Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 03 Jun 2013, 02:31

I'm Here (2010) - čudan film smješten u blisku budućnos gdje među ljudima žive roboti koji nisu zločesti već izgledaju tužno, barem ovog robota kojeg pratimo u filmu. Radi se o njemu i kako upoznaje ženskog robota i pratimo njihove izlaske, kako se povezuju sve dok
SpoilerShow
ženski robot ne izgubi ruku pa mu on da, ne izgubi nogu, pa mu on da. I onda izgubi pola tijela i na kraju on da cijelo tijelo njoj da bi ona dobila njegovu glavu.
8=======o/8==========o (7/10)

Hotel Chevalier (2007) - kratki film od Wesa Andersona. Jako simpatično napravljeno. Smješten u Pariz, u jednom hotelu, a priča je oko para koji se pokušavaju pomiriti. Prepoznatljivi Andersonov stil, sjajna muzika i Portmanica sa kratkom kosom, u Francuskoj :supz: a upravo su najljepše žene na svijetu, a to su francuskinje bile prve žene s kratkom kosom i postavili to kao jedan stil.

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
alecto
Posts: 1080
Joined: 25 Oct 2010, 13:05

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by alecto » 03 Jun 2013, 13:23

the place beyond the pines - jako dobar! krimi drama, sins of the fathers, ryan gosling i tak :D
we are such stuff as dreams are made on

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 03 Jun 2013, 19:01

The Day the Earth Stood Still (2008) - prilično loš remake i film. Keanu Reeves ozbiljno ne zna glumiti, ukočen kao metla, s tim Neo štihom kojim se provlači kroz filmove. Klinac iritatan, likovi bezveze. A sve ostalo kao nekakva ekološka propaganda i tipična teza o tome da smo mi ljudi destruktivni, pa nas treba uništiti... Gubitak vremena. 2/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 04 Jun 2013, 15:44

Red Rock West (1993) - uživao sam u ovom modernom neo-noiru iako ima rupa i nekoliko glupih dijelova. Prvih 45 minuta odlično. Lagana radnja, par lijepih preokreta i pametnih scena. Cagea je užitak gledati ovako mladog, a ne danas gdje je propao. Lara Flynn Boyle je prekrasna. Par godina kasnije nego u Twin Peaksu, ali se ne primijeti. Zadnjih 45 minuta je nabijeno akcijom i tu ima par glupih scena
SpoilerShow
pogotovo kad se Hooper pojavi i već sam pomislio da će biti neki profi ubojica kad ispadne još jedan luđak pa se tako i ponaša. Cage na kraju baci pare, ali ostavi si jedan mali dio. Mislim, mogao si je uzeti sve i onda baciti Laru :D
8=======o/8==========o (7/10)

The Manchurian Candidate (1962) - 60-e sve više i više obožavam. Ima više razloga, ali glavni je što su bile prvo desetljeće u okretanju novog lista prema nasilju. The Wild Bunch recimo ili Bonnie and Clyde kao dobri primjeri svježih ideja. Tako je i s ovom filmčinom. Angela Lansbury glumi Iselin, a ona je jedan od najboljih zlikovaca koje sam vidio na filmu. Sad me hvata jeza one njezine face i kako manipulira. Frank Sinatra glumi vojnika koji se vraća kući, ali počinju problemi. Ima ružne snove i to je stvarno genijalno prikazano. Brutalno i nasilno. Ali sve više shvaća da je oko njega nekim ljudima ispran mozak od komunista pa se tako okreće borbi protiv njih. Bio i ostalo karizma, pojava kako pjevačka, tako i glumačka. No, Laurence Harvey koji glumi Raymonda je ukrao cijeli film. Fantastično prikazan ispran um i kako se manipulira s ljudima. Kraj je jedan od najboljih. Napet i ono što sam govorio na početku, svjež i nasilan. Totalan preokret
SpoilerShow
kad se smjesti gore na dvorani koja je puna i treba upucati budućeg predsjednika jer je Iselin tako rekla. Sinatra ga uhvati i počne trčati prema gore da ga spriječi. Ovaj nacilja predsjendika, ima ga već na nišanu i sam sebi govorim pa neće ga valjda sad stići Sinatra jer ovaj već duže vrijeme ima na nišanu kad ono, preokret i upuca Iselinu i njezinog sina :prayer: vrh!!! i onda ubije sam sebe kad dođe Sinatra.
8=========o/8==========o (9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12168
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 04 Jun 2013, 22:28

Mulholland Drive - pa ti skuži film :lol: 1000 teorija sam našao na netu :rolleyes:
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 04 Jun 2013, 22:39

Uz film dobiješ 10 pitanja na koja moraš odgovoriti :D tako sam ja dobio kad sam još posuđivao iz videoteke. Ali sam samo na tri znao odgovor :lol: :lol: kasnije sam još par puta ponavljao film i postajao mi je sve bolji i bolji. I na kraju otkrio sva značenja.

