Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Shp86 » 23 Apr 2017, 21:08

The Void - loše.
From a House on Willow Street - još lošije
It's in your nature to destroy yourselves...

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Truba » 23 Apr 2017, 22:32

void super
get out jos bolji
www.lasetta.net :axe:

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by GreenHornet » 26 Apr 2017, 15:43

DEVIL IN THE DARK (2017)
Vrlo nedorecen film. Imam dojam da je redatelj samo imao ideju, ali da mu objasnjenje nije padalo na pamet, pa je na kraju ostavio film bez da je skoro ista objasnio. Uz to, previse se vremena izgubi na potpuno nepotrebnim vracanjima u proslost, koja takodjer gotovo veze s radnjom nema. Dosta su radili na odnosu dva glavna lika, ali ni to bajno ispalo nije. Ipak, suma i spilja gdje se odvija radnja je poprilicno jeziva, kao i to neko bice koje se pojavljuje,uz jednu odlicnu trzalicu. Ugodaj je bas spooky takodjer. A gluma dosta losa i neuvjerljiva. Film idealan za pustiti dok radis nesto drugo, primjerice pratis kladionicu na tv-u ili tipkas poruke.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Michel
Posts: 11510
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2017.

Post by Michel » 01 May 2017, 03:46

Get Out (2017) - žanr ima novi klasik! To je sigurno nakon pogledanog. Otkuda krenuti sad. Dečko i cura, on crnac, a ona bjelkinja krenu u posjetu njezinim roditeljima na neko veliko imanje, ali ubrzo njemu počne biti čudno kako za vrtlara imaju crnca, za sluškinju crnkinju. Mi promatramo kroz njegove oči sve i točno dobivamo dojam što i on dobiva. To mi je najveći plus filma jer je to izrazito teško napraviti to jest uvjeriti gledatelja u tako nešto. To samo može inteligentan scenarij kao što je ovaj. Ono što mi se iznimno sviđa je što rasizam u ovom filmu nije direktan već većinu filma bih rekao da nitko nije rasist već se krivo izraze i bijelci nemaju percepciju kako će crnac reagirati koji uglavnom misle da je tako nešto u većini slučajeva rasizam kao ono kad onaj bijelac mu kaže "crno je u modi" u jednu ruku sam umro od smijega, a u drugu shvaćam zašto će neki crnac misliti da je to rasistički komentar. Svima nama se nekad nešto slično događa ne samo kod rasizma. Jezik brži od mozga, ali cijela poanta je da je sve napravljeno na način koji nije direktan već vrlo inteligentan zbog čega mi je od početka filma jako napet i te situacije koje su mi smiješne, odmah su mi i neugodne za gledati. Postoji ta neka atmosfera u filmu koju sam osjetio još kod par hororaca. Znate ono kad osjećate sa glavnim likom da je zbilja zarobljen, da nema izlaza i vama se to isto događa. E i u tome je film uspio. Zadnjih pola sata iako neki kažu da pada, ne bih rekao da je to pad već samo drugačiji pristup i više ide na horor iako je po meni prva polovica filma puno veći horor od tih zadnjih pola sata kada ima više gorea, ali zbog te prve polovice jebeno ti je neugodno i te neke cimalice kao kad onaj trči ili jeziva sluškinja.
SpoilerShow
Na kraju je ih je ubio, a to sam baš pomislio da će na kraju biti, ali ne na taj način već da će ga ona hipnotizirati i od njega napraviti ubojicu. Na kraju je postao ubojica, ali ne pod hipnozom. Opet je to vrlina filma što me navela da krivi trag, a sami kraj kad dolazi policijski auto rekoh u sebi a sigurno će ga sad optužiti da je glavni krivac, ali ništa od toga.
Osvježenje u žanru, novi horor klasik s izvrsnom kritikom koja je mogla ispasti takav jebeni klišej, ali redatelj je odlučio cijeli tu kritiku prikazati ispod površine na malim sitnicama.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 01 May 2017, 22:01

10 Cloverfield Lane (2016) - nevjerovatno kako su uništili film u zadnjih 15-tak minuta, falio je samo Tom Cruise :cry:

6/10(bila bi osmica da se Spielberg nije umiješao u režiju)
Image

Image

Image

User avatar
Inferno
Posts: 2388
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Inferno » 06 May 2017, 18:23

Sadako protiv Kayako(2016): -zvjezde Ringu i Grudge serijala u nemilosrdnoj borbi. Ovo zapravo i nije bilo toliko loše koliko sam očekivao. Nema previše filozofije, ak ste mogli izdržat Sadako 3D 1 i 2, moći ćete i ovo. Samo mi one fore sto onaj pravi s prstima dođu ko žešća sprdačina.
6 / 10

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by GreenHornet » 10 May 2017, 15:53

http://www.imdb.com/title/tt4935158/ DEMON (2015)
Cisto dobra drama s elementima horrora i komedije.
Ugodaj je na trenutke zlokoban, lokacija takodjer na trenutke jeziva, imamo jednu odlicnu scenu opsjednuca, i par polu jezivih scena. Takodjer citavo vrijeme se osjeti neki crni humor, a na par scena sam se bome lijepo nasmijao. Likovi su takodjer dosta tragikomicni i dobro napravljeni, sto sam kao plus dozivio. Ipak, bilo je potencijala za jos nekoliko strasnih scena, imamo dosta rupa i gresaka u prici, i kraj je bas nedorecen i ostavlja puno pitanja.
6.2/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
maddjuro
Posts: 8325
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by maddjuro » 11 May 2017, 04:46

A Christmas Horror Story (2015)-7/10- interesantan film na temu 4 priče koje su koliko toliko povezane. Neke su dobre dok su neke mogle biti i bolje. Twist na kraju je bio dobar, a mora se pohvaliti i dizajn krampusa.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Inferno
Posts: 2388
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Inferno » 13 May 2017, 16:40

Stir of Echoes(1999): -meni je ovo više ko drama nego horor, mada ima horor elemenata. Radnja u nekim dijelovima možda malo spora, ali se zato izgradila dobra atmosfera. Kevin Bacon za koplje bolji od svih ostalih glumaca u filmu. Krajnji rasplet je dobar i neočekivan.
7 / 10
Last edited by Inferno on 29 May 2017, 15:35, edited 1 time in total.

User avatar
maddjuro
Posts: 8325
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by maddjuro » 15 May 2017, 01:52

Shocker- nabacih rewatch/ili možda i prvi wač ovoga filma. Jedan od cravenovih uradaka iz kasnih 80-ih koji i nije baš nešto. Presličan je fredy krugeru; ali negativac nema freddyeve karizme.
I may be an idiot, but i am no fool.

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by olio » 19 May 2017, 12:02

alien covenant

5 fanova aliena u kino, izašli razočarani. A nisam ništa ni očekiva.

Slabo u puno elemenata. Proširenje prometeja, ali meni ovo sve gore i gore. Malo na tragu prvim alienima, ali slabo.

Scene horrora u krivo vrijeme
Slab, skoro nikakav buildup
Da nema fassbandera i njegove glume...taj čovik je :prayer:
McBride je solidan, ali nisu mu dali puno materijala.
Blesavo skakanje od vrhunski snimanih scena (mirna kamera, prekrasni krajolici, arhitektura) na shaky cam.

Alieni, dosta blesavi. A da ne govorim komediju od "rađanja aliena". I po meni je "pojeftinia" aliena sa objašnjenjem njega. Stvarno sa duboko razočaran

S druge strane, film vizualno izgleda savršeno (isto kao što je i prometej bia)

Film 5/10 (možda sam pretjera, ali stvarno me nije taka film...)
Fassbander 11/10
McBride 9/10
Glavna "heroina" 5/10

Gledljivo
Mislim da se film moga "spasiti" da je bolje izrezan i montiran.


RIDLEY GUBIŠ SE! I stvarno mi je žao zbog toga :(
Oplakivat ću otkazani Alien od Neill Blomkampa, mislim da bi to bilo novo rađanje alien franšize

User avatar
Inferno
Posts: 2388
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Inferno » 29 May 2017, 15:42

Halloween(2007): -ovo uopće nije loš film, ali imam dojam da je Zombie malo promašio bitak Halloweena. Film je napet, atmosferičan i emotivan, ali ipak nije to taj šmek. Njegov Michael jednostavno nije ovaj originalni. Njegov Michael mi je prerealan, kao prikazan na danjem svijetlu. Dok je onaj originalni Michael stalno u mraku, kao neki neljudski entitet, samo utjelovljnje zla. Upravo taj element da se ne može procijeniti njegova istinska strava je jedinstven i daj poseban strah gledatelju. Ali ipak mi je još najveća razlika u Loomisu, koji moralno i mentalno nema nikakve veze s originalnim. Ali ovo je ipak zanimljiv pogled na tu temu.
7 / 10

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by boyko » 07 Jun 2017, 23:38

El día de la bestia (1995) - ponovno ga škicnul nakon ne znam ni sam kolko godina. još uvijek je dobar. 8)
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Inferno
Posts: 2388
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Inferno » 10 Jun 2017, 23:27

Halloween 2 (2009):-ovdje se vidi očito koliko je Zombie promašio ideju originala. Loomis je katastrofa. Ovak dođe kao ispodprosječan slešer.
5 / 10

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by GreenHornet » 23 Jun 2017, 16:43

http://www.imdb.com/title/tt0038934/ "SHE-WEREWOLF OF LONDON"
Horror koji traje ravno 59 minuta. :D
Odlican ugodaj te lokacija na momente- mracni i magloviti dijelovi Londona, koje opsjeda vukodlak.
Film ima par solidnih scena, gluma je vise nego dobra, te ok twist pred kraj, mada sam ga ja naslutio. Sve ostalo li-la, ali ocekivano za nesto sto traje manje od sat vremena.
Ako volite stare horrore, a zelite izgubiti sat vremena-dajte mu sansu.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

Post Reply