Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
User avatar
popayy
Posts: 651
Joined: 27 Aug 2011, 13:52
Location: Rijeka

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by popayy » 26 Oct 2012, 14:00

VHS ( 2012 ) - pa skroz ok je filmić. Naravno neki segmenti su bolji od drugih.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by john_constantine » 26 Oct 2012, 17:52

Inbred (2011) - onako, što ima tu zapravo novoga? Tipičan prikaz toga kako turisti dolaze u zabačeno mjesto gdje su naravno samo retardi, divljaci i zaostali ljudi koji uživaju u nasilju, i izgledaju kao da su rođeni incestom... Sto puta prožvakano, jedino što je nasilje sve više besmisleno, brutalno i eksplicitno. Glavni likovi su takav napor da nisam previše patio za njima, ali "predstave" su teško razočaranje. Očekivao sam neke maštovite brutalne ideje, ali ovako, preprosječno... Scena s konjem. Sam kraj očekivan i ništa pretjerano specijalno, tipični francuski horor završeci. Bar je donekle zabavan tako da brzo prođe tih sat i pol, ali ono, ništa posebno. 3/5
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by john_constantine » 27 Oct 2012, 15:18

Supernatural season 7 - puno bolje od prošle sezone, ali i dalje blesava serija. Leviathani su obećavali, i iako nisu nešto posebno, interesatna ideja do kraja sezone koja je rezultirala prelošim i debilnim završetkom. S obzirom da su svi standardni likovi 2 metra ispod zemlje, serija je izgubila smisao. Meg je postala nekakva bucka, ionako je bila jedna od bezveznih likova. Kevin niti malo ne obećava, bezvezni lik u obliku proroka. I sljedeća osma sezona će sigurno biti teški bullshit. Crowley je bio interesatan lik, ali Cassidy je postao jedan od najiritatnijih likova u sedmoj sezoni. Slučajevi su bili prilično zabavni kao ono s onom curom koja je Samova obožavateljica, epizoda s Chronosom ili amazonke... Ali ono s Bobbyem im uopće nije trebalo, interesatne mogućnosti pri kraj serije da bi ga onako srozali do samog kraja. Nema se volje gledati osma sezona... 3/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11435
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 28 Oct 2012, 03:42

La horde (2009) - ludi francuski film o zombijima gdje se udružuju kriminalci i policajci. Prezabavan s puno akcije, humora, gorea, par stvarno sjajnih scena. Nije to naravno remek djelo, ali je dobar horor.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
popayy
Posts: 651
Joined: 27 Aug 2011, 13:52
Location: Rijeka

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by popayy » 28 Oct 2012, 12:23

Michel wrote:La horde (2009) - ludi francuski film o zombijima gdje se udružuju kriminalci i policajci. Prezabavan s puno akcije, humora, gorea, par stvarno sjajnih scena. Nije to naravno remek djelo, ali je dobar horor.

8=======o/8==========o (7/10)
Da, film je cool.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Decadentor » 29 Oct 2012, 19:11

Werewolf The Beast Among Us (2012) - Ako izuzmemo los cgi i majmunolikog vukodlaka, nasminkane ljepotice, precool likove i ostala americka izdrkavanja film je sasvim dobar za jedno gledanje.
Image

John_Ryder
Posts: 12170
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by John_Ryder » 30 Oct 2012, 00:35

V-H-S - zadovoljan i sciman u par navrata,moram priznat da je svaki dio jezovit i uznemirujuć,bar malo ,i pomogla je atmosfera gledanja u mraku u 1 ujutro, 7/10
Image

Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8324
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by maddjuro » 30 Oct 2012, 03:06

Blood-C- anome koji me razišarao; Nakon odličnog blood+; ovo je bilo bezveze. Ima puno krvi sto nije tako loše, ali nažalost smrti ljudi su bile cebzurirane, što je šteta pošto ima jako ljepih komadanja. sama prica je bila također ispod prosjeka
moguće da je film koji se nastavlja na anime nesto valja, ali nisam pogledao pa neznam
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by jigsaw » 30 Oct 2012, 14:14

Splice (2009) - 3/5, nešto iznad prosjeka. Zanimljiva ideja, ali tu od horrora ni h. Kroz cijeli film stalno mi je nešto nedostajalo, makar film nije naporan za gledanje.

