Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by boyko » 21 Aug 2013, 17:40

The Pact (2012) - solidno ostvarenje 6/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Michel
Posts: 11435
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 24 Aug 2013, 04:00

Evo izvještaja za horore :kokicarenje:

The Wicker Man (1973) - da nema kraja, bila bi sedmica, a ovako je veća ocjena. Još jedan razlog zašto se filmovi moraju pogledati do kraja. Cijeli film ima tu bizarnu atmosferu, skroz čudniseljani, izvrsni Christopher Bog Lee (ustao sam dok sam pisao njegovo ime). Postaje sve čudniji i čudniji kako ide prema kraju i onda ona toliko nevjerojatna završnica. Ma ludilo.
SpoilerShow
A tek kad svi počnu plesati i pjevati dok ovaj gori sa svinjama, kokicama. Samo, jel oni mogu to izgraditi u godinu dana, taj drveni kip :zubifale:
8========o/8==========o (8/10)

Ringu (1998) - film koji je donio novu revoluciju u horor žanr. No, nije niti malo strašan. Onaj originalni Shutter iako dosadan je 10 puta strašniji. Dobar je Ringu, ali dok dođu strašne scene, izgubi se sva ta napetost. Ima tu nekih sitnih cimalica kao cijela scena oko bunara ili one slike, ali sve mi je nekako očekivano.

8=======o/8==========o (7/10)

Altered States (1980) - uvijek antipatični William Hurt, ali film ubija u tom psihodeličnom smislu. Svo to putovanje koje je prošao je odlično prikazano. Od onih šamana do pretvorbi, halucinacija.
SpoilerShow
Kad se pretvori u onog divljeg majmuna :supz: ili pri kraju kad se cijeli mijenja. Tu me film mao podsjetio na From Beyond.
8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 25 Aug 2013, 02:09

Hell(2011) - kvalitetan švapski postapokaliptik film.ono što ga krasi je atmosfera i poveća doza realnosti.potencijal po meni ipak nije skroz iskorišten.kraj mi je bzvze i pomalo očekivan

6.8/10
Image

Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by john_constantine » 25 Aug 2013, 10:15

The Collector (2009) - zabavan akcijski horor s dobrom idejom i zanimljivim serijskim ubojicem koji kuću pretvara u zamku i istovremeno muči vlasnike istih. Osim ideje o zamkama koje su drugačije obrađene, nema nikakve veze ili poveznice s Saw serijalom kako su neki znali uspoređivati. Usporeni početak, ali kada radnja krene, onda postaje zanimljivo i napeto do samog očekivanog kraja. S nekoliko bolesnih scena mučenja poput staklenki s žoharima i otvorenom ranom na tijelu. 4/5
Michel puši karu.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by GreenHornet » 25 Aug 2013, 16:05

"FINAL DESTINATION III"
Slucajno naletih na ovo na tv-u sinoc...Prva dva dijela sam jako davno gledao, ne sjecam se detalja ni tocne ocjene,ali mislim da su mi bili vrlo dobri...I s ovim nastavkom sam vise nego zadovoljan.U principu zaplet i koncept kao i kraj su tipicni za serijal-ali po meni uz odlicne killove i dozu brutalnosti.Stvarno skidam kapu onima koji osmisle kako do killova dodje... :) Takoder na momente napet poprilicno. Sve u svemu,jako zabavan uradak.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by john_constantine » 25 Aug 2013, 16:31

The Collection (2012) - odličan i zabavan nastavak akcijskog horora s preživjelim likom iz prvog dijela. I dalje brutalno, samo na višoj razini s novim zamkama i lokacijama. A sam ubojica se sve više pokazuje kao stručnjak za oružja, borbu i ubijanje. Nadam se da će biti još nastavaka s obzirom da bi taj serijski ubojica mogao biti dobra podloga za još jedan horor serijal. 4/5
Michel puši karu.

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Wheel Smith » 26 Aug 2013, 02:45

john_constantine wrote:The Collection (2012) - odličan i zabavan nastavak akcijskog horora s preživjelim likom iz prvog dijela. I dalje brutalno, samo na višoj razini s novim zamkama i lokacijama. A sam ubojica se sve više pokazuje kao stručnjak za oružja, borbu i ubijanje. Nadam se da će biti još nastavaka s obzirom da bi taj serijski ubojica mogao biti dobra podloga za još jedan horor serijal. 4/5

potpis napet od početka do kraja :supz:
:supz: :supz:

User avatar
blindgod
Posts: 110
Joined: 26 Apr 2012, 01:04
Location: Zenica

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by blindgod » 26 Aug 2013, 12:31

An American Ghost Story (2012) niskobudžetni, totalno amaterski, ghost hororčić, i kao takav opet bolji od paranormal activity

User avatar
Malteras
Posts: 226
Joined: 24 Oct 2009, 15:03

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Malteras » 27 Aug 2013, 21:52

blindgod wrote:An American Ghost Story (2012) niskobudžetni, totalno amaterski, ghost hororčić, i kao takav opet bolji od paranormal activity
A na Paranormal Activity su utrosene stotine miliona... :facepalm: Nego, poceh gledati Amicus kolekciju (neko je ovdje postavljao cini mi), pa sam za sada odgledao Tales from the Crypt i nije lose. Prva prica nije odusevila, druga i treca su bile nesto bolje, cetvrta veoma dobra, dok je peta skoro na tome nivou (iako ima mnogo nelogicnosti). I sa ove vremenske distance ne mogu se ocekivati sokantne scene, ali vjerujem da su u to vrijeme zavrseci nekih od ovih prica predstavljali kreativna iznenadjenja. Ovo je jedan od boljih horor omnibusa koje sam gledao do sada (mada ih i nisam pogledao nesto mnogo).Ocjena 7/10

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by GreenHornet » 28 Aug 2013, 14:05

"FINAL DESTINATION" 2009.
Nakon iznenadujuce jako dobre trojke,odlucio sam i ovaj nastavak pogledati.U principu, najslabiji u serijalu ali svejedno dobar i opet iznimno zabavan.Doduse,bar meni najmanje napet,ali opet odlicno osmisljeno kako dodje do nesreca, ali sama ubojstva su mogla biti bolja i brutalnija. Ne kazem da su losa, ali boljeee je bilo u drugim nastavcima.
6,2/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Michel
Posts: 11435
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 28 Aug 2013, 17:43

Malteras wrote:
blindgod wrote:An American Ghost Story (2012) niskobudžetni, totalno amaterski, ghost hororčić, i kao takav opet bolji od paranormal activity
A na Paranormal Activity su utrosene stotine miliona... :facepalm: Nego, poceh gledati Amicus kolekciju (neko je ovdje postavljao cini mi), pa sam za sada odgledao Tales from the Crypt i nije lose. Prva prica nije odusevila, druga i treca su bile nesto bolje, cetvrta veoma dobra, dok je peta skoro na tome nivou (iako ima mnogo nelogicnosti). I sa ove vremenske distance ne mogu se ocekivati sokantne scene, ali vjerujem da su u to vrijeme zavrseci nekih od ovih prica predstavljali kreativna iznenadjenja. Ovo je jedan od boljih horor omnibusa koje sam gledao do sada (mada ih i nisam pogledao nesto mnogo).Ocjena 7/10
Ja sam postavio mislim još prošle godine. Šteta što ima tako malo filmova od Amicusa. Inače, pogledaj seriju Tales from the Crypt ako nisi. Imaš sedam sezona, a epizode ti traju po pola sata. išla je na HBO tako da je dosta brutalna. Horor komedija.

The Rite (2011) - ugodno iznaneđenje. Hopkins odlično odglumio dok onaj drugi glavni i ona ženska loše. Sve je nekako lijepo dozirano, pokušali su prikazati što realnije. Kraj je najanpetiji, ono u sobi, ali je isto tako pretjeran.

8=======o/8==========o (7/10)

Don't Look Now (1973) - klasik, nema šta :supz: svaki put oduševljen. Predivna scena seksa, predivni kadrovi Venecije, predivno građenje cijele priče i predivno jeziv kraj.

8========-o/8==========o (8.5/10)

Deathwatch (2002) - neloš i atmosferični film o vojnicima koji ostanu zarobljeni u jednom bunkeru. Sviđaju mi se supernatural elementi koji dosta pridonose tmurnoj atmosferi. Kraj je očekivan, nekako predvidljiv. Ima jedan neću reći sličan, ali radnja je isto o vojnicima koji dolaze u bunker to jest njih dvoje http://www.imdb.com/title/tt1712578/?ref_=sr_1 jako podcjenjen, ali strašno jeziv film i dosta atmosferičan. Bez CGI-a, samo maske. Okultizam, demoni. Dec i Elri će voljet :rock:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by boyko » 28 Aug 2013, 21:28

The Wicker Man (2006) - original nisam gledal, al ovo mi je ugodno iznenađenje. ne znam kak ga ranije nisam škicnul.
odlična atmosfera tjekom cijelog filma i odlična gluma Cagea. veliki plus i za netipičan završetak.
7,5/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Decadentor » 28 Aug 2013, 21:38

boyko wrote: The Wicker Man (2006) - original nisam gledal, al ovo mi je ugodno iznenađenje. ne znam kak ga ranije nisam škicnul.
odlična atmosfera tjekom cijelog filma i odlična gluma Cagea. veliki plus i za netipičan završetak.
7,5/10
meni je ovaj fuj, pogotovo kad se usporedi sa orginalom
Image

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by boyko » 28 Aug 2013, 21:45

Decadentor wrote:
boyko wrote: The Wicker Man (2006) - original nisam gledal, al ovo mi je ugodno iznenađenje. ne znam kak ga ranije nisam škicnul.
odlična atmosfera tjekom cijelog filma i odlična gluma Cagea. veliki plus i za netipičan završetak.
7,5/10
meni je ovaj fuj, pogotovo kad se usporedi sa orginalom
vjerojatno bi i meni bil da sam prvo originala pogledal :D
je niš,škicnut i oriđiđi pa da vidimo
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Wheel Smith » 28 Aug 2013, 21:57

wicker man remake je super komedija....

cage je grozan
:supz: :supz:

Post Reply