The Witch (2015)

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
Matango
Posts: 228
Joined: 29 Sep 2012, 13:50

Re: The Witch (2015)

Post by Matango » 17 Apr 2016, 18:33

Ma slažem se, ali već viđeno.

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: The Witch (2015)

Post by Wheel Smith » 17 Apr 2016, 19:54

a da jebiga - tesko je malo bit bas orginalan , meni se svida film sve u svemu samo

SpoilerShow
bilo bi bolje da su ostavili da gledatelji nagadaju tko je vjesticva tj uopće da se ne pokaze
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Witch (2015)

Post by Michel » 17 Apr 2016, 20:03

Gleda se kasnije. Visoka očekivanja imam pošto je odlično primljen od horor zajednice kao jedan od najboljih horor filmova u zadnjih 10-ak godina. Ono što je sigurno da će postati moderni klasik. Takvi horor postaju.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: The Witch (2015)

Post by Wheel Smith » 17 Apr 2016, 20:16

Michel wrote:Gleda se kasnije. Visoka očekivanja imam pošto je odlično primljen od horor zajednice kao jedan od najboljih horor filmova u zadnjih 10-ak godina. Ono što je sigurno da će postati moderni klasik. Takvi horor postaju.
pa i ja sam tu nrgdje po mišjenju -ima jedna stvar koju bih drugacije napravio al kad pogledas škicni spojler
:supz: :supz:

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: The Witch (2015)

Post by Shp86 » 18 Apr 2016, 10:07

Nije mi radio internet doma par dana pa bi samo htio pitat jel to Rip izašao ili CAM verzija?
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: The Witch (2015)

Post by Asfodel » 18 Apr 2016, 10:18

Ja necu odmah gledati, ali su mi ocekivanja smanjena i prilagodjena, jer iako se ljudima vecinom svidja svi kazu da je jako spor i s minimum horora.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Witch (2015)

Post by Michel » 18 Apr 2016, 11:26

The Witch (2015) - e ovo je za mene strašan horor. Svi druggačije doživljavamo strah jer je to osjećaj pa je nekome strašan film sa par jump scareova. Realno, ne postoji horor koji u svakoj sceni ima neku scenu na koju skočiš, naježiš se i slično, ali postoje horori koji od samog početka te uvuku i bude ti neugodno i cijelo vrijeme si napet. To je onaj lagani strah gdje misliš da će se svako malo nešto užasno dogoditi pa se pripremaš. The Witch je u tome uspio. Prekrasno snimlje, film priča priču o jednoj obitelji u 17. stoljeću koji žive kraj jedne šume u kojoj je navodno vještica. Film traj sat i pol tako da ta sporost ne smeta, ali to nije sporost gdje se ništa ne događa. U svakoj sceni se dogodi nešto bitno što će biti važno za kasnije. Atmosfera nije mogla bolja. Nema sunca, cijelo vrijeme tmurno, jesen, prejezive scene po noći. Osim što je cijelo vrijeme napet za gledanje, ima scena zbog kojih sam se usrao koliko su strašne. Ima nešto bizarno u svemu tome poput one koze, zeca, vještice. Čisti folklor su pratili i to je najzanimljivije u ovom filmu. Sve ostalo pod spoilerom
SpoilerShow
da prvo odgovorim na one metafore/simboliku. Čitam neke rasprave kako neki misle da vještice nije stvarna već je sve u njihovoj glavi te su zaslijepljeni zbog religije i još Thomasin ima šizofreniju pa si na kraju sve zamišljala, ali redatelj je odgovorio nedavno da je vještica stvarna. Sve je stvarno iako kaže ima nešto simbolike, ali to je normalno.

na početku vještica i kad se maže sa bebinom krvlju pa onda ono u štali je prestrašno kad blizanci dolaze i onda se okrene. To je dovoljno, nema potrebe da se dosta puta prikaže. Crni Philip, ona koza je čisto iz folklora čovjek u crnom koji sklapa ugovor sa novim vješticama. Sve je isplanirano od početka da Thomasin bude nova vještica. Nju su lovili cijelo vrijeme i pogotovo u to vrijeme bilo je dovoljno da netko kaže kako je vještica, a to su učinili oni blizanci i pokrenuli čitavu lavinu, ali mislim za blizance da su postajali sve gore i gore kako su se družili sa crnim philipom. I na kraju Thomasin ubija majku i ništa joj drugo ne preostaje nego sklopiti ugovor s vragom kako se govorilo da su tada vještice sklapale. Da nije, vjerojatno bi umrla s vremenom. Mlada je, naivna i još joj je cijela obitelj ubijena uključujući majku koju je ona riješila. I sve kuliminira s izvrsnim krajem u šumi.
I ono zašto je film tako jebeno napet je soundtrack. Nisam dugo osjetio tako neki soundtrack zbog kojeg ti nije svejedno. Prebrutalan je. Ovo je novi moderni horor klasik, remek djelo horor žanra i sretan sam što smo dobili ovakav film.
Wheel Smith wrote:a da jebiga - tesko je malo bit bas orginalan , meni se svida film sve u svemu samo

SpoilerShow
bilo bi bolje da su ostavili da gledatelji nagadaju tko je vjesticva tj uopće da se ne pokaze
Ma ovo je originalno, ne znam kako netko može vidjeti sličnosti sa AHS Covenom. Pa nema nikakve sličnosti, sve je drugačije osim što se radi o vješticama.

Što se tiče spoilera, kako misliš?
SpoilerShow
da nagađaju. Pa ima više vještica. Ona na početku i u štali stara baba, Thomasin kao nova i one na kraju u šumi. Te vještice regrutiraju mlade vještice i sad su ciljali Thomasin. Zec je bio njihov radnik, a crni philiš je čovjek u crnom
Evo, pročitajte ovo http://bloody-disgusting.com/editorials ... /#comments ali baš pročitajte, pogotovo ovo za crnog philipa :supz:

http://www.slate.com/blogs/browbeat/201 ... alone.html
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12168
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: The Witch (2015)

Post by John_Ryder » 18 Apr 2016, 14:22

uf, ovo će tako pasat za hladni i tmurni predstojeći vikend :kokicarenje:
Image

Image

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: The Witch (2015)

Post by Decadentor » 19 Apr 2016, 01:12

Odlican film! Mislim bilo je logicno da ce mi se svidjeti.
Sve navedeno pozitivno potvrdjujem (neda mi se pisat)
Za soundtrack sam vec cuo da je odlican, no nisam htio preslusavati prije nego pogledam, fino ugodjena violina sa vokalima koji podsjecaju na Ligetiev requiem (2001: A Space Odyssey)
Film uopce nije prespor, odlicno je tempiran, horror scene su odlicne jer su realisticne, simbolika je prezakon.
SpoilerShow
2 naj scene su kad majka podoji Samuela u u iluziji, te oceva smrt, stalno cijepa drva te nakraju pogine od istih :heart:
Sto se tice tvrdnje najstrasniji horror u 10 god hmm tesko mi je na horrore gledat kao strasne.... nezz jel najstrasniiji, no definitivno spada u sam vrh novog vala horrora.
Image

User avatar
Matango
Posts: 228
Joined: 29 Sep 2012, 13:50

Re: The Witch (2015)

Post by Matango » 20 Apr 2016, 14:53

Najbolja stvar u filmu je gluma onog klinca

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: The Witch (2015)

Post by boyko » 25 Apr 2016, 21:57

pa ono, više manje sam zadovoljan viđenim. trudil sam se ne imat prevelika očekivanja s obziron na brdo dobrih komentara koje sam pročital, ali ipak nisam baš uspel u tome. mrvicu me razočaral vjerojatno zbog malo sporije radnje u prvom dijelu filma. naravno kasnije pred sam kraj se to debelo popravi.
vizualno jako dobro izgleda. ta tmurnost i te boje savršeno pašu za ovakav tip filma pa je naravno i sam ugođaj savršen. kaj se tiće glazbe, slažem se da je odlična a i gluma mlađih članova obitelji je za svaku pohvalu.
7,5/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: The Witch (2015)

Post by Wheel Smith » 26 Apr 2016, 00:56

jel izasla verzija bez onih titlova korejskih?
:supz: :supz:

John_Ryder
Posts: 12168
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: The Witch (2015)

Post by John_Ryder » 26 Apr 2016, 09:42

nije :mrgreen:
Image

Image

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: The Witch (2015)

Post by Truba » 27 Apr 2016, 23:07

kineski
www.lasetta.net :axe:

John_Ryder
Posts: 12168
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: The Witch (2015)

Post by John_Ryder » 28 Apr 2016, 10:35

al imaš titlove za skinut koji su crveni i onda prelaze preko kineskih pa se skoro ne kuže

inače, zadovoljan filmom, baš atmosfera i samo atmosfera, odlično su napravili
SpoilerShow
napad jarca
,skerova nema uopće,to je možda minus al ajd,i gluma malog je genijalna 7.5/10
Image

Image

Post Reply