 11:56

The Intouchables (2011) sam gledala s društvom i baš me nasmijao :partyman:

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by elrania » 04 May 2013, 12:33

Boudu Saved from Drowning (1932) - i eto nečeg voljenog, kak ti hvaljenog što nikako da sam uspjela prožvakati. nisam uspjela ni uhvatiti moment u kojem se premišljam na koju stranu će mi prevagnuti dojmovi, jer je od samog početka sve bilo poprilično mlako. ne znam...ne vidim to što se iz nekog razloga prepoznaje. luckasto, simpatično, satirično...? ne =/

Stranger on the Third Floor (1940) - eee s ovim sam baš išla lijevo-desno dok se sudarala ukočenost izvedbe s jako zanimljivim elementima snova, kadrovima, kontrastima. daleko od dobrog krimića za preporučiti, al solidno za pogledati. volim ovakve filmove uhvatiti na tvu ma kolko god lošiji bili od očekivanog. :D

Chronos (1985) i Koyaanisqatsi (1982) - spajam ih zajedno, jer su u biti na prvi pogled ista stvar - predivno meditativno iskustvo s izuzetnom glazbenom podlogom. kad se malo zadubimo u oba ostvarenja, vide se sitne razlike koje se uglavnom odnose na maštovitost spajanja prizora s glazbom i prizora međusobno, te se stvara razlika u ponudi agresivnijih i tmurnijih nota. jako mi je dobro sjelo ovo i planiram još 3 frickeova filma pogledati, svi su u ovom stilu - priroda, civilizacija, tehnologija. bit će to mali maraton ubačen u ovaj bajkoviti s kojim sam jedva na polovici :facepalm:

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 05 May 2013, 02:13

Harlan County U.S.A. (1976) - kad bi birao najbolji dokumentarac o americi, to bi bio ovaj. Ovo je kao da je izašlo iz Springsteenovih pjesama. I to je to. Kad slušam njega, to je ovaj dokumentarac. Radnička klasa, siromašni sloj. Borba protiv sistema. Radi se o rudarima koij žive u Harlanu - Kentucky (serija Justified :D ) i spremaju se za štrajk. Štrajk koji će trajati preko 13 mjeseci. Štraj u kojem će se pridružiti njihove žene i ostatak obitelji. Štrajk koji je nešto najnevjerojatnije što sam vidio. Dokumentarac je toliko surov, toliko inspirativan. Snažno iskustvo koje ću dugo pamtiti. Zaslužuje mjesto među najboljima.

8==========o/8==========o (10/10)

The Last Stand (2013) - Arnie je stvarno jako jako star, ali Arnie razvaljuje :supz: uživao sam u filmu koji kao i svaki Arniev film ima neke scene za pamćenje. Pa tako zadnja scena kad se love
SpoilerShow
s autima među kukurizima :supz:
jedino mi je Knoxville čista karikutara i uopće mi ne leži u filmovima. Pa i u ljudima u crnom gdje treba biti takav, nije mi nešto. A u ovom filmu znam zbog čega je :lol: :lol: jedva je čekao da zajedno sa stupom padne na kamion. Kladim se da nije nikakav kaskader već on :D

8======-o/8==========o (6.5/10)

Searching for Sugar Man (2012) - e sad nešto sasvim drugo. Prvo: pogledajte ovo, molim vas :zubifale: drugo: kakvo jebeno iskustvo!!! :supz: radi se o sixto rodriguezu, prvi sam put čuo gledajući dokumentarac za to ime. Al nisam jedini. U americi prije dokumentarca skoro pa nitko nije čuo za njega. Jedino taj dio Detroita gdje se stvarao mit i legenda o njemu. Čovjek misterije. A u južnoj africi je najpopularniji glazbenik ikad. Dokumentarac odlično funkcionira, pogotovo što svako malo ubace pjesme od njega. Izdao je dva albuma, a ono zbog čega je poseban su njegovi tekstovi. Kao, bolji od Dilana i od svih ostalih. Genijalan je :supz: nije se probio zbog previše kritika na tadašnju vlast, na neke kontroverzne teme. Najbolji dio dokumentarca mi je kad dolazi u južnu afriku, 25 godina nakon što je počeo. Stvorio se mit da je on počinio samoubojstvo. Pucao si u glavu, zapalio se. I kad je tamo došao, održao je koncerte i to nikad prije nisam vidio takvu ludnicu za nekim glazbenikom. Dobro, nije kao kad su za Elvisom ili Beatlesima curice vrištale, ali ovo je bilo nešto sasvim drugo. Čiste i nevine emocije. Toliko pozitivne energije. Zanimljivo je kako se tada u južnoj frici dijelilo na bijelce i crnce i mediji/vlast su kontrolirali doslovno sve. Dijelili su ih. Prav im naravno nisu bila jednaka i onda je netko uspio donijeti tu ploču od Rodrigeza koja je govorila u svakoj pjesmi o borbi protiv sustava i tako su se bijelci i crnci zajedno skupili i počeli svoj prosvjed i onda njihov idol došao 25 godina kasnije. Kakva priča :prayer: Prvi put čuo, sad na skidanje albuma :supz: http://www.youtube.com/watch?v=tDw7OqVBT-w

http://www.youtube.com/watch?v=ZWjUuWzF43I - kakav tekst. Božanstveno :prayer:

8=========o/8==========o (9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 06 May 2013, 00:35

Parker

agonija

4/10

The Hunt aka Jagten

odličan

8/10

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 06 May 2013, 00:45

Happy People: A Year in the Taiga (2010) - još jedan Herzogov maestralno režiran dokumentarac. Kao što sam dosad naučio, on se više bavi snimanjem prirode i to stvarno odlično djeuluje. Ovdje je radnja smještena u Tajgama (Sibir) gdje pratimo više trapera po svim godišnjim dobima. Dokumentarac počinje s proljećem i završava sa zimom. Kompletan dok. gdje vidimo sve čari četiri godišnja doba. Al što sve oni prolaze. Koji to život. U isto vrijeme okrutan i divan. Najdomljivija scena mi je kad jedan traper završava sa zimom i vraća se doma na motornim sanjkama dok pas (svako od njih ima vjernog psa) ga prati. 150 kilometara do njegovo sela. Čovjek je vozio bez prestanka, a pas ga je trčeći pratio. Prvo prikaz pod danu i onda po noći. Kako sam se naježio na tu scenu. Jako mi je drago kad pogledam ovako nešto. Malo drugačiji život ili bolje rečeno preživljavanje. I još jedna scena mi se urezala. Kad stari traper uči svoj sina kako se radi kanu i detaljno nam prikazuju.

8========-..o/8==========o (8.7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 06 May 2013, 23:24

Jawbreaker - loše loše, očekivala sam da će bar biti zabavno ako ništa :o Svo to namjerno prenemaganje me nije osvojilo, ali jest probudilo želju da možda jednom napravim maraton nepogledanih teen filmova 8)
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 06 May 2013, 23:34

The Angels' Share (2012) - zanimljiva i zabavna dramedija o različitim ljudima koji dobiju prekršajnu prijavu za "zločine" koje su učinili pa tako budu poslani na dobrotvorni rad. Film tek počinje kad budu odvedeni na degustaciju wiskija i tamo jedan od njih (glavni glumac) planira istočiti iz bačve u boce te prodati, a zaraditi se može velika svota novaca. I nema baš nešto smiješnih scena, ali drži pažnju. Jedino scene i radnja oko tog glavnog glumca i kako ga neki tipovi love mi je neuvjerljiva i nepotrebno stavljeno.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12046
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 07 May 2013, 08:16

The Incredibles (2004) - Stvarno odličan crtić,8/10
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 08 May 2013, 00:57

What Richard Did (2012) - Irska psihološka drama o teenegeru koji dane provodi zabavljajući se po tulumima s frendovima. Ima normalan život, normalan je dečko. No, ljubomoran je, posesivan, al ajmo to pripisati tome što je maloljetan pa možda nešto i nauči. Ostatk filma je ćisti ogroman spoiler što se dešava
SpoilerShow
nakon jednog tuluma potuče se s jednim momkom kojeg na kraju udar s nogom u glavu. Nedugo zatim, taj momak umire, a nitko ne zna ko ga je udario osim njegovim par frendova. I tad počinju njegovi problemi gdje se vidi da mu je žao. Psihički propada, dere ga iznutra, ali ništa ne govori. i to je to uglavnom. Nije rekao ništa. Zadržao za sebe i čitav život će morati živjeti s tim.
Kratak i zanimljiv film koji valjda nikad ne bi pogledao da nisam slučajno naišao na njega, a nije poznat.

8=======o/8==========o (7/10)

The Last Starfighter (1984) - malo nostalgije. Film koji sam volio kao klinac i danas mi je jednako drag. Radi se o teenegeru koji obori rekord na igrici i ubrzo ga posjeti vanzemaljac i s njim zajedno otiđe na tu planetu gdje će se boriti protiv drugih vanzemaljaca. Jako loši efekti brodova, planete, ali ne smeta. Ima onaj šarm, ali zato vanzemaljci izgledaju cool. Maske :supz:

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Victor Crowley » 08 May 2013, 10:40

Jacob's Ladder. Stvarno ne razumijem ovaj film, nije mi se uopće svidio.

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 08 May 2013, 10:56

The Odd Couple 2 (1998) - genijalno, njih dvojica su odličan komičarski par... sve što su oni zajedno radili bilo je vrhunski i genijalno

Post Reply