Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by elrania » 29 Mar 2013, 21:28

@mič:
SpoilerShow
meni je taj kraj dobar, al bio bi bolji da nisu krenuli s onom zahvalom bogu ko i u onom jednom sf-u tog razdoblja kad grade raketu za prijevoz odabranih na neku planetu, jer će u zemlju lupit komet il kaj već. ne mogu se naslova sjetiti.
prebiblijski igleda, a ja baš idem u sf da pobjegnem od toga :lol:

btw, jesi gledao quatermass and the pit (1967)? ne znam kolko ti paše u tome što si zamislio, ali film je jako zanimljiv.
Last edited by elrania on 30 Mar 2013, 12:37, edited 1 time in total.

User avatar
Michel
Posts: 11513
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 30 Mar 2013, 00:39

SpoilerShow
Ma meni sve što ima nekakav biblijski kraj je bljuv :twisted:
quatermass and the pit (1967) nisam gledao, ali čim sam vidio radnju, zapisao sam. Bude se uskoro pogledlo. Hvala :supz:

The Boys from Brazil (1978) - 4. Reich, klonovi, eksperimenti, ludi doktor :supz: svidio mi se film. Lov na naciste od strane židova koji žele zaustaviti dječake koji su klonovi, a ima ih preko 90 i svi imaju plave oči. Na kraju se saznaje
SpoilerShow
da su potomci Hitlera :prayer:
Gregory Peck i Laurence Olivier. Jedino razočaranje je Peck i stvarno teška srca to priznajem, ali tako je kako je. Jako mi je drag glumac, ali ovdje je over the top i uopće mu ne paše. Glumi glavnog nacista. Njegovo deranje, naglasak. Jednostavno :facepalm:

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 30 Mar 2013, 09:17

Michel wrote:
john_constantine wrote:
Michel wrote:
The War of the Worlds (1953) - e ovo je već nešto sasvim drugo. Gledao sam Spielbergovu verziju i bilo mi je više nego ok. U nekim dijelovima i zastrašujuće. Ova verzija se dosta razlikuje. Efekti su ispred svog vremena, fantastično su to napravili. Ovdje nije bilo mjesta za nikakvu karakterizaciju likova. Ono što je Spielberg pokušavao, ali nije mu uspjelo. Puno mi je bolje kad ljudi u ovoj verziji nisu upoznati s ovakvom tehnologijom, moći pa ne znaju kako se ponašati. Vide se i arhivske snimke aviona kad ih pozovu :lol: ali cool je. I taj kraj kako mi je bio slab u Spielbergovoj verziji, tako mi je i ovdje. Al valjda je tako i u knjizi.

8=======-o/8==========o (7.5/10)
SpoilerShow
u knjizi marsovci umru radi bakterije, ako se tako završilo u originalnoj verziji. A u stripu League of extraordinary gentlemen vol. 2, marsovce su sredili strašnim hibridom između gripe i neke druge smrtonosne bolesti. Samo što su zarazili i preživjele civile usput.
SpoilerShow
Da, tako je i u filmu. A kakav je tebi kraj? Meni je onak, bezvezan. Barem u filmu jer je nekako prebrzo napravljeno.
SpoilerShow
Ne znam, zapravo i nije. Ipak se gleda kada je knjiga napisana. I osim toga, pokazalo se da ljudi ne mogu uopće zaustaviti marsovce, da bi ih na kraju uništila obična bolest, tako da je cijela njihova invazija i tehnologija bila uzalud, kada ne mogu preživjeti u njihovoj atmosferi. A ne vjerujem da bi publika u ono vrijeme htjela završetak u kojem marsovci osvoje svijet, he. :lol:
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 30 Mar 2013, 14:21

Django Unchained (2012) - ono, dobra parodija na western filmove. :lol: Ne, nikako to ne mogu smatrati hommage westernima, nego više kao nekakvom western sprdačinom poput The Three Musketeers (2011). Prva polovica je zabavna western komedija, sredina prilično dosadna s Tarantinovim stalnim brbljavim scenama usprkos dobrim dijalozima, za predvidljivom završnom akcijom kao što sam i očekivao. Već se počeo ponavljati, filmovi su mu više manje na istu foru. Znam da su njegovi filmovi inače krvavi, u prvoj polovici filma je to prilično cool kao kada krv prekrije pamuk ili konja. Ali akcijska scena u kući kao da je ispala iz planet terror. Totalno pretjerana i besmislena količina krvi. Naročito za one koji vole western filmove. Glumačka ekipa je dobra, likovi interesatni, ali ono... totalno precjenjen film. Niti me film impresionirao niti me oduševio, ali me dosta zabavio, kao dobra sprdačina na western filmove. 3/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11513
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 30 Mar 2013, 20:04

The Final Countdown (1980) - dobar akcijski sf o brodu koji bude teleportiran u prošlost. Točnije, u godinu 1941., u vrijeme drugog svjetskog rata i peral harbora. Kirk Douglas, Martin Sheen, Charles Durning. Volim ovakve filmove, ali ima stvarno glupih scena tipa
SpoilerShow
kad japanac im uzme oružje i pobije tri vojnika :facepalm: ili na kraju kad senator uzme pištolj i razori helikopter i svi poginu :facepalm:
Ostatak je zanimljiv, pogotovo kad dolazi ta čudna oluja koja vuče brod u prošlost.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 30 Mar 2013, 20:24

Cowards Don't Pray (1969) - solidan špageti western o južnjaku kojega sjevernjaci rane, a njegovu ženu siluju i ubiju. Samo što isti izgubi pamćenje i polako počne tonuti u ludilo i ubojstva. Solidan scenarij o prijateljstvu koje završi u krvi, s nešto malo akcije i razvučene radnje. 3/5
Michel puši karu.

User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Salvador » 30 Mar 2013, 21:20

Pogledao sam dosta spaghetti westerna, ali još mi je jedna hrpa ostala za pogledati, a također i ovaj je među njima. Samo nastavi sa njima, trebat će mi neke preporuke. :supz:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 30 Mar 2013, 21:44

Salvador wrote:Pogledao sam dosta spaghetti westerna, ali još mi je jedna hrpa ostala za pogledati, a također i ovaj je među njima. Samo nastavi sa njima, trebat će mi neke preporuke. :supz:
evo, ovo obavezno pogledaj, ako nisi. James Coburn, Bud Spencer i Telly Savalas.
http://www.imdb.com/title/tt0069159/reference

a i ovo je isto dobar špageti western s dosta mrtvih, eksplozija i akcije.
http://www.imdb.com/title/tt0062659/reference
Michel puši karu.

User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Salvador » 31 Mar 2013, 00:12

john_constantine wrote:
Salvador wrote:Pogledao sam dosta spaghetti westerna, ali još mi je jedna hrpa ostala za pogledati, a također i ovaj je među njima. Samo nastavi sa njima, trebat će mi neke preporuke. :supz:
evo, ovo obavezno pogledaj, ako nisi. James Coburn, Bud Spencer i Telly Savalas.
http://www.imdb.com/title/tt0069159/reference

a i ovo je isto dobar špageti western s dosta mrtvih, eksplozija i akcije.
http://www.imdb.com/title/tt0062659/reference
Ovaj prvi sam gledao davno na telki, ali ovaj od Castellaria nisam gledao. Ako slučajno nisi gledao Castellarijev Keoma s Francom Nerom u glavnoj ulozi, onda ti je to moja velika preporuka. P.S. Hvala ti za ovaj drugi sa Chuck Connorsom.

User avatar
Michel
Posts: 11513
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 31 Mar 2013, 00:42

Seconds (1966) - kakav bizaran sf triler :prayer: radi se o čovjeku koji nije zadovoljan sa svojim stilom života i odluči se na plastičnu operaciju. Promijeni čitav svoj izgled, lažira smt i dobije novi stan, ali se uvuče u različite probleme kao neka čudna sekta. Posebno mi je bila zanimljiva scena
SpoilerShow
kad gaze ono grožđe, a on odbija to napraviti, ali kako su ga nagovorili, napiju se wtf :lol: weird.
a snimano je kao da smo mi gledatelji na nekakvim drogama. Sve se vrti, sve je iskriveno. A tek kraj. Kakav obrat :prayer: Frankenheimer je još jednom pokazao da zna snimiti kvalitetan film.

8=======-....o/8==========o (7.9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 31 Mar 2013, 13:56

The Departed (2006) - solidan kriminalistički triler, s odličnom glumačkom ekipom, šokatnim twistom i zanimljivom radnjom, ali ono, spada mi među filmove koje jedanput pogledaš i zaboraviš. Nije mi ništa pretjerano vau, samo mi je krivo što sam gledao američki remake umjesto da pogledam originalnu trilogiju po kojem je napravljen film. 3/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11513
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 31 Mar 2013, 14:15

Meni je The Departed jedan od najboljih Scorseseovih filmova. Vjerojatno najbolji uz Goodfellas pošto ragin bull i taxista ne volim to jest samo su mi dobri. Original i ja nisam gledao, a i nemam volje kad sam vidio The Deoarted i kako je sve režirano/odglumljeno.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 31 Mar 2013, 14:22

odličan film, ali meni je original puno bolje lega (sigurno zbog toga što sam ga prvog gleda)
Original sam gleda već nekoliko puta, departed mi se ne da ponavljat

John_Ryder
Posts: 12184
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 31 Mar 2013, 14:40

Django (1966) - nisam fan westerna,ali ovo je brutalno i odlično ! 7.5/10
Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 31 Mar 2013, 15:41

Michel wrote:Meni je The Departed jedan od najboljih Scorseseovih filmova. Vjerojatno najbolji uz Goodfellas pošto ragin bull i taxista ne volim to jest samo su mi dobri. Original i ja nisam gledao, a i nemam volje kad sam vidio The Deoarted i kako je sve režirano/odglumljeno.
e vidiš, meni upravo suprotno. Bolji su mi njegovi stariji mafijaški filmovi. :rock:
Michel puši karu.

Post Reply