Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Josef K » 11 Mar 2013, 23:05

Jedva sam čekao situaciju u kojoj ovo mogu reć/napisat.
Rekao MI JE da ima u planu, tako da ne brini :wink:

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 11 Mar 2013, 23:13

Ma tooo :supz:

Njegove filmove najviše iščekujem i kad god čujem neku vijest, uh.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12117
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 11 Mar 2013, 23:49

Lara Croft: Tomb Raider - ok je,6/10
Image

Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 12 Mar 2013, 00:04

Kongen av Bastøy - malo ubijati prostor između maratona :)
Stvarno divan i snažan film koji vjerno prenosi osjećaj hladnoće s ekrana i strahopoštovanje prirode (pa i onog drugog autoriteta uz prirodu - čovjeka). Pamtit će se i preporučivati dalje. Stvarno postojanje takvog mjesta samo pojačava dojam (primjerice kao kod Magdalene Sisters)
Michel, kad naiđeš na još nešto takvo, znaš što ti je činiti :tonqe:
SpoilerShow
Malo sam gej, ali onaj patetični spoj kita, teksta i glazbe je nešto predivno :heart:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 12 Mar 2013, 00:20

Naravno da javim :wink:
SpoilerShow
Meni isto ta scena je nešto predivno. Jaka metafora nabijena emocijama.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 12 Mar 2013, 01:03

Jackie Brown

obnavljanje gradiva nakon dugo godina.

Jedan od boljih tarantinovih...ma koga ja zezam... ovo je najbolji tarantinov.
Obožavam ga jer je umjeren, zanimljiv, a povežem se sa likovima.
(genijalan) Kraj mi padne tako teško.

I jedini tarantinov koji mi daje osjećaj da je ovo "pravi" film. Kod drugi mi je više "zabavan" film (+genijalan).

10/10

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 12 Mar 2013, 22:49

Yay, također sam uvijek voljela Jackie :partyman: (kraja se ne sjećam dou)
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

John_Ryder
Posts: 12117
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 12 Mar 2013, 23:51

The Liability - baš mi super ispao,dvije kul face-Jack O'Connell poznatiji iz skinsa i eden lake-a i Tim Roth,zna se. 7.5/10

300 - brutalan i moćan film,8/10
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 13 Mar 2013, 01:01

The King of Comedy (1983) - kako volim vidjeti De Nira u punoj formi. Glumi stand up komičara koji je opsjednut sa svojim idolom kojeg glumi nitko drugi nego Jerry Lewis, a u filmu se zove Jerry Langford. Ono što De Niro želi od njega je da posluša njegov materijal te da ga ugosti u tu popularnu emisiju, ali Jerry kao i većina slavnih, ne želi te mu se jebe za njega. Sjajan film i Scorsese samo raste na mojoj ljestvici najboljih redatelja. Sve one najpoznatije pogledao, a na kraju mi ispadne da su oni ajmo reći manje poznati After Hours i ovaj, njegovi najbolji filmovi. Dobro, Goodfellas je broj 1. Film se bavi i nekakvim socijalnim problemima, baš ono, film za akademsku analizu o odnosu između fanatika te slavne osobe. I sajajn početak
SpoilerShow
s onim rukama na staklu ili kraj "dame i gospodo, Rupert Pupkin"
ali definitivno highlight filma je izgovaranje njegovog prezimena. Zove se Rupert Pupkin, svako griješi kad izgovori prezime. Bilo je valjda 10 različiih prezimena :lol:

8=========o/8==========o (9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 13 Mar 2013, 16:30

Argo - odličan :) Sviđa mi se priča, ne samo zato što imam thing na špijune, nego i zbog stvarnih događaja te načina na koji ju je film poslagao i predstavio. Čak ni propaganda ni Affleckove glumačke neposposobnosti ne odmažu (iako bi bi bilo lijepo da se lik isključivo posveti radu iza kamera, ali što se može). Sad je li najimpresivniji film godine, to je već diskutabilno. No bez obzira na diskusiju, film zaslužuje gledanje.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 13 Mar 2013, 21:56

Michel wrote:The King of Comedy (1983)
Umm, sad me tek naziv sjetio da sam mislila ovo uvrstiti u svoj glazbenički maraton dok nisam našla film u kojem ubijem i Strummera i Courtney odjednom. No ako je toliko dobar, onda ne vidim razlog da ga propustim :)
(a i Jerry Lewis :mrgreen: )
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 14 Mar 2013, 01:24

Strummera nisam ni primijetio u filmu. Sad vidim da glumi Street Scum :lol: onda uvrsti i Mystery Train (1989). Tamo glumi najvećeg, Kralja 8)

In My Father's Den (2004) - Moćno! Moćno! Moćno! Ajd još jednom. Moćno! Ono što mi je najsmješnije kod ovog filma je to što mi je do zadnjih 20-ak minuta bio dobar, a u tih zadnjih 20 minuta postaje remek djelo. Zato volim filmove, baš zbog toga što zbog jedne ili par scena, film postane odličan. Piše da je misterija i triler. Cijelo vrijeme sam se pitao gdje je tu toliko misterije i gdje je tu ta napetost koju očekujem. Lik srednjih godina se vraća u svoj rdoni grad da bi riješio neke odnose sa bratom, bivšom curom i ostalima koji će doći. Iako je meni upravo najveća zamjerka na tim odnosima gdje mi nije bilo toliko razrađeno. Ono što on pokušava otkriti je li on otac te teenegerice s kojom se sve više i više druži, ali i nailazi na probleme. I to je to. Onda dolazi zadnjih 20 minuta kada sve saznajemo. Film udara s ogromna tri twista koja su me doslovno nokautirala da nisam vjerovao što gledam. Prvi
SpoilerShow
on nije otac već njegov stari koji je jebao njegovu curu kada su oni bili klinci :prayer:
drugi
SpoilerShow
majka mu je počinila samoubojstvo
i treći
SpoilerShow
ona nije nestala (ta kao njegova kćer, a ustvari polusestra) već ju je ubila žena njegovog brata :prayer:
ne znam jesam li lud, ali ovo je bolesno dobro osmišljeno. Najviše volim jedan odličan preokret u filmu, ali tri velika preokreta u tako malo razmaku su nevjerojatno dobro sjela. I moram pohvaliti odličnu glazbu, pogotovo izbo Patti Smith. Velika preporuka.

8========-...o/8==========o (8.8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 15 Mar 2013, 01:18

Life of Pi (2012) - moram priznat, prekrasan film. Jebiga, sucker am za ovakve feel good filmove koji su jako inspirativni. No, ne volim kad mi film nameče da moramo vjerovati u Boga. Ovdje je tako, ali na posve drugačiji način i skroz je zanimljivo napravljeno. Pogotovo taj kraj kada mi izaberemo priču
SpoilerShow
ova glavna priča, koja je više fantastična nego ona sporedna koju je ispričao azijcima. Azijci nisu povjerovali u tu fantastičnu dok je onaj novinar/pisac izabrao fantastičnu i o tome se radi. Ta fantastična je za vjernike, za one koji žele vjerovati. Ja ne vjerujem u Boga, ali priznajem da sam izabrao tu fantastičnu priču jer je stvarno lijepa i emotivna.
film o kojem će se raspravljati baš zbog svih ti metafora. I da, pala je suza
SpoilerShow
kad je tiga odlazio, a jako volim tigrove i smatram ih najljepšim životinjama na svijetu. Onaj odlazak, a nije se okrenuo :( jako jako emotivno kako za Pia, tako i za mene i to je sva čar ovog filma.
dakle, jedan od najboljih filmova 2012. godine zato što je inspirativan i bez obzira što nisam vjernik, mene je jako dirnuo i izabrao sam ono što bi u ovom slučaju vjernik izabrao. Toliko.

8========o/8==========o (8/10)

High Fidelity (2000) - još jedan feel good film sa dobrim starim Cusackom kojeg obožavam gledati u dobrim starim coming of age filmovima iz 80-ih. Ovdje je stariji. Glumi tipa koji je vlasnik trgovine u kojoj se prodaje muzičke ploče. Uz njega su tu još dva blesava frenda od kojih je jedan Jack Black (presmiješan je) :lol: film je o top 5. Top 5 prvih pjesama na albumu, top 5 pjesama za sprovod i slične liste, ali glavnih top 5 je njegova jako osobna stvar. Top 5 prekida i o tome priča kroz cijeli film. Traži sam sebe kako i zašto su ga cure nogirale. Koji je glavni razlog pa zivka sve te bivše, traži u svemu smisao. Jako dobar film, i Jack Black odlično pjeva. A kad smo kod muzike, odlična glazba kroz cijeli film :supz:

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 15 Mar 2013, 18:18

Beyond the Valley of the Dolls - ovim sam započela RussMeyer&RogerEbert nazovi maraton. Mein Gott :mrgreen:
Film je cijelo vrijeme normalan i zanimljiv meni iz sadašnje perspektive za gledati po pitanju tadašnjih zabava/glazbe/stajlinga i mrvicu nekog šarma koje nose (al samo mrvicu). Galerija šarolikih likova i brza izmjena kadrova koja prati dijaloge između svih njih na tulumu, to bi bio klasičan opis. Da bi se potom sve to u zadnjih ne znam koliko minuta pretvorilo u CIRKUS :facepalm: :lol: :kulnasilje: :samuraj:
Ne znam što je bilo nevjerojatnije:
SpoilerShow
twist, zanemarivanje zvanja policije ili nasrtaj "500" ljudi na jednog čovjeka s pištoljem koji je trajao zapanjujuće dugo.


I baš kad pomislim da sam vidjela nešto najblesavije/nejnelogičnije u povijesti (jer se film prije toga nije trudio bi treši) dođe i taj sudbinski trenutak kad na saamom kraju narator
SpoilerShow
počne recitirati pouku za svakog od likova i situacija, brižno se trudeći da gledatelj iz toga nešto nauči :rotflmao: :rotflmao:
Cijelo vrijeme mi se izmijenjivalo u mislima: ovo se ne događa! i serenity now! :mrgreen:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 16 Mar 2013, 02:26

Some Kind of Wonderful (1987) - film koji ponavljam svake godine iz poštovanju prema Hughesu. "You're only 18 you don't know what you want." - "Then I'm 19 then I'm 20, when does my life belong to me?" kao svaki film koji je nastao prema njegovom scenariju ili je režirao, bavi se onim njegovim najčešćim temama - prihvaćanje u društvu. Uvijek bogati klinci vs srednja klasa. Stoltz i Masterson su vrhunski odglumili. Ta kemija između njih je fantastična.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply