Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
John_Ryder
Posts: 12170
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 16 Aug 2014, 18:18

Stalker - mračno,depresivno,vizualno nenadmašivo,poetično,filozofsko ostvarenje,skoro 3 sata,meni letilo vrijeme,po dijalozima me podsjetilo na true detective,pogotovo na zadnju epizodu ,jako jako težak film,i zato mi nemože prijeći 8.5/10 , michel kako komentiraš kraj filma i
SpoilerShow
majmunicu kako pomiče čaše?
Image

Image

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 16 Aug 2014, 22:06

Isee kal si opiso film, moram ga skinit cim prije :D
Image

User avatar
Michel
Posts: 11435
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 16 Aug 2014, 22:14

SpoilerShow
Znamo da njegova kćer pati od nekakve psihičke bolesti i zbog toga vjerojatno Zona ima nekakav učinak na nju. E sad zašto se Tarkovski odlučio za takav kraj? Moje mišljenje je da je ona imala oduvijek te neke posebne moći i zato je Zona imala takav učinak baš na nju i opet se to sve može shvatiti metaforički. Mislim da je kraj ostavljen za svakoga. Dosta kritičara su govorili o kraju kao nekakvoj nadi. Da se naše najdublje želje ostvaruju.
Ja zasad od njega imam pogledano Stalker i Ivanovo Detstvo koji je isto odličan film.
http://www.horrorhr.com/tamnica/viewtop ... 37#p333137

A recimo od Bergmana imam pogledanih 13, 14 filmova i svako malo si neki ubacim jer ih ima jako puno kvalitetnih, kao i Hitch. Tarkovski, Kurosawa će tek doći na red, a nadam se i talijanski neorealizam, a oni me muče. Nikak mi ne pašu, ali moram dat priliku.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by filmofil » 17 Aug 2014, 00:33

SpoilerShow
ja sam na imdbu pročitao zanimljivu teoriju tog kraja da svaki od tih objekata predstavlja nekog od tri glavna lika u filmu, zaboravio sam šta se sve točno pomiče i kako se pomiče, ali sve je imalo smisla kada sam to čitao.
This is the Zodiac speaking.

John_Ryder
Posts: 12170
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 17 Aug 2014, 15:14

@dec - skidaj film i gledaj,samo ne prije spavanja :)

@michel - ja mislim da je neka
SpoilerShow
radioaktivnost u pitanju,ta zona mi baca na černobil
,pogledaj si od Tarkovskog Solaris :kokicarenje:


@filmofil - prvo pomiče
SpoilerShow
času sa "viskijem" u lijevi rub stola,onda staklenku sa "ljuskama od jaja" ali ne previše i na kraju duguljastu praznu čašu skroz do ne padne sa stola,onda mala stavi glavu na stol i stol se počne trest.Ha sad,moguće da je mala u biti "zona" znači da je ona upravlja sa njima trojicom i svime time,kada ima moći,ko zna što još može.
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11435
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2014. - PART ONE

Post by Michel » 19 Aug 2014, 22:26

Captain America: The Winter Soldier (2014) - nisam neki fan kapetana, a prvi dio mi je bio jedva prosječan, ali ovaj je zbilja dosta dobar, zabavan sa zanimljivom špijunskom radnjom i odličnom akcijom. Falcon je bio dobar, Scarlet isto dobra, a i dobili smo priču između Capa i Buckya. I naravno, Nick Fury :rock: Redford isto dobro upotpunio ovu glumačku postavu. Radujem se trećem nastavku, ali naravno, prvo Avengersi drugi dio i tu se nadam da će biti što više Hulka. Nekako imam dojam kako čitam da će Hulka biti samo na početku jer se već zna da će početna scena biti Hulk protiv Iron Mana u Hulkbusteru pa će ga možda zatvoriti dok se oni bore s Ultronom.

8=======-o/8==========o (7.5/10)

Non-Stop (2014) - Neeson je meni car. Volim njegove filmove i odličan je akcijski junak, jedini iz prošlog desetljeća + ovo koji može stat uz Slya i Arniea i ostale iz 80-ih. Ovi Stathami, vin diezeli, rock su mi ništ posebno. Neeson je badass. Inače, film je dobar, pogotovo kad počne scena s mobitelom, akcijske scene su isto dobro odrađene. Skroz zabavan filmić.

8======-o/8==========o (6.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: ZABORAVLJENA 2014. - PART ONE

Post by Victor Crowley » 20 Aug 2014, 18:20

Vanilla Sky, da se malo podsjetim srednje škole. Odlično.

User avatar
Michel
Posts: 11435
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2014. - PART ONE

Post by Michel » 21 Aug 2014, 11:26

Maleficent (2014) - disneyeva bajka o zloj vili Grdani koja kralju Stefanu i njegovog ženi otruje dijete tako da baci urok kako će zaspati kad navrši 16 godina. Vizualno prekrasan i to je to. Ne nudi ništa novo. Onaj stari crtić mi je puno bolji.

8=====o/8==========o (5/10)

X-Men: Days of Future Past (2014) - najbolji X-Meni dosad i najbolji Marvel dosad. Odlično spojena radnja budućnost/prošlost s odličnim likovima. Lijepo je vidjeti Wolverinea kao glavnog protagonista. Mladi Magneto odličan kao i profesor. Beast isto. Sa Sentinelima sam zadovoljan. Moćniji su nego u crtiću. Ona zadnja borba vrhunsko napravljena. Quicksilver jedan od highlight filma. Samo je šteta što X-Mene drži Fox, a ove ostale MCU tako da nažalost nikad nećemo vidjeti X-Mene i Avengerse zajedno što se često događa u stripovima.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11435
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2014. - PART ONE

Post by Michel » 21 Aug 2014, 17:43

The Grand Budapest Hotel (2014) - odličan i jedan od najboljih filmova ove godine. Wes Anderson opet daje unikatan film. Stilski, scenografija/kinematografija je toliko dobro da je kao najbolja slastica. Film traje nešto više od sat i pol i ima više priča pod kategorijama, ali s istim likovima. Ovo je najbolja Fiennesova uloga i nadam se da će biti nominiran za Oscara. Naravno, dosta scena su apsurdne, čista karikatura, nerealne, ali to je Anderson. Netko će uživati, netko ne. Zamjerka je previše poznatih glumaca koji imaju možda 20-ak sekundi ulogu pa mi je to nepotrebno. Ovo nije tipična komedija na koju ću se smijati, ali smiješak je tu. Kao i zabava.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12170
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 21 Aug 2014, 18:00

ma nije bolja od šindlerove liste,ono pucanje sa balkona je nenadmašivo :wink:
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11435
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 21 Aug 2014, 18:09

Dobro, tu su negdje. Dvije stvarno vrhunske uloge. Ovdje mi je bio kao da ga gledam na speedu :lol: smiješan, tužan, apsolutno sve. Nažalost, većina ga pamti kao Voldemorta koja je dobra uloga, ali ovo i šindlerova lista su ipak razina više po samoj glumi.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 21 Aug 2014, 18:15

Hercules (2014) - e kakva sam budala bio kada nisam bio dovoljno informiran. Film je zapravo ekranizacija stripa "Hercules: The Thracian Wars". Znači, nema nikakve mitologije, stvorenja iz mitologija i slično, nego je prikazan kao realan lik. Herkul čak nije niti Božji sin. Najveće razočaranje mi je uslijedilo u prvih pet minuta kada sam shvatio da one scene iz trailera zapravo prvih pet minuta filma. Epska scena borbe protiv Nemejskog vepra, ali jedina dobra scena u filmu. Ostalo je kao neki nastavak Kralja škorpiona. Krvi, odsjecanja udova i brutalnosti nema. Mitoloških čudovišta nema. Priča je posve solidna, ali užasno predvidljiva (završnica u zatvoru je komedija). Dwayne Johnson je izvrstan kao Herkul, samo sam tek poslije shvatio da se bazira na stripu, a ne po grčkoj mitologiji. Nije onako loš film za ubiti sat vremena makar sam pri kraj jedva dočekao završetak. Solidan film. 3/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11435
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2014. - PART ONE

Post by Michel » 23 Aug 2014, 21:01

The Signal (2014) - znanstveno fantastični triler o troje prijatelja koji krenu na putovanje, ali ubrzo se počnu dopisivati sa nekim hakerom koji im govori svoju destinaciju gdje da dođu. Kada dođu na tu destinaciju, film dobiva jedan velik zaokret. Kroz čitavi film ima dosta malih preokreta, ali mi se ne sviđaju. Puno potencijala, ali totalno bzvz i neozbiljno.
SpoilerShow
one noge pa ruke od ovog. Meni to previše dječje, a i vidio sam da će biti takav film čim su ubacili mlade glumce kao glavne protagoniste. Kraj je dojmljiv, ali sve ostalo slabo.
8=====-o/8==========o (5.5/10)

Cold in July (2014) neo-noir krimić i to stvarno dobar sa izvrsno pogodđenom atmosferom 80-ih. Glumi iritantni Michael C. Hall iz one iritantne serije Dexter, ali ovdje je dobar. Glumi i izvrsni Sam Shepard i Don Johnson. Jako mi se svidio preokret na sredini filma, stvarno to nisam oečkivao. Ipak, neuvjerljivo mi je da njegov lik koji je prije toga obiteljski čovjek, da se tako okrene. Završni obračun odličan.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 24 Aug 2014, 14:59

Godzilla (2014)

meh,
godzilla je ok, al ne vidi se puno/dovoljno, Cranston je dobar
Ali glavni lik vojnik je tako bezvezan i dosadan, uopće me nije zanima, a cijeli film se oko njega vrti...

5.5/10

John_Ryder
Posts: 12170
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 24 Aug 2014, 20:06

@Michel - što ima dobar torent za The Signal (2014),mislim dobra kvaliteta slike i zvuka?
Image

Image

Post Reply