Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11701
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

IRSKI VISKI

Post by Michel » 24 Jun 2014, 16:12

Mickybo and Me (2004) - priča o dvoje različith klinaca koji dolaze iz različitih obitelji i jednog dana pogledaju Butch Cassidy and the Sundance Kid te počnu glumiti da su oni Cassidy i Sundance Kid. Izvode ludarije, "pljačkaju" banke, ali i bore se sa društvom oko sebe. Dobra priča o odrastanju.

8=======o/8==========o (7/10)

I Went Down (1997) - dobra akcijska komedija o dvoje simpatičnih kriminalaca koji se voze irskom i reketare, ali uskoro će ih početi loviti vlastiti šef za kojeg rade.

8=======o/8==========o (7/10)

Bloody Sunday (2002) - film o poznatom masakru koji se dogodio 70-godina u Irskoj. U2 je napravio i pjesmu po ovom događaju. Dakle, borba za građanska prava i na kraju ondašnji specijalisti ubili 13 ljudi i još toliko ranili. Ono što najviše boli kad se ovo gleda je da ti vojnici nikad nisu oduđeni, ništa.

8=======-.o/8==========o (7.6/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Wheel Smith » 24 Jun 2014, 21:06

raid 2 - dobio sam sve sto sam htio od jednog takvog filma..... odličan :partyman:
:supz: :supz:

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 24 Jun 2014, 23:57

The Scapegoat - kad se bespogovorno prihvati glavna premisa (koja nije baš najrealističnija na svijetu) i prisjeti da nijedna adaptacija D.d.Maurier nije ispala fail - u filmu se uživa i prepušta mu se. Još i čar vremena, kostimografije, glumaca i to je to. Drago mi je da je kraj takav kakav jest 8) S imdb ocjenom se slažem..
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Hec » 25 Jun 2014, 20:18

Dallas Buyers Club (2013.)

9.5/10

Ostao bez riječi....
"Six strings to cover fear..."

User avatar
Michel
Posts: 11701
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

IRSKI VISKI

Post by Michel » 27 Jun 2014, 23:27

Inside I'm Dancing (2004) - više nego solidan film o prijateljstvu između dva prijatelja u invalidskim kolicima. James McAvoy rasturio, a ni drugi nisu loši. Problem mi je što se nisam u potpunosti uživio. Bilo je dosta scena kao da nisu završili pa mi film djeluje da fali više sadržaja.

8======-...o/8==========o (6.8/10)

The Commitments (1991) - sjajan glazbeni film o mladiću koji obožava soul glazbu i odluči osnovati bend. Daje oglas i ubrzo mu se počnu javljati njegovi frendovi koje je znao od prije da sviraju i neki novi. Uglavnom bend sastavljen od radničke klase koja u teškoj krizi kakvoj se nalazi cijeli Dublin počnu nastupati po lokalnim kafićima. Muzika je odlična, ali baš svaka pjesma je pogođena. Najviše su mi se svidjeli međuljudski odnosi i koliko su likoi različiti. Napokon sam dobio pravi Irski film s onim šarmom koju Irska ima. Sad bih najrađe posjetio Irsku :D

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Hec » 30 Jun 2014, 19:15

47 Ronin (2013)
_________
7/10

Bolje da nisam gledao trailer, pola scena koje su mi trebale biti epic sam vec vidio u traileru.
Sve je fino izvedeno i fino predstavljen dio mitologije :)
"Six strings to cover fear..."

User avatar
Michel
Posts: 11701
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

IRSKI VISKI

Post by Michel » 02 Jul 2014, 01:04

The General (1998) - zanimljiv krimić po istinitom događaju o poznatom irskom kriminalcu koji je krao skupocjene slike, dragulje i zamjerio se ne samo policiji koja ga je pratila od 0-24 već i IRA-i. Odmah na početku filma vidimo što se s njim dogodilo pa se radnja vraća 10-ak godina ranije i kako je došlo do takve situacije. Odlična uloga Brendana Gleesona. Stvarno simpa glumac. Sad je izašao novi film od njega http://www.imdb.com/title/tt2234003/?ref_=nm_flmg_act_8

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 05 Jul 2014, 14:13

Largo Winch - Francuzi su fakat najgori kada je riječ o ekranizaciji stripova. Asterix, Bluebery i ne znam što još... Tako i ovo. Ima sličnosti s odličnim stripom, ali glavni lik niti ne sliči uopće Largu iz stripa. Ostalo je samo solidna akcija i prilično dosadan film. A i glavni lik mi je prilično arogantan i nezanimljiv, moglo je i bolje... 2/5
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 06 Jul 2014, 10:01

Chaos (2005) - dobar akcijski triler s zanimljivom radnjom i preokretom. Wesley Snipes i Jason Statham. 4/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11701
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

OSVETNICI BEZ RAZLOGA

Post by Michel » 08 Jul 2014, 15:51

The Outlaw Josey Wales (1976) - odličan western sa Eastwoodom. Jeben film o osveti kad mu ubiju djecu pa se njegov lik osvećuje na divljem zapadu. I prekrasno je snimljen. Puno mi je bolji raniji Eastwood i kao redatelj i kao glumac.