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by jeba » 31 Oct 2012, 08:46

The killing floor (2007) - film je zapravo dosta dobar, a ideja je super, kao i radnja. Da su imali malo bolje glumce, moglo se raditi o odličnom fimu.

User avatar
popayy
Posts: 651
Joined: 27 Aug 2011, 13:52
Location: Rijeka

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by popayy » 31 Oct 2012, 21:38

Barricade (2012) - samohrani otac i dvoje djece u kolibi zatrpanoj snijegom usred šume. Pa i nije ful loše, iako previdljivo.

User avatar
Michel
Posts: 11435
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 01 Nov 2012, 02:24

Odlična Halloween večer/noć zaokružena s tri horor filma.

Pumpkinhead (1988) - i tako, budala sam :lol: ovo je jedan od onih filmova koji su me najviše iznenadili. Dakle, radi se o odličnom hororu. Ok, ima loše glume, to su samo ti teenegeri injihovi postupci. Ima još nekih mana, ali vrhunska atmosfera, odličan Lance Henriksen koji je vrhunski odglumio i tako spada među najbolje odglumljene horor likove. Pumpkinhead je izvrstan. Jezovit, bolji od današnjih CGI sranja, mislim na tu masku. I na kraju highlight cijeloga filma je VJEŠTICA :supz: zašto? Zato što sam od malih nogu uvijek zamišljao tako vješticu. Još dok mi je baka pričala priče o njima, uvijek sam ih tako zamišljao. Skroz stare, odvratnog izgleda, govor, svi ti pokreti. A ne sranja poput vampire diaries i true blood i njihove vještice gdje je sve lijepo i uglancano. Ova je pravi old school :supz:

8========-o/8==========o (8.5/10)

Halloween III: Season of the Witch (1982) - jako mala ocjena, ali stvarno dobar i bizaran film. Ovo bi se trebalo odvojiti od Halloween serijala jer nema veze s vezom. Sama ideja je stvarno zanimljiva i svako malo se nešto sazna što te iznenadi jer uopće ne očekuješ da se o tome radi. Zanimljiv i podcjenjen nastavak.

8======o/8==========o (6/10)

Night of the Demon (1957) - kako lijep stari horor. Demon mi se toliko svidio da bi ga najrađe upoznao :zubifale: atmosfera odlična, likovi jako zanimljivi. Odlične rasprave između znanstvenika (skeptik) i vjernika koji vjeruje u te nadnaravne pojave. Ima par vizija koje se spomenu u filmu pa samo čekaš kad će doći taj dan da vidiš što će biti i hoće li znanstvenik povjerovati. Zadnja scena je bolesna i za to vrijeme
SpoilerShow
kad taj ogromni demon zdrobi tog okultista. Smrvi ga :D
8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by jeba » 01 Nov 2012, 09:41

Carrie (1976) - odlična gluma (pogotovo Carrie i njena stara), a i specijalni efekti su spektakularni za ono vrijeme. O kvalitetai nije potrebno posebno govorit, odličan film!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by john_constantine » 01 Nov 2012, 10:25

Michel: halloween 3 zapravo spada u serijal, kasnije su povezali neke stvari poslije petice ili šestice...
SpoilerShow
Druidi i njihova sekta...
Michel puši karu.

User avatar
popayy
Posts: 651
Joined: 27 Aug 2011, 13:52
Location: Rijeka

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by popayy » 01 Nov 2012, 12:22

john_constantine wrote:Michel: halloween 3 zapravo spada u serijal, kasnije su povezali neke stvari poslije petice ili šestice...
SpoilerShow
Druidi i njihova sekta...
Da tako nekako.
SpoilerShow
Konkretno ovdje taj kult želi vratiti halloweenu izvorni smisao, ili tako nešto, ono mučenje i nekakvi poganski običaji ako se dobro sjećam.

Post Reply