Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11684
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

19. STOLJEĆE

Post by Michel » 05 May 2015, 01:52

Hobson's Choice (1954) - klasik od Davida Leana sa Charlesom Laughtonom koji glumi Hobsona, starog pijanduru i ne baš omiljenog čovjeka u gradu. Pratimo njegov život i probleme u kojima se nalazi. Simpa film odlično odglumljen s odličnom porukom na kraju.

8=======-o/8==========o (7.5/10)

Gaslight (1944) - volim Ingrid Bergman, lijepa je i odlično glumi u onim filmovima kojima sam je pogledao, ali ovdje mi je bila nekako neuvjerljiva iako je dobar filma. Ima začuđujuće mračnu atmosferu za ono doba gdje ona glumi jednu ženu kojoj muž nije baš čisti u glavi. Velik manipulator i vrlo proračunat te ju on počinje psihički uništavati tako da izmišlja o stvarima koje će je izluditi da se sama pita je li stvarno luda.

8=======o/8==========o (7/10)

Les Misérables (1998) - nisam gledao onaj mjuzikl iz 2012. niti namjeravam, a ovaj nije mjuzikl već obična povijesna drama sa Liamom Neesonom i fantastičnim Geoffreyom Rushom koji je ukrao film za sebe i baš je odlgumio jebeno dobro antipatičnog lika koji lovi Liamov lik kroz desetljeća i desetljeća. Radi se o čovjeku koji je bio 19 godina zatvorenik samo zato što je ukrao nešto i sad je oslobođen i potpuno je promijenjen čovjek, ali uskoro će susresti stare demone.

8=======-..o/8==========o (7.7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
maddjuro
Posts: 8329
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 05 May 2015, 02:57

Avengers Age of Ultron- još jedan naveliko razvikani film koji me ostavio ravnodušnim. Blackwidow i hawkeye su opet bili sasvim nepotrebni i bilo bi mi puno draže da su ih zamjenili spider-manom. Ostali likovi više manje isti kao i u prethodnome dijelu. Tu i tamo ima koji dobar štos, a od interesantnih likova bi jedino spomenuo ironmana i ultrona.Hulk i dalje je "prediscipliniran". Priča je bila osrednja s nešto rupa i previše melodramatike; a što se tiče akcije jedino bi spomenuo borbu viđenu u traileru di se ironman u specialnom velikom oklobu bori s hulkom. Finalna borba je više manje na nivou one u prvome dijelu, sa standardnim klišejima. Ako ste marvel fanboy ovo ce vam pasati, ali ako znate nešto pomalo o Avengersima ovo pogledajte u kinu kada je jeftinija karta.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 09 May 2015, 22:00

American Sniper(2014) - dosadica

https://www.youtube.com/watch?v=AK5-4Fk ... e=youtu.be

2/10
Last edited by hitman_4 on 11 May 2015, 01:01, edited 1 time in total.
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11684
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ISPOD 90

Post by Michel » 10 May 2015, 18:51

When the Wind Blows (1986) - snažan, smiješan i tužan crtani o dvoje starih ljudi koji su u braku i ubrzo na radiju čuju da će početi rat za tri dana. Oni su zajedno prošli drugi svjetski rat, ali ne mogu ni zamisliti što ih sad očekuje. Polako se počniju spremati u kući i graditi neko malo skrovište, skupljati vodu i hranu da bi kasnije preživjeli nakon napada. Ima i smiješnih scena, ali tužne scene su stvarno uznemirujuće. Animacija je jedna od boljih. Kombinirali su animaciju + stvare stvari tipa pokučstvo ili kauč, pokrivač, naslonjač i tako. Muzika razara. Roger Waters cijelo vrijeme. Jak politički film. https://www.youtube.com/watch?v=EylA_1WRcpc

8========-o/8==========o (8.5/10)

Airplane! (1980) - dobra parodija. Ima scena koje su jako smiješne, a ima fora koje nisu smiješne već pretjerane. Hit and miss humor. Liam Nesson odličan kao i uvijek. Avion, putnici, spuštanje, fore za forom. Inače nisam preveliki ljubitelj namjernih fora u filmu, ali ovo je bilo dobro.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 10 May 2015, 20:32

Satansbraten - posve pomaknuta crna komedija, što nije nužno dobra stvar kad uzmem u obzir previše namjerno pretjeranih reakcija (ali na ne uvijek toliko kul način). Malo i predugo traje za ovako nešto. Ono što ću pamtiti jest hrpetina ćaknutih i krvavih one linera :lol: Ne bih preporučila za gledanje, osim na daskama, tamo bi bolje funkcioniralo.

