Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
maddjuro
Posts: 8329
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by maddjuro » 10 Sep 2017, 03:57

Dead End (2003)-nakon sto sam re.watchao određenu epizodu twilight zone-a prisjetih se ovoga pa odlučih i ovo ponovno pogledati. Iako sam znao twist na kraju, svejedno sam guštao u filmu. Ako niste duže vremena , a pogotovo ako niste uopće gledali ovo, svakako se isplati pogledati.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 10 Sep 2017, 23:52

maddjuro wrote:
10 Sep 2017, 03:57
Dead End (2003)-nakon sto sam re.watchao određenu epizodu twilight zone-a prisjetih se ovoga pa odlučih i ovo ponovno pogledati. Iako sam znao twist na kraju, svejedno sam guštao u filmu. Ako niste duže vremena , a pogotovo ako niste uopće gledali ovo, svakako se isplati pogledati.
jedan od najdražih horrora. Čuvam za prosinac
Image

Image

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by HorrorHR » 12 Sep 2017, 14:55


User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 15 Sep 2017, 20:00

The Vault (2017) - preloše

1/10
Image

Image

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by HorrorHR » 15 Sep 2017, 23:07

Ataúd Blanco: El Juego Diabólico (2016)

https://www.horrorhr.com/ataud-blanco-e ... lico-2016/

Image

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by GreenHornet » 19 Sep 2017, 16:50

"THE BAR"
http://www.imdb.com/title/tt5121816/
Inace su spanjolske horror komedije odlicne, ali ova mi se nije previse dopala-solidan film, koji je ok za ubiti vrijeme.
Odlicno zamisljeno, ali od pozitivnih stvari bi izdvojio odlicne likove i odnose medju njima, te dobru dozu humora, uz nekoliko solidnih scena, i na trenutke misteriozan ugodaj. Ipak, prerazvucen je, pa postane dosadan, ima puno nepotrebnih scena, ostanu neke nedoumice u radnji, a bome je i rasplet podbacio-umjesto da bude dinamican, nekako je bas bezveze.
5.5/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 20 Sep 2017, 16:43

Pet (2016) - psihološki dio je nekako loše odrađen, radnja prespora ugl. jedva gledljivo

3.9/10
Image

Image

Image

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by GreenHornet » 23 Sep 2017, 10:13

"IT COMES AT NIGHT"
Nakon sto sam vidio trailer, pomislio sam da ce me ovaj film dobrano prepasti. Ali nista od toga. Nijedna, bas nijedna strasna scena, eventualno dvije-tri prolazne "cimalice". Ali daleko od toga da film ne valja. Ovo je zapravo postapokalipticna psiholoska drama. Ili nesto slicno.
S toga aspekta film valja! Na trenutke je bas tezak i tuzan, pogotovo pred kraj, i bas se gledatelj zapita kako bi postupio u nekim situacijama. Ugodaj je jeziv i zlokoban, iako nema takvih scena, a lokacija je takodjer dobrano spooky svakako. Glavni lik je bas odlican, pravi "vodja stada" kojemu je samo prezivljavanje na pameti, ali mi je ujedno i odbojan, sto je kod mene povecalo napetos, jer sam cekao da ga to "ono sto dolazi nocu ugrabi". Ipak, nazalost nije objasnjeno sta to vreba nocu i kakva je zaraza u igri, sto je po meni razocaravajuce. Takodjer,dopalo mi se sto se baziraju na tinejdzeru, koji je ostao "sam na svijetu" a drma ga pubertet, sto stvara nelagodu, jer se zamislis kako bi to izgledalo kod tebe-i prilicno je neugodno. ;)
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Michel
Posts: 11701
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2017.

Post by Michel » 04 Oct 2017, 17:53

Gerald's Game (2017) - imamo novi horor klasik :supz: bez zajebancje, film je zbilja dobar. I ono bitno, dao nam je nekoliko pamtljivih horor scena. Svi u recenzijama pričaju o THE sceni pa me baš zanimalo koja je to scena i svatko će znat čim vidi i u knjizi je to još bolje opisano iako je i ovdje vrh
SpoilerShow
stvarno mi se okretao želudac kad je prerezala ruku i kožu si ogulila. Odvratno brrr. i ona scena kad joj onaj lik liže nožne prste to me uhvatilo i scimalo.
glumci odlični, pogotovo Gina. Ovo je Kingovo područje, to psihološko. Tu je jedan od najboljih na tom polju. A Mike Flanagan je to dobro prenio. Nije mi bilo dosadnih trenutaka, čak je dobro i stavio njezin odnos sa ocem koji je isto uznemirujuć. Scene sa psom i referiranje na Cuju :supz:

8=======....o/8==========o (7.4/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 07 Oct 2017, 23:52

Gerald's Game (2017) - dobar psihološki horror. Par baš uznemirujućih scena :o

7/10
Last edited by hitman_4 on 15 Feb 2018, 17:00, edited 1 time in total.
Image

Image

Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8329
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by maddjuro » 08 Oct 2017, 19:06

Nine miles down (2009)- solidan psihološki horror koji bi najbolje opisao kao "event horizon u saharskoj pustinji". Bivši detektiv, koji radi u sklopu osiguranja tvrtke je poslan da istraži što se cesilo u izoliranoj bušotini u sahari sa znanstvenicima koji su tamo radili. Kada dođe vidi da je baza napuštena, sutradan sretne ženu koja tvrdi da je jedna od znanstvenica, kao i na audiozapis iz dubine zemlje koji zvuči kao ljudski krikovi (očito su bili inspirirani jednom muljažom koja se širila netom di su tvrdili da su ruski znanstenici na dnu sojvetske bušotine snimili krikove iz pakla). Ostatak filma je njih dovje, i ptianje je jeli ta zena stvarna, demon halucinacija ili nesto trece. FIlm je solidan, katkada malčice spor, sa krajem koji je otvoren tumačenju pojedinca. Ok za jedno gledanje
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 09 Oct 2017, 18:54

Cult of Chucky (2017) - loše iako gledljivo prvih 20-tak minuta

3/10
Image

Image

Image

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 11 Oct 2017, 00:21

Seed of Chucky (2004) - zabavan nastavak

5.9/10
Image

Image

Image

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 11 Oct 2017, 22:40

Bride of Chucky (1998) - misllim da sam sad sve nastavke pogledao :D

6/10
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11701
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2017.

Post by Michel » 13 Oct 2017, 23:17

It (2017) - napokon izašla dobra slika pa pogledao. Očekivanja su sva ispunjena. Klasik je tu, puno bolji nego mini serija. Bill bolji nego Tim Curry. Pravi Pennywise je tu. Ne znam čemu tolike halabuke oko Henrya i kako ga je premalo. Da, u knjizi je više zastupljen, ali realno dobili smo ga i oni koji nisu čitali knjigu znat će kakav je. Početna scena ikonska, uznemirujuća i tužna. Uhvatio sam sebe u par navrata kako su mi zasuzile oči jer stvarno rijetko dobijemo emotivni horor kao što je ovaj. Klinci svi odreda odlični. Neki jesu manje zastupljeni kao Mike (u drugom dijelu bi trebao imati veću ulogu), ali neki kao Ben, Eddie i Bev su vrhunski napravljeni i odglumljeni. Prva polovica filma je priprema za ono što slijedi i stvarno me uvuklo, ali tek druga polovica je ta koja donosi ono najbolje. Prekretnica je Neibolt ulica (jedna od najboljih stvari u knjizi) i kad prvo njih troje uđu u kuću. Ovakve stvari su samo nastajale u 80-ima kao kad se okrenu pa odjednom se stvore tri vrata i moraju birati. Cijela scena u kući je odlično napravljena uključujući Pennywisea kad im se obraća na jeziv način. Sviđa mi se kako su odradili
SpoilerShow
kak oda probude Bev pošto nisu mogli napraviti jebačinu, Ben ju je poljubio
i završna borba kad mu pokazuju da se ne boje. Scene u tunelima isto odlične i zadnja emotivna scena držanje za ruke tako nostalhično. Momenat odrastanja i ostavljanja jdnog djela sebe. Svi smo to prošli i zato ovaj film je tako voljen. I po meni nema govora o nekim sličnostima sa Poltergeistom kako su neki pisali. Ta, ima taj family touch, ali Poltergeist nije imao toliko gore scena, i ovo nema ni izblizu onaj fantasy touch kao što ima Poltergeist. Ovo je horor o odrastanju. Po meni možda i najbolji u 21. stoljeću. Konkurira svakako jer sam napokon dobio da se brinem za likove u jebenom hororu što gotovo nikad ne dobijem od modernog horora. Sad se čeka drugi dio i 2019. godina.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply