Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Shp86 » 16 Apr 2015, 10:53

As Above, So Below (2014) - nije loše, ali moglo je i bolje..klaustrofobija kao najveći plus! 5/10
It's in your nature to destroy yourselves...

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by jeba » 17 Apr 2015, 06:34

Shp86 wrote:As Above, So Below (2014) - nije loše, ali moglo je i bolje..klaustrofobija kao najveći plus! 5/10
meni bio čisto dobar, ali definitivno da je bilo prostora za bolju izvedbu

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Ash_Williams » 18 Apr 2015, 13:37

Gone Girl
gledao sam ga u kinu i gledao sam ga doma jednako oduševljen. da, priznajem David Fincher je 1 od mojih junaka od malena i mada
bi mnogi vi tvrdili da je film običan triler, vrlo često graniči sa čistim horrorom. za primjer, uzmite scenu u kojoj Rosamund Pike uvuče
svoju žrtvu u krevet. odigra se kao jedna od onih okrutnih snimki kad gazela padne nekom u ralje i efektnije i strašnije nego 30 scena iz
Friday the 13th. ne sjećam se kad sam zadnji put morao pokrit oči da ne gledam neki stravičan prizor, u ova oba puta sam morao.

User avatar
maddjuro
Posts: 8324
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by maddjuro » 18 Apr 2015, 20:24

Oculus (2013)- 7/10- vidih da dosta ljudi hvali ovo i , pošto mi je bilo dosadno, odlučih ga pogledati. Osobno smatram da su upropastili odličan "seting". Samo da su se ugledali na "The Haunting (1963)" i odlučili neprikazati duhove, demone ili što god da su bili , mogli su imati odličan film koji bi natjerao gledatelje da se zapitaju jeli to što se dešavalo bilo uistinu nešto natprirodno ili samo rezultat psihoze uzrokovane traumom kroz koju su prošli brat i sestra u filmu. Trauma je prikazana u filmu i odnosi se na smrt roditelja; no u detalje neću spoilera poradi. Efekti su ok, kao i gluma.
Film za jedno gledanje, koji je mogao biti puno bolje realiziran
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Asfodel » 23 Apr 2015, 00:20

Willow Creek - cijenim realističnost, činjenicu da nije glupav tip filma i te cijele dvije strašne scene u cijelom filmu. Problem je što zanimljivi dio kreće nakon sat vremena, a i kad krene znamo mu odrediti sudbinu i svršetak. Ima filmova koji su 'već stoput viđeno' briju pričali na zanimljiviji način, za razliku od ovog. Ovo je za zaborav samo takav.

Sublime - nebesa :o ... preambiciozno spajanje i trpanje svega i svačega, ali ništa od toga nije sa stilom (ili logikom). Nezgrapno i nakaradno :shajse: kojem je nešto bar uspjelo što rijetko kome jest: nezgrapno stavljena pogrešna glazba dodatno pogoršava ugođaj :lol:


Dugo ne pogledam išta hororično i onda ovako izgubim vrijeme :lol:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Victor Crowley » 23 Apr 2015, 08:14

Hehe nisi jedina, također slabo u zadnje vrijeme išta gledam radi poslova, evo Sprong mi stoji na kompu ima tri tjedna (inače čim skinem film pogledam i pobrišem), čekam da ga pogledam s curom i onda uvijek nešto drugo gledamo.

A kad sam sam gledao nešto bili su filmovi kao Muck i Dark Haul ili kako se već zove. Filmovi su Bože sačuvaj :lol:

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Shp86 » 24 Apr 2015, 15:44

Let Us Prey (2014) - solidnjača 5,5/10
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Victor Crowley » 24 Apr 2015, 16:51

Možda solidan film ali taj album je vrhunski :supz:

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Post by boyko » 29 Apr 2015, 21:35

Let Us Prey (2014) - pa ono, nije uopče loš ali niti nekaj previše posebno dobar. solidno za jednom škicnut. 6/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

markoboban32
Posts: 1
Joined: 30 Apr 2015, 19:07

Re: Frayed (I) (2007)

Post by markoboban32 » 30 Apr 2015, 19:13

Poremećaj ličnosti
Kurt je kao petogodišnji dečak pretukao na smrt rođenu majku. Završio je na klinici za mentalno obolele sa dijagnozom: poremećaj višestruke ličnosti. Nakon trinaest godina uspeva da pobegne, ostavljajući krvave tragove za sobom. Njegov otac, šerif Pat Baker organizuje poteru pre no što bude kasno za njegove najmilije...
Niskobudžetni horor iza koga stoje dvojica saradnika: Norbert Caoili & Rob Portmann (režija, scenario i producenti). Činjenica da ima neuobičajeno (duže) trajanje, ništa ne menja suštinski. Dovoljno dinamičan, napet, sa brutalnim slasher sekvencama, uspeva da održi pažnju do kraja. Zamerka se odnosi na samu priču, koja i nije baš originalna, s obzirom da ima brojne reference na neke horor klasike (npr. 'Noć veštica'). Skromni efekti, slabije maske i oskudna scenografija, jesu razumljivi zbog malog budžeta za produkciju.
Glumačka izdanja su u okvirima žanrovskog standarda. Rolu psihopate pristojno je izneo Aaron Blakely (baš ima taj suludnjičav pogled), a ni Tony Doupe kao šerif nimalo ne zaostaje. Ženski deo ekipe se ističe dobrim vrištanjem (Alena Dashiell) i izraženim seksipilom (Tasha Smith), što je potrebno za ovako koncipiranu priču.
Generalno posmatrano, horor je opravdao svrhu svog nastanka i zaslužuje prelaznu ocenu. Manje zahtevni ljubitelji žanra svakako mogu da ga pogledaju.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 07 May 2015, 09:36

Student Bodies (1981) - razočarenje na kvadrat
Savage Water (1978) - remek djelo prema ovome gore, a loš do zla boga
Home for the Holidays (1972) - iznenađenje koliko je dobar...a još je TV film
It Folows (2014) - može proć, ali ne vidim zbog čega tolika buka...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by olio » 10 May 2015, 09:56

teeth

dobra crna komedija :zubifale:

7/10

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 12 May 2015, 11:35

joj kad se samo sjetim tog filma :zubifale:

As Above, So Below (2014) - 58 minuta odgledao...neloše

edit:

kakvih sve filmova ima na tu foru, ovo je ispalo sasvim solidno. možda su mogli sve svesti na puko preživljavanje bez tipičnih horror gluposti

5.5/10
Image

Image

Image

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by GreenHornet » 15 May 2015, 13:43

RACE WITH THE DEVIL (1975)
Jako dobar.
Scena ubojstva oko koje se vrti radnja i cijeli ritual bas creepy i bolesno napravljeni, lokacija odrzavanja rituala takoder. Zapravo, cijeli film ima dobre lokacije- zabiti u Americi kojim upravljaju poklonici Sotone...Brrrr! Kroz film imamo par napetih scena, kao i dobrih scena obracuna. Ipak te scene obracuna su poprilicno nerealno napravljene, ali takvo je to vrijeme bilo. Ne mogu se oteti dojmu da je film imao vise potencijala za scary scene; dosta vremena je izgubljeno na neke stvari koje nisu pretjerano bitne. Doduse, naglasio bi jednu vrlo dinamicnu i mocnu scenu sa zmijom.
Zadnjih minut-dva filma- odličan 5!
Moglo je ovo ispasti i bolje s obzirom na potencijal, ali svakako pogledajte.
6.5/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Ash_Williams » 15 May 2015, 15:06

jel netko gledao the Redwood Massacre?

Post Reply