4 luni, 3 saptamâni si 2 zile - jednom ću pogledati sve perjanice rumunjskog novovalnog filma. Ovo je bilo naturalistički realno i u dvije scene sam se našla kako radim kratke, ali bolne grimase (ujedno jedine dvije koje mogu proizvesti grimase). Nije samo realistično dokumentiranje određenog događaja gdje je sve podređeno istome, nego i kroz sve to uspijevamo vidjeti i iza površinskog sloja portreta likova. Preporuka, jer je ovo bila jednom negdje stvarnost.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: ISPOD 90

Post by olio » 10 May 2015, 20:52

Michel wrote:Airplane! (1980) - dobra parodija. Ima scena koje su jako smiješne, a ima fora koje nisu smiješne već pretjerane. Hit and miss humor. Liam Nesson odličan kao i uvijek. Avion, putnici, spuštanje, fore za forom. Inače nisam preveliki ljubitelj namjernih fora u filmu, ali ovo je bilo dobro.

8=======o/8==========o (7/10)
:lol: :lol:
Leslie Nielsen

User avatar
Michel
Posts: 11684
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 10 May 2015, 21:12

Ahahahahhaah :lol: :lol:

A toliko sam ga gledao, i u golom pištolju, i u onim ozbiljnim ulogama i meni u glavi liam. Hahahahaha. :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
maddjuro
Posts: 8329
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 10 May 2015, 21:15

Došlo mi da opet pogledam Blade runnera. I dalje mi je film bio interesantan. Klasik je klasik
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 11 May 2015, 05:04

Meni airplane nikad nije bio smiješan za razliku od hot shots.
Michel puši karu.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 12 May 2015, 22:31

john_constantine wrote:Meni airplane nikad nije bio smiješan za razliku od hot shots.
Tako nekako i meni
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by boyko » 12 May 2015, 22:38

Child 44 (2015) - radnja je o stvarnom događaju. prati ubojstva "koljača iz rostova", mada na kraju ispadne da je to ubiti samo sporedna priča, jer je nekih 70% filma je o nečem drugom.
naravno dosta toga nema veze s stvarnim događajem,al sve u svemu zadovoljan sam viđenim.
jedina veća zamjerka je kaj u filmu nisu koristili pravo ime "koljača" 7/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 12 May 2015, 22:52

Uf, to me zanimalo isključivo zbog Čikatila. Šta znači to sporedno? Bed :/
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by boyko » 12 May 2015, 23:02

ma tek mali dio filma je radnja posvećena njemu i njegovim ubojstvima. tek pred sam kraj je ful pozornost skrenuta na njega. ali svejedno, isplati ga se pogledat ;D
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 13 May 2015, 05:51

Tako je bilo i u knjizi makar nisam znao da se radi o istinitom događaju. Više me zanima da li su ubacili početak iz knjige.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11684
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ISPOD 90

Post by Michel » 13 May 2015, 19:41

Best in Show (2000) - vrlo dobra mockmuentary komedija o natjecanju za najboljeg psa na tom jednom festivalu. Pratimo više tih čudnih vlasnika i misli mda film i kritizira te vlasnike u stvarnosti jer ovakva ponašanja prema psu mi dižu želudac. Ali dobra parodija na tu stranu. Najbolji dio mi je samo natjecanje i onaj voditelj sa svojim upadicama.

8=======-.o/8==========o (7.6/10)

Shogun Assassin (1980) - ovo je dobar i brutalno krvav samurajski film gdje pratimo jednog samuraja kojeg nazivaju usamljeni vuk, i mora se brinuti za svoje dijete i braniti sebe i njega dok ga napadaju različiti ubojice koji su unajmljeni od njegovog smrnog neprijatelja Shoguna. Izgleda film malo razbacano jer kao da dolazi scena za scenom i onda samo borba. Poslije filma sam pročitao da je ovo editiran film od prva dva u serijalu, a ima ih još više.

8=======..o/8==========o (7.2/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply