Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 17 Oct 2015, 15:20

hitman_4 wrote:dok ste vi gledali bb, ja sam odgledao TheGodfather3. Zadovoljan sam viđen, gotovo pa savršen kraj trilogije 8/10
NI jednog nisam pogledao.... samo cekam dan...
Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 18 Oct 2015, 23:00

Incendies - u susret nadolazećem Sicariu upoznavala sam se s nepogledanim uratcima Villeneuvea. Skinut je i Polytechnique. Ovo je dugačka, opširna i kad se sve zbroji teška i šokantna drama. Iako ispočetka ne izgleda tako, svaka prikazana stavka je bitna za kasnije. Svaka preporuka :)

Jubilee - pomaknuta pankerska čudnovatost od filma. Ima nekolicinu svega dobrih trenutaka te mi se svidio samo estetski i atmosferom. Ne bih ga preporučila.

Cold Fish - uznemirujuće je ako je ovo stvarno po istinitom događaju kako kaže. Jedina 'sitnica' koju zamjeram jest duhovita uvrnutost kojom je prožeto nešto ovako ozbiljno i s potencijalom da te proganja kad god se sjetiš. Sumnjam da ću ovo doživotno zapamtiti kao dobar serial killer film, iako je natprosječno dobar kao film.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 20 Oct 2015, 06:35

North Sea Hijack (1979) - zapravo jako dobar film u kojem je stvarno super bilo gledati Moorea. Film ima i nešto Bondovskog u sebi, tako da je Mooreu uloga odlično sjela.

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 22 Oct 2015, 06:36

Black Hawk Down (2001) - ne znam iz kojeg razloga ovo do sad nisam pogledao, ali definitivno sam pogriješio što sam ga izbjegavao. Film mi je baš dobro sjeo. Akcija i rokanje od početka do kraja.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 25 Oct 2015, 21:10

The Great Gatsby (1974) - ovime je započeo maraton nepogledanih ekranizacija. Tražeći verzije filma sam naišla na prevladavajuće slaganje da ovaj književni klasik nema ustvari dostojnu ekranizaciju. Verzija iz 2013. je prema traileru vrijeđanje inteligencije (raskalašene zabave a la Vuk s Wall Streeta koje su sf i danas, a kamoli onda; zatim repanje i ostala moderna glazba = jedan vrlo smjeli (čitaj, nebulozni) pristup koji nije za nekoga tko hoće pogledati što vjerniju ekranizaciju, nego za praznoglavu mladež). Tako mi je ostalo ovo, jer bar sadrži duh svog vremena. Smještaj i atmosfera su bili zaista dobri, film je pokazao da je dijete namjeravane epohe. Tragedija, odnosno zločin je isto ok bio. Na specifično tumačenje M.Farrow sam se kroz to dugo trajanje naviknula i na kraju me zadovoljilo, dok mi je najveći možda minus glavna uloga. Tip i treba biti neprimjetan, ali ovo mi se činilo još odsutnijim i nekarizimatičnijim. Pouka nije promakla, tu je. Korektno sve zajedno. Vrlo dobro samo.

Arsène Lupin (2004) - konkretnu ovu knjigu iz serijala nisam čitala i tim bolje, dalo se uživati u prepuštanju filmu. Iznanadila me duljina. Sve u svemu, dobra zabava uvijek bude bolja kad joj se pridruže kostimi i posvemašnja arhaičnost. Ništa specijalno, ali zaista zadovoljavajuće.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11678
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

JOHN CASSAVETES

Post by Michel » 26 Oct 2015, 02:05

Love Streams (1984) - Cassavetes je opet uzeo odličnu Gena Rowlands za glavnu ulogu, a i sami Cassavetes glumi. Pratimo njega i njegove odnose sa različitim ženama koje je upoznao u svojem životu. I pod stare dane voli žene, živi sam, pije, puši, ali fali mu dosta toga. Tu doletava Gena Rowlands koja mu počne mijenjati život. Vrlo dobar film.

8=======-o/8==========o (7.5/10)

Shadows (1959) - njegov prvi film i nije mi se baš svidio. Dosta jazza (već očito da Cassavetes obožava jazz), a pratimo više osoba i njihove perspektive. Kolutao sam očima kad su se oni upoznali pa je on njoj drugi dan govori da ju voli i takve stvari. To mi nikad nije bilo jasno u starijim filmovima, pogotovo oni u klasičnom hollywoodu. Gledam neki romantični film koji je odličan i onda ona njemu ili on njoj nakon dan, dva si počnu govoriti da se vole. Možda to tad bilo jer ne vidim drugi razlog zašto bi kvalitetan redatelj takvu glupost za današnje standarde ubacio.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 26 Oct 2015, 06:25

Coogan's Bluff (1968) - Clint je jebeno cool lik, i to se vidi u svakoj sceni.

User avatar
maddjuro
Posts: 8327
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 26 Oct 2015, 18:44

Dark city (1998)- sinoć mi je ovaj film pao na pamet i nakon, mislim bar 10 godina, sam ga odlučio opet pogledati. Film mi je odlično sjeo i svakako bi vam preporučio da ga odgledate ako niste ga gledali zadnjih godina
I may be an idiot, but i am no fool.

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 27 Oct 2015, 06:30

maddjuro wrote:Dark city (1998)- sinoć mi je ovaj film pao na pamet i nakon, mislim bar 10 godina, sam ga odlučio opet pogledati. Film mi je odlično sjeo i svakako bi vam preporučio da ga odgledate ako niste ga gledali zadnjih godina
Oooo da, definitivno dobar film.

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Shp86 » 27 Oct 2015, 12:23

Reality (2012) - Izvrsna talijanska crna komedija/drama Mattea Garrone o prosječnom ribaru iz Napulja koji preko audicije za Big Brother pokušava ostvariti snove o slavi i bogatstvu. Film je pregenijalan prikaz što sve jedan mali čovjek neće učiniti ne bi li uspio..:) Svaka pohvala glavnom glumcu Aniellu Areni kojem je ovo ujedno i jedini film. Puno teatralnosti, životnog apsurda, gubitka identita čovjeka, ali jedne zdrave i humoristične životne poruke, je ono što najviše krasi ovaj film. Palac gore i preporuka

7.5/10
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 29 Oct 2015, 16:14

Birdy (1984) Zanimljiva drama o Birdy-u, mladicu koji nakon vijetnamskog rata potpuno poludi, u bolnici ga pohodi stari prijatelj (nikica kavezic) te pokusava prodrijeti do njega igrajuci na karte prijateljstva i zajednickih dogodovstina, polako otrivamo Birdyevu opsesiju pticama. 7/10
Image

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 30 Oct 2015, 06:21

Intern (2015) - odlična za pogledat s ženom u kinu. Simpatična razbibriga s de Nirom, koji naravno nosi cijeli film i ima jako dobru podršku u Hathaway.

User avatar
Inferno
Posts: 2414
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Inferno » 30 Oct 2015, 16:55

AVPR: Aliens vs Predator - Requiem (2007): - loš scenario, loš casting, još lošija gluma. Akcijske scene, te specijalni efekti vrlo dobro napravljeni. Fair end borbe između predatora i alien-predatora, iako kada sam prvi puta gledao, očekivao sam sigurnu pobjedu alien-predatora jer je baš badass u filmu. Ok nastavčić za zabaviti mozak 6/10

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 31 Oct 2015, 07:11

The man from U.N.C.L.E. (2015) - dobar je film, ali nisam nešto pretjerano oduševljen. Više mi je nekako dojam da je film cheap fun.

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 01 Nov 2015, 13:18

De jueves a domingo(2012) - femili dramica iz Čilea. Na papiru svakako izgleda zanimljivije... 5.5/10
Image

Image

Image

Post Reply