Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 08 May 2013, 21:22

Iron Man 3 - totalno sam razočaran filmom. Mandarin je na kraju ispao bezvezni negativac koji nema nikakve veze s stripom. Je da ima prstene koliko sam skužio, ali bez moći. I još nekakve gluposti za tim "moćima" koje su zapravo sto puta viđene u filmovima. Ona scena kada Ben Kingsley izađe iz wc - a, mislim si, WTF? Predebilna scena gdje god se pojavljuje. Film mi je bio više kao kombinacija supernaturala i Mission impossible, nego superherojski film. Tek klinac u filmu, sreća da ga nema previše. Nije da je iritatan, ali ono, što on uopće radi u filmu? Mislio sam, biti će ono da će Tony biti poražen već na početku kako je izgledalo u traileru i da će se trebati oporaviti i što sve, ali cijeli scenarij mi je baš bio loš, da sam jedva izdržao do kraja. Jedino što valja je akcija. 3/5
Michel puši karu.

User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Salvador » 08 May 2013, 22:11

Meni je film bio do jaja. Ben Kingsley mi je bio premoćan.

John_Ryder
Posts: 12168
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 09 May 2013, 00:09

The place beyond the pines - točno ono što sam i očekivao,dosta referenci na crash (2004) koji je usput i bolji,7/10 za ovo
Image

Image

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 09 May 2013, 00:27

The Man Who Fell to Earth

čudno, ali lijepo složen film. Ugodan nestandardni tempo, način razvoja priče i jake vizualne scene.

I like.

7/10

User avatar
maddjuro
Posts: 8324
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 09 May 2013, 20:10

iron man 3- 3/10 ; izamerikanizirano smeće od filma. Bezveze priča, mandarina, koji je, ako se nevaram, glavni ili jedan od glavnih iron manovih protivnika u stripovima su ovdje totalno upropastili, a glumac koji glumi mandarina je imao potencijala za tu ulogu, da je bolje napisana. Neprijateljima su dali neke moći za koje mi se čini da su ih smislili u zadnji tren (pošto film nebi bio pretjerano drugačiji bez njih). Klinac koji "asistira" tonyu je dosadan i , kao sto je constantine rekao, nepotreban. Scenarij je dosadan, nema nekog humora vrjednog spomena, akcije ima nešto sitno. Nažalost film je jako dobro prošao na kino blagajnama, tako da je nastavak garantiran.Film koji vam preporučam da, ako baš morate, pogledate kada izađe na dvd; jer se ne isplati davati novce da ga se pogleda u kinima.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 10 May 2013, 00:35

Amour (2012) - snažan film pun metafore i odlične glume. I depresivan :( al nažalost ne mogu reći da sam se u potpunosti unio u film. Najbolja scena mi je s golubom. Tu sam se naježio koliko simbolike ima. Glavna glumica je donijela toliko života u film, a to dovoljno govori koliko je sjajna
SpoilerShow
kad je cijeli film bolesna, a što ide dalje, to je sve više i više paralizirana.
8=======-o/8==========o (7.5/10)

My Dinner with Andre (1981) - Now We're Talking!!! Pazite ovaj film. Može se reći da je autobiografski pošto glumci glume sebe u filmu. Wallace Shawn glumi Wallya, a Andre Gregory glumi Andrea. Wally se nakon dugo godina nalazi na večeri sa svojim starim prijateljom Andreom. Andre je pun iskustva nakon svega što je prošao (uglavnom duhovno) i rasprava može početi. A i o tome se radi. Sat i 51 minuta čiste rasprave. Dobro, 10 minuta manje zbog uvoda. Je li ovo najbolja rasprava koju sam vidio na filmu? Apsolutno, ali ne samo zbog dužine već zbog različith tema koje su detaljno dotakli i u većini se ne slažu. Bilo je tu od Andreovih putovanja/meditacija/halucinacija do kritike na društvo, kako svijet ide prema dole. Kako gledamo samo u svoje dvorište. Sve što smo znali i prije, ali njih dvoje daju potpuno novi uvid u sve to i definitivno su mi dali neki drugi pogled. Puno tema, detaljni razgovori, dvoje glumaca sjede za stolom u finom restoranu, jedu prepelice i raspravljaju. Sjednite na kauč ili legnite u krevet i uživajte u mirnom i jako lijepom filmu. Jedan od najboljih iz 80-ih.

8=========o/8==========o (9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 11 May 2013, 01:12

Chinatown (1974) - dobar!

8/10
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 11 May 2013, 15:42

Lifeboat (1944) - sjajno!!! Radnja se dešava na jednom mjestu, na čamcu za spašavanje. Radi se o skupini ljudi koja nakon što im njemačka podmornica potopi brod, spase se na tom čamcu, ali isto tako prime njemačkog kapetana. Glavno pitanje je mogu li mu vjerovati. Veliki Hitch je režirao ovaj odličan triler, još jedan u nizu njegovih odličnih filmova. Niti jedan redatelj nema toliko odličnih filmova i to ono, Hitch doslovno vodi sa pregršt filmova. Inače, kotnroverzan film zbog prikaza švabe za to vrijeme.

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12168
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 11 May 2013, 23:23

Klass - odličan,8/10

zna netko još filmova sa ovakvom tematikom?
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 11 May 2013, 23:28

http://www.imdb.com/title/tt0338309/?ref_=fn_al_tt_1 - http://www.imdb.com/title/tt1332134/?ref_=sr_4 - http://www.imdb.com/title/tt0363589/?ref_=sr_3 - http://www.imdb.com/title/tt0288439/?ref_=sr_2

Svi po istinitom, pogotovo zadnja dva koji se bave tim "masakrom" u školi.

I Klass bih dodao da si tražio takve filmove. Tih 5 su mi i najbolji :)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 12 May 2013, 00:26

samo sam Elephant pogledao....skroz zanimljiva tematika

Michel fala na linkovima!
Image

Image

Image

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Scarface » 13 May 2013, 03:01

Star Trek: Into Darkness - jako dobro ostvarenje! Znan da su Trekkieji već digli uzbunu zbog kraja, al skru dem, ovo je paralelni svemir i naravno da će priča ić drukčije. Identitet negativca koji je dobro skrivena tajna od strane filmske ekipe je prilično predvidljiv, al efektan. Cumberbatch je jedan od top 10 modernih glumaca koji je s ovom ulogom sta rame uz rame s genijalnim ulogama villaina - Heath Ledgerom, Javier Bardemom i Michael Shannonom. Istina, tipični holivudski elementi su tu i vidljivo je da Abrams svršava na efekte i shaky kameru, al to znamo i otprije. Meni je ovo bilo bolje od jedinice iako je priča puno jednostavnija, al je akcija spektakularnija. Jedini minus mi je slabašna karakterizacija likova, gotovo da je i nema. Sve se samo oslanja na jedinicu i rade se varijacije na temu. Cili film prođe jako brzo i to je onaj pozitivan efekt, nije dosadan ni sekunde, a patetike ima taman kolko jedan blockbuster traži. Nije remekdjelo, i iskreno se nadam da će Abrams puno bolje izvest revival Star Warsa, al ovo nije ništa lošije od jedne čvrste osmice!!!
Last edited by Scarface on 13 May 2013, 03:02, edited 1 time in total.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Scarface » 13 May 2013, 03:01

Bang Bang You're Dead je predivan film, meni najdraži te tematike.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 13 May 2013, 14:02

La sconosciuta (2006) - kako volim ovakve misterije. Radi se o ukrajinki koja se seli u italiju jer je pobjegla od jednog svodnika. Ona je bil prostitutka i pobjegla je. Javi se jednoj obitelji da čuva njihovo dijete. U početku se ta klinka i ona ne slažu, ali uskoro postaju sve bolje i bolje. U međuvremenu saznajemo sve više i više o njezinoj prošlosti. Doslovno šok za šokom.
SpoilerShow
Vraća se taj svodnik za kojeg je mislila kako ga je ubila. Pa onda mi gledatelji smo uvjereni da joj je ona kćerka, ali na kraju nije. Pa kako je zlostavljala tu djevojčicu :shock:
8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 15 May 2013, 03:43

Bang Bang You're Dead(2002) - nema neku dubinu,al ostavlja jaku poruku na kraju,što i jest svrha filma

7.9/10
Image

Image

Image

Post Reply