8========o/8==========o (8/10)

High Plains Drifter (1973) - još jedan osvetnički western sa Eastwoodom gdje dolazi u mali gradić i odmah na samom početku se obračunava sa propalicama, a ostali građani to doživljavaju kao šansu da mu se obrate i da ih on zaštiti od troje drugih propalica. Polako saznajemo i priču iz pozadine kako film odmiče. Odličan je onaj patuljak. On i Eastwood, vidim ih kao duo :supz:

8=======-o/8==========o (7.5/10)

Hard Candy (2005) - ovo je bezveze. Iritantna Ellen Page koja glumi neku ultra pametnu klinku koja se osvećuje pedofilima. Ne volime ne pametne klince u fimovima.

8====o/8==========o (4/10)

Lady Snowblood (1973) - ovo je pak odlično o ženskoj samurajki ili nešto slično koja se osvećuje muškarcima i traži onog koji je silovao njezinu majku. Odlično snimljeno i vizualno za to doba. Dosta je krvav film, odsjecanje udova, šikljanje krvi iz vrata...

8========o/8==========o (8/10)

Ichi The Killer (2001) - nekakav kvazi kultan film. Loše! Znam dosta uživati u sličnim filmovima, ali ovaj nula bodova.

8==o/8==========o (2/10)

Confessions (2010) - previše slow motion scena, previše naglašene muzike, previše preskakanja radnje pa tako dobijemo bućkuruš svega i svačega. Vizualno je dobro i scene smrt jesu dobre, ali ostalo ništ pretjerano.

8=====o/8==========o (5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 10 Jul 2014, 15:00

Grzeli nateli dgeebi - meanwhile in georgia.. Dobro, ne baš meanwhile. Klasično ocrtana sumorna teška tadašnja svakodnevica s ukomponiranim prevladavajućim sumornim bojama. Taman da se ništa ne događa, u bedu si gledajući sliku. Dobar i težak film uvjerljive glume (pogotovo dječje). Jedino me zasmetala loša kamera tijekom duge petominutne scene plesa u kojoj smo maloj vidjeli samo glavu (i ruke tu i tamo). Kad smo kod male glumice, očito se svi moraju zvati Babluani.

Fish Tank - meanwhile in the uk.. :lol: Sasvim drukčija učmala svakodnevica i disfunkcionalna obitelj u kojoj poželiš ošamariti svakog drugog lika. Traje strahovito dugo pa te jače involvira. Fassy tad izgledao gore no ikad, no odlično čoek glumi pa opet uspije opčiniti. I ovdje je dobra mala glavna glumica.

Za preporuku i jedan i drugi.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 10 Jul 2014, 18:04

Michel, vidim da ti se dopao Lady Snowblood. Pogledaj još i Sex and fury (Sex and Fury). Isto ženski samuraji s pregršt krvavih scena.
Michel puši karu.

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 11 Jul 2014, 08:14

Across 110th Street (1972) - još jedan od dokaza da su se u 70-ima radile dobre stvari

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 11 Jul 2014, 19:04

Transformers 4: Age of Extinction

:lol:

ali ipak bolji od prošla 2, al svejedno grozan.

3?/10

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by filmofil » 12 Jul 2014, 22:25

također transformers: aoe

moja ocjena 7/10

odlična prva polovica filma, patetične scene i tipična bayevska akcija, savršeno za odmarati mozak i guštati. kasnije se film dosta razvuče (malo predugo traje, skoro 3 sata) pa mi sredina filma djeluje kao spori uvod u finalnu borbu. na kraju sam ostao malo razočaran tim finalem koje je trebalo biti epsko, ali nisam ostao zakinut za scrapped metal, pucnjavu, plesne koreografije u letu i marka wahlberga u svojoj najtipičnijoj mogućnoj ulozi (otac/heroj). negativci su ovaj put odlični kroz cijeli film, ali onda na kraju pružaju mlaki otpor. preslabo padnu, ako se mene pita.

u svakom slučaju, dobio sam što sam htio od ovog filma i nadam se barem još jednim transformersima. :)
This is the Zodiac speaking.

Post Reply