Ako te zanima http://www.mulholland-drive.net/studies/10clues.htm :wink:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 05 Jun 2013, 13:45

Performance - sviđa mi se kako je napravljen i posložen, ubacivanja koječega mu je dalo na posebnosti i nekoj specifičnoj uvjerljivosti. Izuzev toga i dobre glume (pogotovo Fox), ostatak mi je bio onak, solidan.

Constantine - ne znam zašto sam ovo zanemarila. Uopće nije loše, dapače, zabavno - pogotovo u prvoj polovici.

Sad prebrojat filmove, valjda mi fali još 1 ili 2. Radit ovoliku maratončinu je teška greška, jer sam već popizdila od filmova kojih se sa strane stvorilo da ih žarko želim gledati. Varietas delectat :!:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

John_Ryder
Posts: 12168
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 05 Jun 2013, 17:46

Michel wrote:Uz film dobiješ 10 pitanja na koja moraš odgovoriti :D tako sam ja dobio kad sam još posuđivao iz videoteke. Ali sam samo na tri znao odgovor :lol: :lol: kasnije sam još par puta ponavljao film i postajao mi je sve bolji i bolji. I na kraju otkrio sva značenja.

Ako te zanima http://www.mulholland-drive.net/studies/10clues.htm :wink:
meh....puno teksta,bacam se ja rađe na elephant mena,to je manji mindfuck kako mi se čini
Image

Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by elrania » 05 Jun 2013, 19:30

Star Trek Into Darkness (2013) - a ono...u redu je. prvi mi je bio puno bolji i od početka do kraja je bio jednako ok te je imao neke awww momente u sebi koji su dodali ekstra čar filmu.
ovdje je pak došlo do kopiranja tih nekih čari, pomalo traljavog početka, tj. prvih 20-30 minuta i dosta trpanja epic scena koje, istina bog, pašu ovakvom filmu, ali čine ga pomalo praznim.
ono kaj je meni bilo najbolje je benedictova pojava koji me uz spocka veselio tokom ta 2 sata. :P efekti me nisu osvojili pa sam si izvukla drugu vrstu eye candya.
i da, mccoy mi je još uvijek nikakav :facepalm:

priča je ok; primjetila sam i kak su stopili 2 stvari u jednu ubacivši neke segmente iz epizode koja se bavila sličnom stvari u film. al neka, imaju brdo izvora za inspiraciju pa nek grabe.
Last edited by elrania on 05 Jun 2013, 19:42, edited 1 time in total.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 05 Jun 2013, 19:34

Asfodel wrote:

Constantine - ne znam zašto sam ovo zanemarila. Uopće nije loše, dapače, zabavno - pogotovo u prvoj polovici.



da, dobar film iako nema veze s stripom (tek nešto referenci). Tilda Swinton mi je baš odlična kao Gabriel, a tek Lucifer. :rock: Samo ima par fora koje bi izbacio. Ali sam početak filma kada Cons krene zapaliti cigaretu, totalno kul scena. :mrgreen: Veselim se nastavku ili remakeu (neka najava na imbd - u).

E da, i ona scena, način kako se ulazi u pakao. :rock:
Michel puši karu.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 05 Jun 2013, 21:33

john_constantine wrote: :mrgreen: Veselim se nastavku ili remakeu (neka najava na imbd - u).
Ja ne mogu baš reći da ću potrčati, al eto

Tildina izvedba mi je, začudo, loše sjela. Skroz anemično.

(Keanua ne bih ni štela komentirat, jer je šezdeseti put dokazao da je promašio profesiju. Toliko tih potencijalnih epic badass trenutaka s paljenjem cigareta i sličnim izdrkavanjem i taj čovjek nikakav kuleraj tog svega ne prenese. Tragično :mrgreen: )
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 05 Jun 2013, 22:39

da, niti meni fakat nije jasno kako je on uopće dobio tolike filmske uloge...
Michel puši karu.

User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Salvador » 06 Jun 2013, 00:58

john_constantine wrote:da, niti meni fakat nije jasno kako je on uopće dobio tolike filmske uloge...
Pričekaj da uplodam njegov nov film na forum pa ćeš saznati. :zubifale:

User avatar
maddjuro
Posts: 8324
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 06 Jun 2013, 02:12

nakon dvoznamenkastog broja godina, ponovno sam pogledao ovo

https://www.youtube.com/watch?v=cA5e896ViBU
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 06 Jun 2013, 06:01

maddjuro wrote:nakon dvoznamenkastog broja godina, ponovno sam pogledao ovo

https://www.youtube.com/watch?v=cA5e896ViBU
ma oni su klasik :supz:
Michel puši karu.

Post Reply