Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 10 Mar 2013, 17:29

Silver Linings Playbook (2012)

omg koja dosada filma
ak je obama dobio nobelovu nagradu za mir,mogu prihvatiti da je lawrence dobila za najbolju žensku ulogu :oops:
zahtjevnost uloge J Lawrence: 2/10

ukup. ocjena:
4/10
Image

Image

Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 11 Mar 2013, 00:53

The Brown Bunny - i očekivala sam malo praznoće i awkward razgovora, ali možda ne toliko :mrgreen: Kamera i kadrovi isto nisu pokušavali uljepšati dojam. Opet onaj osjećaj da ću popi.. dok nije došao pred sam kraj (ne zbog the scene, perverznjaci jedni) pa je ta nedokučivost polako poprimila smisao. I to na dosta gorak i surov način. Tad mi se sva ona dosada prije ublažila.
5/10
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11594
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 11 Mar 2013, 01:02

Ja još uvijek pokušavam shvatit kakav je to Bunny maraton :zubifale: kad si prvi put spomenula, idem malo pogledati i ništa nisam naišao. Napišem Bunny movies :facepalm: ništa. Pa ako može objašnjenje. Jel to do glumica, kakve su im poveznice?

Vidim da je ovaj zadnji od Galloa :D :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 11 Mar 2013, 01:09

Michel wrote:Ja još uvijek pokušavam shvatit kakav je to Bunny maraton :zubifale: kad si prvi put spomenula, idem malo pogledati i ništa nisam naišao.
Po nazivima. Između filmova koje sam planirala gledati i skidati sam uočila tu poveznicu i poveselila se materijalu za maraton. Tri sam planirala, jedan odabrala na silu tek toliko da paše, ostatk mi ostao nedostupan.

Što se tiče Galla, za tebe ka fana obvezno štivo, za ostale ako su entuzijastični i artofili :)
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 11 Mar 2013, 01:09

Duplić
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11594
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 11 Mar 2013, 01:12

Aha, zanimljivo :)

Bude se pogledalo. Od njega mi je ostao još taj, Loosies i Tetro. Ostalo sve pogledao gdje je glumio/režirao. Ima stvarno loših filmova, ali uvijek me razsveseli sa svojom pojavom.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 11 Mar 2013, 01:16

Michel wrote:Aha, zanimljivo :)

Bude se pogledalo. Od njega mi je ostao još taj, Loosies i Tetro. Ostalo sve pogledao gdje je glumio/režirao. Ima stvarno loših filmova, ali uvijek me razsveseli sa svojom pojavom.
U svakom slučaju osobenjak.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11594
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 11 Mar 2013, 22:28

Scrooge (1951) - genijalno iskustvo. Obožavam knjigu i sve verzije. I od Murraya i onu crtanu, ali ovaj najbolja. Točna u detalje. Odličan film pun nade, jakih i tužnih scena sa genijalnom glumom Alastaira Sima. Treći duh mi je uvijek bio najbolji, duh budućnosti i ova verzija njega mi se jako sviđa. Totalno jednostavno, a efektno. I naravno, uvijek padne suza. I kod knjige i kod svih verzija. Jako volem ovo :oops:

8========-o/8==========o (8.5/10)

La belle et la bête (1946) - isto genijalno iskustvo. Ljepotica i Zvijer na našem. Svima jako dobro poznato, ali evo i najbolje verzije. Francuska sa predivnim dijalozima, čista poetika. Predivni efekti, pogotovo kada ulazi u dvorac pa oni svječnjaci ili kipovi kada se miču :supz: ali zvijer, ajme meni kako predivnog li izgleda :zubifale: samo sam gledao njega koliko je zastrašujuć, divan, emotivan, tragičan lik. Pogledajte ovo čim prije.

8========-..o/8==========o (8.7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Josef K » 11 Mar 2013, 22:40

Michel wrote:Scrooge (1951) - genijalno iskustvo. Obožavam knjigu i sve verzije. I od Murraya i onu crtanu, ali ovaj najbolja. Točna u detalje. Odličan film pun nade, jakih i tužnih scena sa genijalnom glumom Alastaira Sima. Treći duh mi je uvijek bio najbolji, duh budućnosti i ova verzija njega mi se jako sviđa. Totalno jednostavno, a efektno. I naravno, uvijek padne suza. I kod knjige i kod svih verzija. Jako volem ovo :oops:

8========-o/8==========o (8.5/10)
Sad zamisli da ovo gledaš u praznom kinu po zimi i izađeš van na snijeg.

E pa ja sam to doživio :P

User avatar
Michel
Posts: 11594
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 11 Mar 2013, 22:42

Issss, daj nemoj :D

Kod takvih filmova si uvijek pokušam stvoriti atmosferu. Još ako je vani snijeg ili kiša, zamračim si sobu i uživancija. Bila bi još veća da imam ono pravo kućno kino :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Josef K » 11 Mar 2013, 22:48

Najbolje "iskustvo" je bilo kada sam gledao Coeurs koji ima savršenu atmosferu i sva pretapanja su padanje snijega. Taman kad sam izašao iz kina počeo je prvi snijeg ove godine.
SpoilerShow
Image

User avatar
Michel
Posts: 11594
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 11 Mar 2013, 22:58

Vidim da je to Resnais režirao. Njega već odavno imam u planu pogledati pa budem uskoro. Najviše me zanima taj njegov hvaljeni dokumentarac. Nuit et brouillard (1955), traje oko pola sata, ali kažu da je nešto najbolje što se može vidjeti od dokumentaraca.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Josef K » 11 Mar 2013, 22:59

Nije najbolje, ali je jako dobro.
Last Year at Marienbad je nešto najbolje što se može vidjeti od svega.

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Josef K » 11 Mar 2013, 23:00

I nije mi jasan ovaj ALI :D

User avatar
Michel
Posts: 11594
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 11 Mar 2013, 23:03

Zbog trajanja. Kao, kako nešto može biti najbolje ako traje samo pola sata :zubifale:

Kad smo kod redatelja. Svako malo gledam ima li nešto Lynch u planu novoga režirati i svaki put ćorak :(
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply