Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
User avatar
blindgod
Posts: 110
Joined: 26 Apr 2012, 01:04
Location: Zenica

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by blindgod » 10 Jun 2013, 15:31

Prošle sedmice pogledalo se par filmova...

Phantoms (1998) - meni je ovo stvarno dobro! naročito prva polovina filma. sjajna atmosfera. poslije malo gubi snagu, ali i dalje zabavno. scena sa moljcem je vrh! ben affleck je smješan, neuvjerljiv skroz. gdje će ba on šerif biti :mrgreen:

Mimic (1997) - za razliku od mnogih kojima je ovo remek djelo, meni je čisto prosječno zabavno SF horor ostvarenje.

Chernobyl Diaries (2012) - drugo gledanje, mnogo bolji utisak, mada i dalje loš film. na prvo gledanje sam bio totalno razočaran. jebiga ima svojih momenata. a poslije njega sam odgledao dokumentarac "the battle of chernobyl" i mnogo više se prestravio i naježio. preporuke za dok.! :)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by john_constantine » 10 Jun 2013, 22:01

supernatural season 8 - svakom sezonom serija postaje sve lošija. Naročito slučajevi, makar ima nekih dobrih kao epizoda s sablasti ili epizoda kao u crtiću (urnebesna ona scena kada se parodira kojot i trkačica). S obzirom da su pobili sve najbolje likove u seriji, ostao je samo šrot. Meg je bezveze otkad ga je zamijenila nova glumica koja je i prije bila iritatna, Charlie nije baš nešto, a ostatak ekipe nove i stare nije uopće toliko karizmatičan kao prijašnji likovi. Nema niti pretjerano novih stvorenja niti doze supernaturala kako je inače bilo, nego kao da gledam nekakvu sprdačinu od serije. A sama glavna priča je pomalo obećavala da bi onda polako padala prema dolje izmišljavajući sve moguće što više nema nikakvog smisla. Jedino što je bar dobro je završni twist, ali nadam se da će deveta sezona biti i posljednja. 3/5
Michel puši karu.

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by olio » 10 Jun 2013, 22:06

dark circles

niš posebno

5/10

User avatar
blindgod
Posts: 110
Joined: 26 Apr 2012, 01:04
Location: Zenica

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by blindgod » 12 Jun 2013, 12:29

olio wrote:dark circles

niš posebno

5/10
nije loš za jedno gledanje :)

Secret window - solidno, ali očekivao više. providan twist. super humor na par mjesta. Depp rođen za onakve uloge. kraj malo blesav.

The haunting (1999) - ovo je jako loše. užas. ne mogu vjerovati da su Liam Nseson i Zeta Jones pristali glumiti u onakvom smeću :) žali bože onakve lokacije...

User avatar
Malteras
Posts: 226
Joined: 24 Oct 2009, 15:03

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Malteras » 13 Jun 2013, 13:24

blindgod wrote:
The haunting (1999) - ovo je jako loše. užas. ne mogu vjerovati da su Liam Nseson i Zeta Jones pristali glumiti u onakvom smeću :) žali bože onakve lokacije...
Ako slucajno nisi do sada, pogledaj The Haunting iz 1963.

Gin gwai (2002)- iako je osnovna prica ravna pricama o superherojima, odlicna atmosfera cini ovaj horor veoma dobrim... Ocjena 7/10

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by boyko » 14 Jun 2013, 23:26

Texas Chainsaw 3D (2013) - 6/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Sammy » 16 Jun 2013, 13:38

Jeepers Creepers (2001) - Nije mi nešta posebno, dobro je krenio, ali sam ostao razočaran. Najviše me smetalo što mi je u tako kratkom trajanju uspio bit naporan. – 5/10

Jeepers Creepers II (2003) - Sada sam znao šta očekivati i bolje mi je sjeo, stalna paranoja i napetost vode film. Jedino da je malo veći bodycount. – 6/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
Michel
Posts: 11736
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 16 Jun 2013, 16:37

Vargtimmen (1968) - Bergmanov jedini horor. Teško je opisati riječima sve te simbole i značenje. Zasigurno jedan od najboljih psiholoških horora koje sam dosad pogledao. Traje samo sat i 20, a prvih pola sata je bilo preobično pa mi je bio samo ok da bi nakon toga krenuo u taj nadrealizam. Fantazija protiv stvarnosti. Bizarne i jezovite scene su išle ko na traci, a taj Bergmanov stil je sigurno dao jedan od najunikatnijih horora, a ironija je ta da se ovaj film jako slabo spominje među horor fanovima. Stvarno šteta. Najuznemirujuća scena mi je bila kad je išao pecati i kraj njega je bio onaj dječak. Koliko sam ja shvatio
SpoilerShow
taj dječak je njegova nevinost, a pročitao sam da je taj dječak i skrivena homoseksualnost s kojom se borio (ugriz dječaka) pa ga je ubio s kamenom :shock: i tako odbacio homoseksualnost
scena traje oko 5 minuta, a tako je bizarno snimljena. Zastrašujuće. Ili ona scena s maskom pa kad mu se ona demonska bića smiju. Tu glume i Bergmanovi kućni glumci, Max von Sydow i Liv Ullmann (za mene jedna od najboljih glumica) i posebno mi je zanimljiv zadnji govor od Ullmannice
SpoilerShow
s kojom se možda pokazalo da lik von Sysowa nije stvaran. Fantazija protiv stvarnosti.
stvarno, film je čisti subtekst. Odličan horor i jedan od najboljih iz 60-ih.

8========-.o/8==========o (8.6/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by john_constantine » 17 Jun 2013, 19:24

No One Lives (2012) - dobar i vrlo brutalni akcijski horor s dobrom i originalnom idejom. Prvo sam se pitao zašto to uopće svrstavaju u horore, ali čim sam vidio onih nekoliko zbilja brutalnih gore scena za pamćenje, shvatio sam. Odlične scene ubojstava, završni fajt na kraju filma s interesatnim, ali papirnatim likovima. A i u nekim trenucima spora dinamika filma, naročito pri kraj. Pa kužim zašto su kritičari pokopali taj film, iako nezasluženo. Dobar spoj slasher horora i akcijskog trilera s revenge tematikom i dobrim twistom. 3/5
Michel puši karu.

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Sammy » 18 Jun 2013, 23:35

The ABCs of Death (2012) - Ne razumijem zašto je ovo toliko popljuvano. Preludo, prezabavno, okrutno, brutalno, loše, stvarno ima svega. Mogao bi sad o svakoj priči pisati, ali bitno je to da sam se ja dobro zabavio, a to je i jedino što sam očekivao od ovakvog filma. - 8/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Wheel Smith » 19 Jun 2013, 03:51

hatchet trilogiju

prvi dio je najbolji ali u sva 3 djela ima dobrog gorea....

zabavno 7/10
:supz: :supz:

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Wheel Smith » 19 Jun 2013, 22:33

john_constantine wrote:No One Lives (2012) - dobar i vrlo brutalni akcijski horor s dobrom i originalnom idejom. Prvo sam se pitao zašto to uopće svrstavaju u horore, ali čim sam vidio onih nekoliko zbilja brutalnih gore scena za pamćenje, shvatio sam. Odlične scene ubojstava, završni fajt na kraju filma s interesatnim, ali papirnatim likovima. A i u nekim trenucima spora dinamika filma, naročito pri kraj. Pa kužim zašto su kritičari pokopali taj film, iako nezasluženo. Dobar spoj slasher horora i akcijskog trilera s revenge tematikom i dobrim twistom. 3/5
koji twist točno? jedino ako ne misliš na to
SpoilerShow
da je glavni lik psihopat? ali to je jasno vrlo brzo

inače meni je film jako dobar zabavio sam se.
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11736
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 20 Jun 2013, 02:28

No One Lives (2012) - lijepo iznenađenje. Brutalan, zabavan i u nekim scenama originalan.
SpoilerShow
Da, i ja sam skužio da će on ustvari njih loviti. Kad je bila ona scena u restoranu i kad je jedan od kriminalac sjeo pokraj njih za stol i rekao mu da on nije takav tip. To mi je odmah bilo predvidljivo, ali dobro su to napravili.
8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by john_constantine » 20 Jun 2013, 05:09

Wheel Smith wrote:
john_constantine wrote:No One Lives (2012) - dobar i vrlo brutalni akcijski horor s dobrom i originalnom idejom. Prvo sam se pitao zašto to uopće svrstavaju u horore, ali čim sam vidio onih nekoliko zbilja brutalnih gore scena za pamćenje, shvatio sam. Odlične scene ubojstava, završni fajt na kraju filma s interesatnim, ali papirnatim likovima. A i u nekim trenucima spora dinamika filma, naročito pri kraj. Pa kužim zašto su kritičari pokopali taj film, iako nezasluženo. Dobar spoj slasher horora i akcijskog trilera s revenge tematikom i dobrim twistom. 3/5
koji twist točno? jedino ako ne misliš na to
SpoilerShow
da je glavni lik psihopat? ali to je jasno vrlo brzo

inače meni je film jako dobar zabavio sam se.
SpoilerShow
mislio sam na ono za ženskom koju je držao unutra u autu
Michel puši karu.

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by jeba » 20 Jun 2013, 07:43

Michel wrote:No One Lives (2012) - lijepo iznenađenje. Brutalan, zabavan i u nekim scenama originalan.
SpoilerShow
Da, i ja sam skužio da će on ustvari njih loviti. Kad je bila ona scena u restoranu i kad je jedan od kriminalac sjeo pokraj njih za stol i rekao mu da on nije takav tip. To mi je odmah bilo predvidljivo, ali dobro su to napravili.
8=======o/8==========o (7/10)
Slažem se, sinoć sam ga pogledao i meni je bio super.

Post Reply