Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11702
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZIMSKI SPECIJAL

Post by Michel » 29 Dec 2013, 14:08

The Shining (1997) - mini serija prema Kingovoj knjizi. Ovdje je zaposlio Micka Garrisa koji je inače poznat da ekranizira njegove romane i to većinom radi na užasan način. Za ovo se ne može reći kako je upropastio jer tu ima praktički sve što je iz knjige, ali način na koji je to napravio je pomalo smiješan. Neloša mini serija, ali daleko je to od Kubrickovog remek djela, jako daleko.

8=====-o/8==========o (5.5/10)
Last edited by Michel on 30 Dec 2013, 03:55, edited 1 time in total.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
scary.lady
Posts: 28
Joined: 23 Dec 2013, 14:37

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by scary.lady » 29 Dec 2013, 19:42

Critters 4-najslabiji nastavak dosad,šteta što nisu prekinili s tim dok su prva tri bila koliko-toliko dobra.Ipak nakon svega volio bi kad bi se pojavio remake,4/10.

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: ZIMSKI SPECIJAL

Post by Sammy » 29 Dec 2013, 21:00

Michel wrote:...E tu vivrai nel terrore! L'aldilà (1981) - prvo sam mislio da sam gledao ovaj film krajem prošle godine, a to je ustvari bio jedan drugi Fulciev, a skinuo u formatu The Beyond :zubifale: radnja se radi o sedam vratiju pakla. U početku vidimo radnju smještenu u Lousiani gdje brutalno ubijaju jednog tipa i to volim kod Fulcia. Direktno nasilje. Direktan gore. On nije Bava ni Argento po vizualnom stilu, ali je od njih po nasilju direktniji iako su i Bava i Argento vrhunski po tom pitanju. Zombači su dobro odrađeni. Užasno spori. I kako volim kod talijana one njihove scene s paucima, lancima... Oni pauci i zvukovi :lol: :lol: ili kad pas napadne. Pakao na kraju mi je odlično prikazan. Loše strane su naravno očajna gluma, likovi, radnja nelogična, ali to mi je najmanje ovdje važno. Jako dobar Fulci.

8=======-.o/8==========o (7.6/10)
meni je vrh filma bio kada je majstor iz revolvera opucao minimalno 20 metaka u šusu, a ti gledaš, pa dobro dokle će pucat :lol:
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Sammy » 30 Dec 2013, 01:26

Curse of Chucky (2013) - Nisam baš zadovoljan. Chuckyjev izgled je dosta loš, ali zato su ubojstva na razini. Likovi su totalno bezvezni, glumci isto tako, a i prepun je preloših one-linera. Ideja na kraju da se zaokruži priča mi se nikako nije svidjela, zapravo mi je jako loše izvedena, a i sam kraj poslije creditsa je čista glupost. - 3/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
Michel
Posts: 11702
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: ZIMSKI SPECIJAL

Post by Michel » 30 Dec 2013, 04:04

Sammy wrote:
Michel wrote:...E tu vivrai nel terrore! L'aldilà (1981) - prvo sam mislio da sam gledao ovaj film krajem prošle godine, a to je ustvari bio jedan drugi Fulciev, a skinuo u formatu The Beyond :zubifale: radnja se radi o sedam vratiju pakla. U početku vidimo radnju smještenu u Lousiani gdje brutalno ubijaju jednog tipa i to volim kod Fulcia. Direktno nasilje. Direktan gore. On nije Bava ni Argento po vizualnom stilu, ali je od njih po nasilju direktniji iako su i Bava i Argento vrhunski po tom pitanju. Zombači su dobro odrađeni. Užasno spori. I kako volim kod talijana one njihove scene s paucima, lancima... Oni pauci i zvukovi :lol: :lol: ili kad pas napadne. Pakao na kraju mi je odlično prikazan. Loše strane su naravno očajna gluma, likovi, radnja nelogična, ali to mi je najmanje ovdje važno. Jako dobar Fulci.

8=======-.o/8==========o (7.6/10)
meni je vrh filma bio kada je majstor iz revolvera opucao minimalno 20 metaka u šusu, a ti gledaš, pa dobro dokle će pucat :lol:
Da, to na kraju kada bježe :lol: :lol:

Dellamorte Dellamore (1994) - ovo je jedan od onih filmova kao Evil Dead koje ili zavoliš na prvu ili ti se jednostavno ne svide. Kao i s Evil Dead trilogijom, ovo je genijalno. Ovo je nešto tako ludo, a opet tako dubok i pametan film. Fascinantno mi je što se sve dogodi u prvih 25 minuta filma
SpoilerShow
normalno, upoznamo se sa likovima, ali ono upoznavanje Franca i nje se dogodi tako brzo da bi mi u svakom filmu to smetalo, ali ovom se to jednostavno mora oprostiti pošto je iznimno zabavni trash. Upoznaje se s njom na sprovodu njezinog muža, odmah idući dan jebačina na groblju i točno ispred spomenika njezinog muža :lol: :lol: pa onda dolaze ludi zombiji ili Gnaghi kad se ispovraća po onoj maloj :lol: :lol:
Totalno lud film. I vidi se da je Rupert Everett poslužio za Doga. Soavi je majstor režije. Stvarno su mu kadrovi izvrsni, a radi se ozabavnom trashu koji je mnogo više od toga. Naišao sam na jedno odlično objašnjenje filma koje mi se odmah dopalo i smatram da je točno pa eto, ko želi čitati...
SpoilerShow
There is a man named Franco. He used to be an engineer. His family-matters didn't go well, so he cheated on his wife with a hooker he fell in love with. He couldn't comprehend why she didn’t reciprocate his love and killed the whore out of jealousy of her clients. After the murder of the one he loved, he went insane and went out on a killing spree (7 pedestrians and his family). He is now in a hospital in a coma (an attempted suicide) and his mind tries to work out death and love.

This is where the movie starts. Everything takes place in Franco’s head. Franco's hospital room has no doors and no walls; he lies in the dark. This represents the coma he’s in, Francesco’s world, Buffalore.

Francesco represents Franco’s dark side, the murderer, who has taken over Franco’s mind. Gnaghi symbolizes Franco’s good side. Gnaghi likes it when the sun shines; Francesco thinks that's when the weather's gone bad. Gnaghi can complete the skull puzzle (a metaphor for death) – he understands and accepts death; Francesco cannot. Francesco is obsessed by this incomprehension, marking the phonebook up. Gnaghi burning the phonebook could be seen as his trying to help Francesco deal with death.

The ‘returners’ in the movie attack those people who can't understand death. E.g. the Mayor being eaten by his own daughter (he wanted to exploit her death to get reelected), the girl who comes to see Claudio (to ask him whether he loved her or not), ‘She’ being bitten by her husband (for having sex above his grave), Francesco being bitten by his dead girlfriend. Only Gnaghi can have a meaningful relationship with a zombified head.

The returners also symbolize Franco’s inner demons (feelings of guilt) which haunt him and which he tries to fight off. Every time Francesco is on the phone with Franco, returners appear - his guilt surfaces. ‘She’ is his worst returner – she keeps coming back, killing her was his biggest mistake. His love and lust for her brought all these problems upon him/Franco, so he wants to get rid of his wiener.

Franco denies his friendship with Francesco - he denies the existence of his dark side. When Franco tells Francesco to 'GO AWAY', he immediately leaves town. “Where do you think you're going if you haven’t yet realized the difference between life and me?”, Death tells Francesco. So he travels down the road, trying to leave Buffalore and death behind him. After they pass a tunnel (a common symbol for near-death experiences), the road ends and off its edge is the afterlife. The coffin falling over the edge reinforces this symbolism. Realizing there is no escape from his greatest mystery, death, he loads two bullets into the gun, says a prayer, and is about to kill both himself and Gnaghi, when Gnaghi awakens. Gnaghi doesn’t want to die because death isn’t a mystery to him. Therefore, he takes the gun and throws it off the edge - the good side takes over Franco’s mind. Gnaghi can talk, Francesco murmurs - their positions in the snow globe switch. Now Franco has sorted out his demons and can sleep in peace.
Dakle, objašnjenje je stvarno detaljno i vjerujem da je točno. Tu se ustvari vidi da je film jako pametan.

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 30 Dec 2013, 10:40

No One Lives(2013) - dobar

7.7/10
Image

Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by john_constantine » 30 Dec 2013, 13:05

Evil Ed (1995) - švedski trash horor, ali glavni glumac mi je išao na živce tako da sam jedva pogledao do kraja film. Onako, priča o liku koji se bavi cenzurom ultranasilnih filmova dok i sam ne poludi zbog količine seksa i nasilja radi prekovremenog posla, pa počne ubijati ljude. Puno razbijanja flaša i tanjura, dosta krvavih scena i zadnjih pola sata količina ludila. Ali ono, nije pretjerano zabavno niti nešto posebno. 2/5
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by john_constantine » 30 Dec 2013, 16:30

Clownhouse (1989) - dobar, napeti i jezoviti horor triler s dobrom muzikom, idejom i atmosferom. Samo jedino kvare neke nelogičnosti, a i počne ići na živce da okolo trčkaraju klauni, a nitko ništa ne kuži. A i glavni klinac pri kraj filma počinje ići na živce, naročito to s rukom. A i kada se gleda povijest režisera i njegov pedofilski skandal, prilično je bizarno gledati te scene gdje su klinci skoro u donjem rublju ili da se zajedno kupaju (WTF?). I taj nekakav bratski odnos koji više djeluje kao nekakav homoerotski odnos nego bratski. Usprkos tome, jezoviti horor s napetom završnicom. 3/5
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by john_constantine » 30 Dec 2013, 19:48

Death Machine (1994) - zabavan akcijski sf horor s par trash elemenata (jedan od likova ranjen u nogu i treba zavoje, pa si jednostavno strgne iznutra bokserice ili citat iz terminatora). Brad Dourif kao ludi tehničar/haker koji je stvorio metalnu robotsku beštilju s zubima i kandžama koji proganja preživjele u zgradi. Efekti solidni, nešto krvavih scena, dobra akcija, ali predugi film što ovisi koju verziju gledate. 3/5
Michel puši karu.

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 31 Dec 2013, 10:46

Open Grave (2013) - spoj dosade i originalnosti. ugl neloš film, posebno njegov drugi dio. gluma je loša i treba neko vrijeme da se čovik navikne na nju :zubifale:

6/10
Image

Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by john_constantine » 31 Dec 2013, 14:14

The Batman vs Dracula - dobar i mračan animirani film, makar je Joker prilično loše dizajniran. 3/5
Michel puši karu.

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Shp86 » 01 Jan 2014, 21:55

You're Next (2011) - ovo se isplatilo čekat dvije godine da izađe..oduševljen sam. možda najbolji home invasion koji sam gledao. ti west ima jednu malu ulogu :D

super glazba, super radnja, super kraj, nekoliko satiričnih situacija i dijaloga (ali nikako nije komedija kao što piše), super ubojstva i super
SpoilerShow
glavna junakinja - jedan od boljih u hororima
8.5/10
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
xEdgex
Posts: 279
Joined: 28 Nov 2011, 16:09

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by xEdgex » 01 Jan 2014, 22:51

You're Next (2011)

Uzasna gluma i dijalozi. Nimalo napetih i strasnih scena; jedina svijetla stvar u ovom filmu je heroina. Pogledati samo ako nemate nista drugo skinuto.
" All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets. "

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Shp86 » 02 Jan 2014, 01:13

The Seasoning House (2012) - jako loše..2/10
It's in your nature to destroy yourselves...

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by jeba » 02 Jan 2014, 15:54

Abraham Lincoln: Vampire Hunter (2012) - dugo sam ga izbjegavao, a na kraju je ispao sasvim ok film

Post Reply